Tak zaprvé na tom není nic špatného. Pokud chtějí do zahraničí a získat zkušenosti, naopak je v tom podpořit. Jestli se vrátí později či ne je otázka druhá. Oni možná sami zjistí, že to v tom Česku není ve srovnání se světem až tak špatné. Dokonce bych řekl že je nám docela dobře. Ale to často pro samou skepsi není vidět.
Pokud vím, tak základ sporu je v tom, že ČSSD se počítá (podle mě zcela neoprávněně) penále i za situace, kdy strana ten závazek uhradila do soudní úschovy, protože vznikl spor o to, komu a v jaké výši má ČSSD platit, protože o podíl z Altnerova nároku se přihlásili jiní advokáti, které Altner měl obejít a zapřít. ČSSD v tu dobu zaplatila Altnerovi nezpochybněnou část jeho nároku a zbytek toho smluvního nároku šel do soudní úschovy do doby vyřešení těchto sporů....... Jak za takové situace může naskakovat JAKÉKOLIV penále (protože dluh je uhrazen a řešena je předběžná otázka, komu peníze doopravdy patří), když ČSSD musí jednat jako řádný hospodář a bez jasného právního titulu (který v momentě vzniku sporu o roli jednotlivých advokátů) neexistoval, nesmí peníze vyplatit????
Složené úročení je krásná věc. 🥰
Přihodím jeden komentář z pohledu zpracovatelnosti recyklátu. Problémem opakované výroby s přidaným recyklátem je nestabilita výrobního procesu. Máte problémy s kvalitou výrobku (vzhled ) a větší procento zmetků. Ten recyklát má taky svoji paměť. Opětovným využíváním se zkracují polymerní řetězce, které vedou právě k horší zpracovatelnosti. Zkušeností pak byl maximální přídavek recyklátu do 20% vůči čistému granulátu. Optimálně kolem 10. Zajímavostí je sklo. Tam lze opravdu recyklovat do nekonečna, protože sklo je jen "zmrzlá voda".
Funguje to v dost zemích světa.
Nebudete tím postiženým spíš Vy?
Nejspíše žije na vesnici a tak se stará. Chce mít pěkné prostředí a o to se taky snaží. Ano, obce tímto krokem o peníze přijdou. Kdo jim je dá v rámci rozpočtového určení daní? Nikdo. Takže si je zase vezmou od svých občanů, což zaplatíme my všichni.
Takže, jestli to dobře chápu, sice se v ČR daří třídit odpad, ale podle někoho, kdo dostal nápad jak zbohatnout, se třídí špatně.
A tak se musí spustit celá mašinérie zálohování plechovek a petek, aby si někdo naplnil měšec. A to bez ohledu na to co to bude nás, občany stát.
Co kdyby si ta dotyčná parta podnikatelů pořídila svoje kontejnery na požadovaný odpad, v tomto případě na plechovky, ve své režii a rozvezla je po republice?
Stačilo by udělat kampaň že plechovky patří do žlutého kontejneru. Já sám jsem to třeba nevěděl. Už jsem chtěl psát i na technické služby, aby to dali bez známost pro ty co neví. Mám obavy z nového systému, protože bude stát spoustu peněz, což nakonec zaplatí daňový poplatník. A abych se přiznal, začíná taky mít spíše odpor, který může přejít v to, že nebudu třídit nic, když jsem si za to zaplatil.
Máte pravdu, problém je v tom, že KLDR nedělá nic jiného, než vyrábí munici. EU nikdy nepřejde na válečnou výrobu, pokud nebude ve vážném ohrožení a USA to stejné. Má to svůj důvod, válečná výroba je drahá a ekonomicky neudržitelná, což v KLDR cítí už řadu let a v rusácku to už začíná také.
Problém je v tom, že EU ani USA už neměly takové zásoby dělostřelecké munice, jako tyto zaostalé státy, protože moderní válka se nevede dělostřelectvem. Západ má takovou převahu v letectvu, že děla nejsou vůbec potřeba. Západ by nesrovnával město se zemí tak, jak to dělá rus.
Další problém je v tom, že když chceme najet na dělostřeleckou výrobu, soukromá firma musí nabrat lidi, nakoupit další stroje atd. Výroba strojů nějaký čas také zabere, ale především potřebují smlouvy na minimálně 10 let, aby od nich takové množství munice někdo odebíral i když válka skončí. Nikdo v soukromím sektoru nebude navyšovat výrobu, když je možnost, že za rok bude po válce a munice bude k ničemu.
Sklady jsou prázdné. Někdo to musí doplnit. Takže tak úplně bych se nebál, že až bude po všem, že nikdo nebude kupovat zbraně obecně.
No tak jistě. Žádné podpultové informace nemám. Přesto.. historie se neopakuje, ale občas rýmuje. Problémy získat čínský Juan nebo americký dolar pro obchodování se světem, by mohlo znamenat větší tisknutí rublů, což by mohlo způsobit jeho inflaci. Na bártrový obchod v těchto dobách nevěřím, protože se spousta subjektů bojí sankcí. Jinak řečeno Rusko není tak významné, aby stálo za to.
Kdo by chtěl nasazovat život za zelinkavého mužika, nebo za zboštělé politiky, pro které je válka jen byznysem? Ale,, chčiválkům "to nikdy nedojde.
Asi by to chtělo pořádně vybombit. Já preferuji Moskvu. Jinak každý ať si vybere svobodně stranu sám.
Proč vybombit? Protože pokud to bude pořádný masakr, pak třeba dojde k ukončení války jako po Hirošimě.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Mladi lide, neztracejte nadeji. V Nemecku, Rakousku, Španelsku nebo Portugalsku a jinde v EU je situace lepši. Uváznout v risi obrovske hypoteky v Praze nebo Brně, s prijmy jako v Polsku a cenami za byt jako v Nemecku nedava smysl. Hned vedle nas jsou zeme kde si vyděláte vice a koupe bytu 1+kk z vas neudela dozivotni singls. Na takove ploše se opravdu rodina zakládá špatne. Zkuste štesti jinde v EU, kde je situace racionalnejsi.
6 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Německo nebo Rakousko možná, ale Španělsko nebo Portugalsko určitě ne. Hovořil jste o mladých a tam je velká míra nezaměstnanosti v rámci mladých. A co se týče cen ve Španělsku teprve dosahují úrovně z roku 2008 kdy to bylo hodně přepálené.
1 odpověď