Pár slov k ekologii a klimatu.
Ekologove i klimatologové jsou vědci. Zkoumají dlouho, pečlivě, přemýšlejí a mohou se i mýlit. Jenže mnoho lidí hledá řešení okamžitá. Ekologisté našli uhlíkovou neutralitu (obávám se, že až jí lidstvo dosáhne, převezmou "vládu" nad planetou buď jiní hominidé (třeba lidoopi), kytovci...)
Protiváhou ekologistů jsou "klimatičtí popírači" jako Václav Klaus. Jeho publikované názory jsou až provokativně extrémní a možná i "mimo mísu". Ale nechce on jen zvýraznit "mimoňství" ekologistů? Upozornit, že "svatá Greta švédská" je možná víc "mimo mísu" a její snaha je snahou o konec civilizace?
I Vy zlý! Nač vyrábět elektřinu pro topení a zkladat ji v bateriích!? Vždyť ji je dostatek v zásuvkách. 😜
Dále: nevšiml jste si, že existuje požadavek na zrušení překážek na vodních tocích - bourání přehrad? Takže energii z hydroelektraren z výpočtu nevynechat, ale navýšit. A že biomasa není pro ekologisty dost zeleně uhlikove neutrální?
Byly časy, kdy ekologie byla vědou. Experimenty doložitelné, opakovatelné, kontrolované ... V posledních desetiletích se změnila na náboženství, ekologismus. Hledá okamžité řešení, bez ověřování a kontrol, bez dolozitelnych výsledků.
Vážená autorko,
když napíšeme, my lidé, nějaký jen trochu delší text, je i o nás. Svěrákovy scénáře jistě vypovídají i o něm, Váš text - o Vás. Že jste nepochopila, že lidé se chtějí smát, že vtip je obvykle o neštěstí jiného (protože odborným vtipu se zasměje jen odborník - třeba tomu ajťáckému, že 64 narozeniny jsou kulatiny (binárně je to 0100 0000) - že ona zacyklenost zachycuje podstatu lidského bytí (prodám kravku a na jaře už nezaseju - všechno dobře dopadlo, zasel). Jsou komedie, u kterých se nesmí PŘÍLIŠ myslet (stačí klasika Chaplin, Frigo... ale i novější jako Bud Spencer, Franco Nero, série Asterix... ), protože jsou vlastně smutné, jak se lidé mlátí. Jsou ale komedie, kterým se zasmějeme i s odstupem (hodně s výše uvedeným herci, u Asterixe mnohé pasáže). A jsou i komedie, které vyžadují pro úsměv specifické pochopení, zážitky... (pro mne třeba díla Alice Nellis, tam se smějí až po konci - na večeři, ale jako filmové řemeslo bych si je nedovolil hanit).
Prostě Vám díla pana Svěráka nesedla, nepochopila jste je. Nejste sama.
Mnoho diskutující h se tu diví, co si obsluha dovolila. Kdyby si notebookář dal kafe, pak zákusek, po něm čaj... byl by vítán. Zabírá místo bez užitku.
Mne vyhodili z restaurace poblíž dálnice D35. Přišel jsem, sedl si k volnému stolu, objednal si polévku, jídlo, pak druhé, třetí, pak moučník. S tím mi číšník fláknul do stolu se slovy, že doufá, že dojím a vypadnu. Ani o placení nemluvil - ale platil jsem. Až v autu mi došlo proč. V plné jídelně měli všichni téměř dojedeno, ale zůstali a čekali, kolik se do mne ještě vejde. Plná hospoda, ale žádný zisk.
Autore,
jihoamerické dopravní značky znáte? A severoamerické, australské, japonské...
Kazdy by se měl seznámit s dopravním předpisy v zemi, kam jede - a v zemích, přes které jede. Ale proč by měl každý znát značku s E, když tam, kde platí, nepojede ani v příštím desetiletí? Navíc může za druhým rohem, než jste byl Vy, znamenat něco úplně jiného.
Článek naprosto zbytečný, protože ti, co bydlí mezi Liberce a Jablunkovem značku z ať budou - a ti zbylí ji znát právě teď nepotřebují.
Po kureti utlouct?
Kuře, bez ohledu jaké velikosti, je pro nás jídlo na hodně dlouho. Protože ho budeme jíst až dojde rýžový nakyp, pohanka s cibulí a trochou speku, slaniny, domácí i kupovaná jablka, bůček... Za cenu kuřete se dá najíst více a lépe. Dobré kuře jsem už přes 55 let nejedl. A 55 mi bude až za pár týdnů. Maso bez chuti a bez zápachu (domácí), případně bez chuti a se zapachem (z velkochovu). Jó, když se dobře okoření, je dobrá kůže. Takže Divou Baru chápu, možná jinak, ale chápu.
K penzistce:
Platila malé odvody, má malou penzi. Je sama, patrně má malý energeticky výdej, tak proč by jí nemělo jedno kuře stačit na tři polévky a tři až čtyři jídla (křídla a dvakrát polovina skeletu na polévku, dvakrát prso a dvakrát stehno na hlavní chod)?
Paní si zprostředkovaně stěžuje, že se má stejně, jako naprostá většina zaměstnanců; jenže má víc volného času a nemusí se dopravit včas do práce (může pomalu, pěšky). Jedině, co jí chybí, je společnost. A dost možná proto, že když společnost má, je pouze a výrazně negativistická - jen si stěžuje, kritizuje, nic ji není dobré; když uvidí příbuzné, tak první větou je "sprdne".
Člověk s průměrný platem má také hovězí obvykle jen v závodce a možná na posvícení, zákusek si dopřeje na narozeniny a Vánoce, kuře (komu chutná) má celá, i pětičlenná, rodina jedno.
10
Sledujících
0
Sleduje
10
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Byste ty chyby mohli buď zpracovat všechny, nebo je alespoň všechny vypsat.
Dám do placu tu, že stůl nemá vlevo nohy.