Výborný nápad! Ale pusťte se do toho, teprve potom, až vyřešíte ty jízdy zfetovaných, kteří mají vysloven opakovaný zákaz řízení. Až nebude možné pořádat závodní jízdy v superautech řízených potomky zbohatlíků. Hned potom, co zpřísníte sankci za alkohol za volantem.
A pak? Chápal bych třeba odstupňování řízení podle smyslových a psychických schopností. Tedy tak, že se možná nebudu ve vyšším věku prohánět po dálnici a kličkovat ve velkém, neznámém městě - ale že si (jako vesničan) dojedu nakoupit do blízkého města.
A také bych uvítal konkrétní statistický pohled - jako podklad pro rozhodování o takovém pravidlu.
Na takovou cenu musíme budovat více větrníků a FVE jako v Číně. V Dánsku a Holansku už jsou s OZ dál a cena na Tesla chargerch je 0,24Eur/kWh
Na rozdíl od Dánska a Holandska připomíná česká kotlina veliký lavor a to pobřeží, resp. rozhraní pevnina moře, nám tady jaksi chybí. Ale už umíme stavět rozhledny v dolíku, proč k nim tedy nepřidat větrný park?
No, klima se na Zemi mění. To snad dokazuje střídání dob ledových a meziledových. I to, že ve středověku bylo tepleji než dnes.
Takže se měnilo bez přítomnosti člověka a ve středověku za jeho přítomnosti, jenže v době, pro kterou to nelze vysvětlit současnou zelenou ideologií. Tou, na které ti, kteří za ní stojí a financují výzkumy, které ji podporují (proto, že jsou tak objednané?) tvrdě vydělávají bez ohledu na to, co to přináší (bere?) ostatním.
P.S. Ještě jsem nezapomněla, že před nějakou dobou výzkumy dokazovaly nástup ochlazení a doby ledové. Nedávno nám výzkumy dokazovaly, že bude trvale srážek ubývat, a že se v dohledné době nedoplní půdní ani podzemí voda. Jak je to nyní? Zajímavé je, že jsme před pár roky málem každý den slyšeli o kácení tropických deštných lesů a vlivu toho na klima jako o největším klimatickém problému. Kácí se dál, eroze devastuje půdu po plantážích, které jsou tam vysazované, ale bez valného zájmu. Čím to je? Čí zájmy?
A dalo by se pokračovat..
Ano, vidím to podobně. Hlavně, a rozhodně nesouhlasím s opakovaným tvrzením (i v tomto článku) "změna klimatu způsobená člověkem...".
Už v sedmdesátých letech zveřejnila NASA studii, kde se říká, že změna klimatu je tady, a že je způsobena precesí zemské osy jejího otáčení. (Tu chápu tak, že se celá Země s periodou několika set let buď více "přiklápí" k směru slunečních paprsků, nebo naopak). A katastrofické scénáře tady byly už od šedesátek! Vzpomene si ještě někdo na prognózy Římského klubu, že do 20-ti let dojdou fosilní paliva?. Teď jsme u nás měli 3-4 roky projekt "intersucho". K tomu vylovení ryb v mořích, zaneřádění mikroplasty...
Souhlasím i s vámi i v úvaze "Qui bono?"
Všem alarmistům pak doporučuji knihu "Falešný poplach" Bjorna Lomborga. Vyšla česky.
.. a je to tady znovu! Strašení Babišem, scénáře o strašlivé maďarské a slovenské cestě, Putin, Putin.... Je mi to líto - ale já žádné úspěchy této vlády nevidím.
Musím však přiznat, že z ODS je mi sympatický přístup a výsledky ministra dopravy pana Kupky. Nespornou osobností je i jihočeský hejtman Kuba - obdivuji i jeho pracovitost a dotahování věcí do konce.
Ale těžko bych se odvážil tvrdit, že tato vláda, představovaná podivným slepencem, pracuje pro české občany. A nebo, dokonce, že má nějaké úspěchy.
Panu Taberymu, jakožto městskému intelektuálovi, patrně konvenují "osobnosti" úplně jiného založení, jako například MPA. V tom já vidím docela problém.
Nevěřím svým očím, když to čtu. Že je článek napsaný na placenou objednávku, je jasné. Ale že je autorka tak neuvěřitelně hloupá, mne skutečně překvapilo. Přitom by úplně stačilo krátké srovnání procentního poměru mezd a důchodů u nás a u sousedů. Vyjde z něj, že nejen v Rakousku, ale i na Slovensku jsou na tom lépe. Místo toho čteme blábol o absolutních číslech bez ohledu na inflaci.
Slyšela jsem, a viděla jsem p.Pekarovou v reportáži v tv 🙂 a podle toho,co povídala by nejraději post Ministra zahraničí zastávala sama 😄. Četla jsem jí to i v očích- ta jede bezbrzd- odvážná to žena. Tohle korýtko by se jí určo líbilo.
No ano - ale to by se jí neměly stávat ty trapné přeřeky. Přes její bystrost a hluboké znalosti si onde spletla Arménii a Gruzii.. Vtipné na tom bylo, že se to stalo na oficiálním projevu v jednom z těch států. Škoda jen, že není více slyšet u nás. Vždyť nám dodala tolik sil v časech energetické krize svým, už dnes legendárním prohlášením.
Navíc její pokora a empatie, ochota sloužit zájmům naší země a správné věci - jistě bychom to všichni ocenili. Inu, ještě že už jen rok! Pak ji uklidí na teplé místečko, už o ní asi neuslyšíme.
Naopak - je to skvělá zpráva! Vezmeme-li v úvahu zcela zřejmou a nezakrývanou servilitu současných vládních představitelů vůči EU - která se ostatně projevila v prosazení uhlíkové daně, migračního paktu či automobilových norem. Čím slabší post, tím méně možností Česku škodit. A jestli tento je tento pán neobyčejně schopný( když už dokázal, že máme jakožto vývozci elektřiny tuto komoditu skoro nejdražší) - tak ať se tedy ukáže!
článek jsem si rád přečetl. Ale - jak už to bývá, je - jemně řečeno - poněkud zkratkovitý. Především bych polemizoval s všeobecně šířeným dogmatem o klimatické změně: ta je bezesporu tady. Ale je otazné, zda je způsobena činností lidí. Spíše se přikláním k názoru, že k ní přispíváme, ale samotná je způsobena patrně precesí zemské osy s periodou několika set let.
Chybí mi praktické návody k omezení plýtvání a dobrovolné skromnosti. Pro banální závadu často vyřazujeme komplikované elektrospotřebiče, do nichž bylo vloženo mnoho těžce dostupných materiálů, lidské práce a energie. Dokonce se některých zbavujeme jen pro jejich morální zastaralost. (Mobilní telefony). Opravny nejsou, a ceny náhradních dílů - pokud vůbec jsou dostupné - jsou vysoké. Každý "expert" vám poradí, že bude lepší si koupit lautr nový produkt obdařený více funkcemi.
Ale i tak opěvovaná cirkulární ekonomika má své. Ani ten papír nelze recyklovat do nekonečna. O plastech nemluvě. Myslím si osobně, že velké plýtvání se děje v oděvním módním průmyslu. Ale statistiky jsem neviděl.
Nikdo majetný se přeci dobrovolně uskrovňovat nebude. Ale na to je jednoduchý nástroj, který bychom v české kotlině uměli používat - kdybychom chtěli. Daně z nadspotřeby. Průměrná spotřeba vody na hlavu a den je cca 200 l. Potřebuješ 1000? no jo, to ten bazén... tak cena 2 x tolik. Totéž v elektrice se zohledněním typu vytápění. Máš dům v němž bydlíš? to je ok, platíš daně A máš těch domů více, třeba tři, nebo pět, k tomu několik bytů? Tak to budou ty daně vyšší.
Rozhodně nesouhlasím s vyzněním článku. Klimatická změna tady je - o tom není pochyb. Ale je způsobena člověkem? O to bych se vášnivě přel! Podle 20 let starých závěrů NASA může být celá klimatická změna způsobena pouhou precesí zemské osy, kterážto osciluje s několikasetletou periodou. A že jsou na vině skleníkové plyny? No tolik diskutovaný viník - CO2 - se ne tom podílí asi pětinou... Metan více - ale to vybijeme kvůli tomu všechny krávy? A s rostoucí lidskou populací v Africe prostě nic dělat nejde. Snad jen posílat jim antikoncepci místo humanitární pomoci.
Tak čtu v diskusi ty odsuzující příspěvky - na adresu oněch dvou žen. A část mého já s nimi silně souhlasí, třeba v tom, že by měly zaplatit - alespoň pokutu.
Ale napadá mne ještě i jiná otázka: Proč jsou u nás lidé, kteří nevěří - nejen státnímu aparátu, ale i samosprávám a dokonce záchranným složkám? Nejde náhodou o nějaký hlubší a dlouhodobější problém? Vzpomínám si, že ve stejném okrese byl před léty problém matky s dítětem, kdy dítě se poranilo a matka kategoricky odmítala aplikaci protitetanové vakcíny. Dítě skutečně tetanus dostalo a velkým úsilím lékařů bylo zachráněno.
Vždy se platí především za kvalitu a nikoliv za obsah koše. 90% a možná více přispívajících autorů, své články vyrábí jako zdroj příjmu a proto kvalita a objektivita je z velké části až alarmující. Proto platit za zajíce v pytli se nikomu nikdy nevyplatilo. Čtenáři tím, že autora chválí nebo kritizují, motivují plátce reklam, a příjemce za reklamu zaplatí nebo nezaplatí každému autoru, jehož příspěvek chce zveřejnit. A jak to končí? Chcete se vyjádřit, nikoho neurážíte, zákon neporušujete, ale jen vyslovíte nesouhlas s obsahem a hned vás smažou. Takže Češi nekonzumují obsah zdarma, internetové připojení si platí a obsah přijímají na základě obtěžování reklamou.
Přesně! V té restauraci s nedobrým jídlem zdarma se totiž už příště vyhnete. Takový projekt patrně zkrachuje, kuchař se asi stane oním dřevorubcem. A podobný scénář zřejmě čeká autory mizerných článků. Ostatně: samou podstatu problému - tedy nízkou či žádnou informační hodnotu statě pod přitažlivým titulkem - pan Pisálek obešel velkým obloukem. Placení za obsah není zárukou kvality. Není problém najít restauraci, kde zaplacené jídlo není dobré....
Neni to zas takovy problem nas dluh je nizky jeden z nejnizsich v EU. Navic statni dluhy se splaci rustem, takze nic hrozneho se nedeje.
Omlouvám se, ale mám opačný názor. Těch 100 mld. na obsluhu dluhu je velmi vysoká částka. Ale nejsem v ekonomii dostatečně vzdělán - Třeba nemám pravdu.
Přesto bych si dovolil dvě poznámky: progresivní zdanění nemovitostí je krok správným směrem - je nepochopitelné, proč se tak nestalo již dávno. A šermování s přebytky na účtech obcí není založeno na skutečné znalosti poměrů. Obce si totiž nutně musí vytvářet rezervy na neočekávané výdaje. U nás je mnoho malých samosprávných celků (sám žiji v malé vesničce). Součet všech obecních účtů je vysoký - jenže úvěrové podmínky mají stejné, jako jiný podnikatelský subjekt. Například plánovaná oprava čističky odpadních vod je v milionech. A tak na tyto účely zastupitelstvo nejprve našetří.
Ó, jaká rozkošná chvála Fialovy politické kariéry! Vskutku „poslední školní rok pana profesora“ - spíše poslední skomírání neúspěšného experimentu s nekompetentností!
Vychutnejme si tento švédský stůl plný přehmatů, ano? Fialova vláda, mistři nesplněných slibů! Vzpomínáte na ten železný slib, že nebudete zvyšovat daně? No, překvapení, chystají se živnostníkům napařit největší zvýšení daní v historii! Protože nic nevypovídá o „pravicové ekonomice“ tak jako škrcení malých podniků, že?
A nezapomeňme na zlatou komedii Ivana Bartoše, který si zřejmě plete skutečné vládnutí se Sim City! Možná kdyby méně času věnoval hrám a více vládnutí, nebyli bychom v takovém srabu!
Ale nebojte se, občané! Fiala má spolehlivý plán, jak získat zpět voliče: vrátit motorky do Brna a vylézt na horu! 🏍️⛰️ Skutečně, to je věc legendárního státnického umění. Určitě to spraví ekonomiku, zabezpečí hranice a vyřeší energetickou krizi!
Smutnou pravdou je, že Fialova „originalita“ začíná a končí u hledání nových způsobů, jak zklamat. Jeho odkaz? Tabule bez poskvrnky - protože nikdy neměl žádné nápady, které by stály za zapsání!
Co se týče „naštvání voličů“ - no, to je jediná oblast, kde Fialova koalice prokázala skutečnou odbornost. Odcizení voličů povýšili na umění!
Nakonec bude Fialův politický epitaf znít: „Zde leží muž, který vylezl na horu, ale nedokázal hnout prstem, aby pomohl svým lidem.“
Sbohem, profesore Fialo. Vaše poslední lekce? Jak NEvládnout. Konec vyučování! 🔔📚
Ano, jediným cílem pana profesora je neskončit předčasně. To by totiž přišel o předplacenou místenku do expresu EU. Uršula, jakožto dvojnásobná neúspěšná ministryně, mu drží velmi pěkné místečko.
Já ještě dodám pár příkladů stran oné efektivity vynaložených prostředků...
Co taková inkluze? Kolik to už stálo miliard (a ještě stát bude) a jaký je z toho efekt? Opravdu se úroveň vzdělání zvedla, nebo spíš klesla, protože se holt všichni přizpůsobují těm nejpomalejším?
Dále... naše školství chrlí desítky tisíc studentů s titulem, ovšem mnoho z nich, především absolventi humanitních a dalších pseudooborů jsou v praxi nepoužitelní. Teprve v té praxi se začínají učit to, co je potřeba. K čemu tedy tyto obory? Zaměstnavatelé chtějí studované lidi, ale v úplně jiných oborech... Výsledek? Stovky miliard vyhozených v podstatě oknem...Efektivita nulová...
Napsal jste to dobře! Inkluze a zbytnělé humanitní obory jsou neuvěřitelným plýtváním. A třetí díru dělá tzv. soukromé školství. Proč "tzv."? Z názvu by jeden usoudil, že se jedná o instituci placenou z nestátních peněz. Ale není to tak: Stát přispívá na asi 2/3 jejich rozpočtu. A víte co je zajímavé? Ani jedna ze soukromých vysokých škol nemá technické zaměření! Podívejte se třeba na obskurní témata diplomových prací některých sociologických oborů - ale pozor na krevní tlak...
Úroveň školství upadá, lidé s titulem před jménem mívají problém v písemném vyjadřování jak s vyjmenovanými slovy, tak i ve shodě přísudku s podmětem. Potřebujeme mnohem víc techniků - ale vystudovat třeba strojařinu to je prostě dřina.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ano. Ale co kdyby pan autor objektivně napsal o tom, kolik medvědů by mělo na daném území být? Aby vznikla životaschopná populace která by mohla koexistovat s lidmi s definovanými a marginálními škodami? Tahleta neexistence horní meze mne zlobí, stejně tak jako útoky na city a emoce přes matky a mláďata.