Zatím je to jen předběžné zákaz tak než budou připraveny smlouvy tak snad bude rozhodnuto a snad i ve prospěch spotřebitelů a danových poplatníků.Jinak bych rozhodně varoval před Francouzi a to ne že bych něco měl proti Francii samotné ale příklad jejich staveb Jad.el. je jedním z příkladů proč Evropa zaostává za USA a Čínou. jako danový poplatník nechci házet své peníze do této černé díry na peníze. To že dali horší podmínky a ještě se ani nebyly ochotni za ně zaručit mluví za všechno. Pokud by nebylo umožněno stavět s Korejci tak bych mohl uvažovat o Američanech ale v jiném případě bych raději nestavěl vůbec a kupoval energii na burze. Znamenalo by to další zdražování energii a ztrácení Evropské konkurenceschopnosti ale to at si sypou popel na hlavu jiní i když na to pochopitelně doplatí hlavně spotřebitel. Ale stavět předraženou elektrárnu jejíž stavba by se protáhla opravdu nedává žádný ekonomický smysl. A pro příklad Jaderná elektrárna Dukovany začala fyzicky ,předtím byly přípravy projektu, v roce 1978 ,během let 1985-1987 byly spuštěny 4 reaktory které fungují dodnes .Podívejte na to jak dlouho staví Francouzi a za kolik peněz a hlavně o kolik let se jejich stavby opoždují a o kolik peněz prodražují. Ted hádám ale řekl bych že Macron ten problém vidí ale jeho pokusy o reformy mu neprošli a já prostě nemám důvěru v efektivitu jejich případné stavby.
Tyhle články moc nepřispívají k pohodě ve společnosti ale dejme tomu že je to součást předvolební kampaně.Já osobně rozhodně nebudu volit Stačilo a nevolil jsem ani ČSSD ,a rozhodně jsem pro podporu úspěšných a pracovitých lidí ale tu podporu si představuju tak že se bude podporovat vzdělání,zdraví,nižšší byrokracie apodobně, ne že se budou podporovat jedni na úkor druhých.A posílat nemocné lidi do práce a podobné nápady k tomu patří.Slova o poměrech v Německu a Rakousku kde se lidem žilo lépe než u nás za komunistů a současně kritika progresivního zdanění které přitom ve jmenovaných zemích je vyvolává úsměv na tváři byt trochu hořký.Já už jsem to v podstatě vzdal ale mým snem bylo aby naše země byla na úrovni Dánska ,at se autor článku podívá na danoví systém v této zemi. Mým snem bylo aby jsme byly bohatá země která bude produkovat chytré lidi ale to znamená podporu vzdělání a vědy jako třeba v Dánsku a na to jsou třeba peníze.Mým snem bylo aby jsme byly moderní stát s moderními silnicemi,železnicemi,tunely /tady připomínám stavbu tunelu mezi Dánskem a Německem/ atakdále.Mým snem bylo aby lidé dožívali svůj život v moderních domovech pro důchodce s veškerým zdravotním zaopatřením a aby lidé trpící závažnými chorobami mohli důstojně dožít,na to vše je třeba peněz.Ale představa některých politiků je že se ty peníze vezmou na úkor obyčejných lidí kteří budou pracovat do poslední chvíle a pak zhuntovaní ,pokud se toho dožijí půjdou do důchodu na co nejkratší dobu aby se ušetřilo.Ve světě nebyly jen komunistické diktatury ale i pravicové a nebyly o nic lepší než ty první.
Zmrazování platů je nesmysl ,jediné k čemu to vede je větší náchylnost ke korupci a menší ochota schopných manažerů jít do politiky.A pak se divíme že máme takové problémy se zaváděním čehokoliv. Pro příklad dneska byl zajímavý rozhovor s odstupujícím šéfem cermatu který digitalizaci na svém pracovišti zvládnul.Stát málo platí své IT a tak mu je přebírá soukromí sektor ,stát pak musí tyto firmy najímat a ti účtují vysoké ceny které stát musí zaplatit.V rozhovoru zaznělo 30 000 za jeden den práce jednoho IT pracovníka kterého firma státu zapujčí.Vynásobte počtem IT pracovníků a jak dlouho každá digitalizace a to mluvím jen o zavádění a ne provozu ,trvá.Takhle se vyhazují skutečné peníze. Jestliže snižování platů politiků považuji za levicový populismus tak slova o tom že stát neumí hospodařit a tak se nemají vybírat daně a stát má být malý a sám nic nedělat považuji za pravicový populismus.Obojí nás stojí o mnoho víc peněz jak na předražených zakázkách a špatném vedení státních zakázek tak na tom že na všechno dlouho i mnoho let čekáme což nás stojí další peníze.Tyto peníze které tím ztrácíme nejsou vidět na první pohled ale je to mnohem víc než kolik ušetříme na platech politiků a státních zaměstnanců. Zajímavé bylo i zdůvodnění odchodu šefá cermatu ,prý mu část zaměstnanců odmítala vykonávat přidělenou práci s tím že to není jejich práce i když to bylo v pracovní době.Já se z poměrů v tomto státě picnu.Mě platy politiků nevadí jediné co my vadí pokud za ty peníze nevykonávají svou práci a bagatelizují korupční aféry ale za nízké platy nečekejte kvalitu na žádném pracovišt
Já už opravdu nevím koho volit ,Stát bych přirovnal k muži kterého si vyhlídne žena která chce založit rodinu a vychovávat děti. Potřebuje muže který je finančně zabezpečen a nerozhazuje ale pro rodinu umí pustit chlup.Bohatý muž který sedí na penězích /pravice/ je jí k ničemu ale chudý který rozhazuje co nevidělal/levice/ taky není žádné terno. Proč nikomu nedojde že cesta k cíli nevede ani doprava ani doleva ale je nejkratší vždy a jedině když se jde rovně. Nejhorší je že přes všechny problémy které máme jsme v první čtvrtině států na světě .Mohl by my někdo říct jak to vypadá v těch státech za námi ?
Já se musím smát ,roky poslouchám o Pirátech že jsou to neomarxisti apodobně,přitom jejich vedení provádělo ve vládě pravicovou politiku. No ted se může stát že se třeba do vlády dostane skutečná krajní levice.Jak se říká to nevymyslíš. Připomíná my to dění po druhé světové válce kdy se všechny strany spojili aby zničili za první republiky silnou agrární stranu a pak se divili že mnoho jejich voličů volilo komunisty. Zajímalo by mě co na to ti kteří takto Piráty nálepkovali. Jasně k úplné paralele by levicová koalice musela získat víc hlasů než ANO a to je mimo realitu ale stejně to pobaví.
Tak především se nepodcenovat,v HDP jsme kolem 30 místa na světěz 200 zemí, přitom my si to musíme odpracovat před námy je asi 10 států které se bud dají označit jako danové ráje nebo mají přírodní zdroje jako ropu,plyn apodobně. Přesto je jasné že už nějakou dobu přeslapujeme na místě a je třeba ekonomiku transformovat a nakopnout. A k tomu je nějaký plán kterého se budou držet politické strany bez rozdílu. Předchozí vláda konečně začala něco dělat s infrastrukturou a J.elektrárnou a nynějši vláda v tom pokračovala a ještě šlápla víc na plyn a přidala k tomu další plány a to je dobře .Nečekam zázraky ale že se bude něco pro budoucnost dělat a v tom mě Fiala příjemě překvapil i když se s ním asi neschodnu na způsobu financování. A já se držím hesla zhodnotit situaci, vytíčit reálný cíl a přidat k němu něco málo nad to co si myslím že je reálné, protože jen malé národy si dávají malé cíle a jsou spokojeni s tím že si jednou za rok vyjedou dovolenou. A nezapomínat že nestačí jen kritizovat ale je třeba pro to něco dělat.
Řekl bych že si z nás dělají srandu. Zavolat záchranku či počkat na sanitku. Mě se to stalo a absolutně jsem nemohl dýchat ..Naštěstí jsem nepanikařil a reagoval hned.Hned my bylo jasný že tohle nevykašlu a na nic jsem nečekal a během několika sekund jsem vzdal vlastní pokusy o záchranu a šel požádat o pomoc.Nejsem profesionální potápěč který dokáže zadržet dech na několik minut.tipuju že tak za minutu by my docházela energie a po 2 by my došel kyslík a přestal bych být schopen si pomoc sám.A můžu vám říct že ty myšlenky kdy vám dojde že nemůžete dýchat a že jde o desítky sekund než to bude fatální nejsou příjemné,naštěstí na to v té chvíli nemáte čas moc myslet protože vás zaměstná schánění pomoci.
Mě zmátl ten nástupce Žižky ,ano Prokop se jím stal ale ne hned nejdřív byly jiní. Jinak mě fascinuje jak se pořád někdo pokouší napasovat tehdejší dobu na současnost .Podívejte se na Francouzskou revoluci taky přinesla mnoho krutosti ale posunula svět o něco dál a heslo volnost, rovnost, bratrství je na logu Francouzské republiky .Tady je třeba se podívat na důvody vzniku revoluce .Když si vemu jak lidé nadávají když se jim zdraží o korunu benzín tak by mě zajímalo jak by se jim žilo tehdy. A ještě jedna věc se neustále opakuje .My se často smějeme jak jsou západní země zakomplexované pro svou kolniální minulost a proto přehání svůj boj proti rasismu do absurdnosti .Ale my máme podobný problém s komunismem. Když to přeženu tak to že tu nikdo neumírá hlady není špatně a už vůbec to neznamená že je to známka hrozícího komunistického nebezpečí. Někdy mám pocit že jakmile se zvedne nějaké sociální téma tak se hned ozve pokřik že se vrací komunistické nebezpečí .Je to nesmysl a ještě větší nesmysl je přirovnávat Žižku ke komunistům. Žižka byl nižší šlechtic který uznával Husovo učení ale jinak nepopíral tehdejší rozvrstvení společnosti.
Mě tam zaujala Skopečkova slova o předčasných důchodech a jak to lidi zneužívají. Já chodím do práce přes 30 let a co si vzpomínám tak jsem zažil 3 . Jeden měl vyměněný kolení kloub ,druhá má dnes nová játra i když to byl invalidní důchod a jeden odešel pro šikanu na pracovišti. Mnohem víc lidí co já pamatuju přesluhovalo a další přes zdravotní problémy to do důchodu vydrželi/ koleno,srdce apod./ Ten jeden do práce kulhal a šel na operaci hned po odchodu do důchodu a ten další se srdcem zkolaboval na pracovišti. Ano byl velký nával při předčasných odchodech do důchodu když to po chybě Jurečky na kterou ho prý upozornovali odborníci několik měsíců předem,aspon co se potom vyrojili v televizi. Minimálně se mluvilo o tom že se to snadno dalo předvídat. Mimochodem za tuto chybu nebyl Jurečka odvolán na rozdíl od Bartoše i když stála stát spoustu miliard korun. A to nehájím Bartoše ,pokud opravdu nezvládnul digitalizaci vpořádku jen konstatuju fakta.Problém v odchodech do předčasných důchodů je ve zdravotnictví ne v předčasných důchodech samotných ,ty mají sloužit jako možnost pro lidi kteří to při neustále se prodlužujícím věku odchodu do důchodu nebudou zvládat.
Nesouhlas, jednotlivé body kterými argumentuje jsou v pořádku ale celkový obraz je úplně mimo. Ano Karlova univerzita zažila útlum pro náboženské spory ale současně tu vzniklo mnoho protestantských škol a mnozí se šli vzdělávat do nekatolických škol v zahraničí což Bílou horou skončilo. Celkové porovnání s dobou předbělohorskou je v minusu. Ano po Bílé hoře tu byly významní vědci ale většina z nich měla kořeny at už oni či jejich učitelé v době předbělohorské a čím delší čas uplynul od Bílé hory tím osobností ubývalo.Autor tu mluví o pobělohorských osobnostech ale při porovnání s předbělohorskými začíná úpadek který se časem prohlubuje.Ubývá česky psaných knih apodobně.Doba pohusitská byla tou dobou rozkvětu. Ne hned ,určitě ne v době samých válek ale když se život vrátil do zajetých kolejí tak právě náboženská různorodost a ne úplná ale přeci jen větší svoboda myšlení než bylo zvykem vedla k rozkvětu.Není náhodou že spousta umělců pocházela v době renesance a baroka z Italie a Nizozemí kde nebyla tak tuhá centralizovaná vláda která by svobodu myšlení dusila. S čím ovšem souhlasím je naprostý amatérismus stavovského povstání. Pro porovnání kdyžsi Císař nechal zhotovit v 16 století zprávu o stavu bojové připravenosti Českých zemích před Osmanským nebezepečím tak zkušený český rytíř podal tristní obrázek české šlechty která se raději baví než cvičí v boji,úplný opak předhusitské doby kdy díky vnitřním konfliktům mezi Lucemburky tu bylo mnoho zkušených bojovníků.Má to dosah i pro dnešek kdy jsou tací kteří kritizují výdaje na zbrojení,asi si chtějí zopakovat Bílou horu.
Řekl bych že je to přijatelnější než nekonečná smyčka. Přezkoumávání by mělo probíhat na základě zdravotního stavu a jaká bude šance uplatnění na pracovním trhu.Délka dožití je až daleko vzadu jako argument. Nemocného člověka který má problém najít slušnou práci nemůžete jen tak poslat hledat práci.
Byl tu jeden příspěvek který říkal že peníze z EU nepotřebujeme protože jsme relativně bohatá země. Já s tím souhlasím ,naším problémem je že se motáme v kruhu populismu. Bud levicového rozdej co se dá nebo pravicového se snem o malém chudém státě pokud možno bez příjmů do státní kasy. Přitom se stačí podívat jak si vedou a jaký mají systém ty opravdu úspěšné státy s konsolidovanými státními financemi. Další kapitolou je že 27 let po předchozích povodních se dál mnohdy stavělo v záplavových oblastech a mnohá plánovaná protipovodnová opatření zůstala jen na papíře a jak řekl jeden starosta postiženého města tak u nich se nedostali ani k tomu aby to na ten papír hodili a vytvořili projekt. Škody mohli být mnohem menší. Ale já jsem se zařekl že už se kvůli lidem a politikům nebudu rozčilovat,mám svůj věk ,nemocnou pumpičku /srdce/ tak si jen zatukám na klávesnici a dejte my svátek.
Nikdo nikdy neříkal Ivanu Bartošovi, ať to udělá za co nejméně peněz.---Přesně já vždycky říkám že nesnáším slovo šetřit raději používám slovo neplýtvat. Představte si že se bude šetřit třeba na Jaderné elektrárně ,postaví se nekvalitně a pak to tu bouchne nebo budou problémy s provozem. Jasně že to jsou peníze danových poplatníků a nemají se rozhazovat ale je třeba rozlišit vyhazování peněz protože si chce někdo namastit kapsu s vyššími náklady protože se zaplatí za vyšší kvalitu.
Tak především koalice se STAN byla obrovská chyba.Piráti tehdy měli přes 10% a žadnou koalici nepotřebovali a dali se dohromady s jemně řečeno zkušenými politiky. Výsledkem bylo že získali víc % než STAN ale mín poslanců bez jakékoliv reálné šance něco ve vládě ovlivnit. Dalším faktem je že jejich hesla s kterými vstuovali do politiky a reálné skutky se od sebe čím dál víc odlišovali.A do třetice Já zpočátku Piraty volil jako středolevou stranu skandinávského typu, tedy praktické kroky k efektivnímu státu bez populismu ale se sociálním cítěním. Já nevím kolik komoušů má strana uvnitř ale navenek se prezentuje během svého vladního angažmá jako pravicová strana která však nemá ani své vlastní pravicové názory kterými by se odlišovala ale propaguje názory ostatních vládních stran.Když bych chtě volit pravicovou stranu mám široký výběr, ODS,TOP 09,KDÚ ČSL nebo STAN. Nepotřebuju Piráty.Napravo je přecpáno, je tam mnoho stran na určitý počet voličů. Jestli se chtějí Piráti zbavit levicového křídla kolik voličů jim zbude?
Mě nevadí že se digitalizace zadrhla, porodní bolesti jsou celkem časté já zažil jen změny programu na malém pracovišti a obvykle vychytání much trvalo déle než 3 měsíce. Hlavně že se jde správným směrem. Mě vadí nejvíc jejich souhlas s důchodovou reformou kterou jdou proti svým vlastním voličům. Já moc mezi lidi nechodím přesto můžu říct že minimálně polovina lidí co znám mezi 50 a 70 lety má nějaké zdravotní problémy a tím nemyslím vyvrknutý kotník.Jen já a nestydím se to říct jsem za posledních 10 let zápasil či zápasím s problémy jako bolesti zad,kříže, skolioza, propadlá klenba u nohy,hemeroidy, zhoršuje se my zrak ,bojuju s tím nenechávám problémy vyhnít a zatím s tím bez problémů pracuju ale do důchodu mám daleko a od určitého věku zdravotních problémů spíš přibývá, jak budu vypadat v 65 a 7 měsících si netroufnu odhadnout.A to dnešní mládí mají jít v.70. A pak vám v televizi vystoupí ekonom s tím že on pořád pracuje táhne mu na 70 a jaký je Jura. To nic proti němu je chytrý něco vystudoval vpořadku ale asi není dost chytrý aby si uvědomil že tělo u lidí kteří fyzicky pracují a mnohdy v nepříliš dobrém prostředí se rychleji opotřebuje. Anebo tak chytrý je ale je mu mu to jedno.A řeči o tom že nebudou peníze neberu od toho vláda je aby podporovala modernizaci a efektivitu aby se společnost byla schopná uživit a to nemluvím o snížení daní vysokopřijmovým.Mám pocit že Kuba z ODS se k tomu vyjádřil naprosto přesně .Osobně si dovedu představit zvýšení věku odchodu do důchodu ale v opačném gardu nejdřív zvýšení dožití ve zdraví a pak posunutí dúchodověho věku.
Korejská návštěva trochu mediálně zanikla vzhledem ke krajským volbám a povodním ale z mého pohledu to byla nejdůležitější věc posledních dní. Tedy za předpokladu že nezůstane jen u Jaderné elektrárny ale skutečně se povede prohloubit spolupraci mezi oběma zeměmi. Tady musím říct že zatímco v vnitřní politice se vláda občas chová jako slon v porcelánu tak pokud jde o zahraničně ekonomickou je velmi aktivní a ma v tomhle moje uznání. Dlouho naše vlády jen čekali kdo přijde a maximálně dávali jen pobídky ted je skutecná snaha být při hledání příležitosti pro naše podniky aktivní. A dobré je že podle mého Havlíček má podobný aktivní postoj takže si myslím že pokud by se změnila vláda po příštích volbách tak se bude pokračovat v nastoupené cestě. A kontinuitu v těchto věcech je důležitá i pro zahraniční investory.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Bud nezná historii nebo spoléhá a asi oprávněně že ji neznají jeho posluchači. Ale já bych taky připojil jeden fakt který při výhružkách ohledně války a minulosti nezazněl. Rudá armáda dokázala za velkých obětí porazit Německo,to je třeba uznat. Ale bojovala proti Německu které navíc muselo mít jednotky na jiných frontách či hlídat klid v podrobených územích.Těch pár jejich spojenců nebylo příliš kvalitních. Nyní by stála proti většině Evropy tedy nejen Němců ale i Polákům,Britům,Francouzům atakdále.
1 odpověď