U Kudely se to neprokazalo a přišel o vrchol své kariéry EURO, brankáře nám v tom zápase zranili a hrač který měl nakročíno do reprezentace přišel o karieru, už nikdy se do své formy nedostal a nakonec přestal chytat i v klubu o dalších faulech v tom zápase a napadení při odchodu do šaten nemluvě. Osobně si myslím že fotbal má větší problémy než rasismus a to neúctu hráčů během zápasu k sobě navzájem a likvidační fauly a korupci a honbu za čím dál větším ziskem.
Já zápasy neviděl ale podle statistiky měl Jiříček loni ve 43 zápasech -4 bodů v hodnocení +- a byl tak 3 mezi obránci v týmu ,z nichž ale jeden odehrál jen 12 zápasů. To nevypadá že by úplně v obraně hořel.Připomíná my to jak se říkalo že Jarda Jágr má problémy s bráněním ale víte že je v historické tabulce +- s 352 v součtu nhl a play-off na 20 místě. Asi zaměstnával soupeřovu obranu natolik že protihráčům nezbývalo mnoho času na útok.Ale jak říkám zápasy jsem neviděl tak nemůžu soudit ,hokej je byznys tak je to na manažerech.
Škoda inkasovaného golu.Už v závěru prvního poločasu naše získali míč před svou brankou a nedokázali ho ani odkopnout.Dobře to dopadlo ale na začátku druhého poločasu,když jim k tomu asi Rada nic neřekl, to udělali znovu a tentokrát z toho byla akce Portugalek a trochu zbytečný gol.Jinak Portugalky se my líbily ,některé přihrávky měli oči a technika taky o třídu lepší než my ,je to podobné jako u mužů z Pyrenejského poloostrova.Remíza je úspěch ,odměna za bojovnost ale odveta bude těžká.
Už by mohli přestat strašit lidi. Ano demografická linka je jasná ale jen tak mimochodem už tak se odchod do důchodu od doby Husákových dětí a jejich mládí prodloužil,další věcí je že se zvedá produktivita práce at vláda podporuje robotizaci a zase se ten tlak zmírní ,přesto neříkám že by se pomalu nemohl zvýšit věk odchodu do důchodu ale opatrně a s ohledem na zdravotní stav a skladbu práce v Čechách. Současná vláda odchod do důchodu totálně zkazila když na toto nebrala absolutně ohled a hnala nemocné lidi do práce svou nekonečnou smyčkou což vyvolalo odpor části veřejnosti takže ted bude problém i se schválením něčeho rozumného. A danit důchody je nesmysl ,to jako stát vydá peníze a pak si na daních vezme část zpátky podle hesla proč to dělat jednoduše když to jde složitě?
Článek je typicky o dělení na pravici a levici, já tohle dělení nemám rád, připomíná my to fotbal, když bude tým hrát jen na útok nebo obranu či ve středu hřiště tak tým jako celek obvykle prohraje.Ano při útočném stylu si útočníci budou lebedit kolik dali golů, při obraném zas brankáři kolik vychytali nul a při hře ve středu hřiště záložníci kolikrát se potkali s míčem ale týmový úspěch to obvykle nepřinese.
Já bych řekl že to je takový Fialův kapric, když vy posloucháte populistům tak já vám dám taky jeden nerealný populistický slib. Jenže takhle se volby nevyhrávají. Pokud jde o mě tak Fiala dělá vcelku dobré kroky k tomu aby jsme doháněli západ ,jeho vláda je aktivní pokud jde o jednání v zahaničí či s podnikateli.Ale nedokáže se zbavit své pravicové mentality že náklady na transformaci mají nést hlavně pracující místo aby se snažil náklady rozložit na celou spolešnost.Když mají nekteré kroky dopadnout na horní vrstvu obyvatelstva je váhavej o přesvědčovacích schopnostech nemluvě. Ale nepřešlapuje namístě a snaží se něco dělat pro budoucnost a to já hodnotím pozitivně ,mnoho vlád toto nedělalo takže pokud bych hodnotil jako ve škole tak bych dal této vládě 2 minus.
Tohle musím z článku vypíchnou a přepsat, prostě my to nedá:dnešní elektrárny Temelín a Dukovany jsou slepice snášející zlatá vejce, generují cash-flow, za které by bylo možno postavit další nové bloky. Nicméně ČEZ chce vyplácet a stát inkasovat dividendy v maximální výši, a tak se řeší, že stát na tuto investici nemá.“
Podle Lízala je snaha získávat z ČEZ dividendy a zároveň jeho prostřednictvím stavět nové elektrárny pomýlená. „Na obojí současně stát nemá. A tak si půjčí, aby mohl půjčit ČEZ a ten mu mohl vyplatit dividendy. Je to logické jak rovnák na ohejbák,“ prohlašuje.
Souhlas s tím že se musí provést důchodová reforma. Mám ovšem problém s tím že ti co jí provádějí na ni koukají čistě ekonomicky a z pohledu jen určité vrstvy obyvatel.Pokud se mám s pozdějším odchodem do důchodu smířit chci aby byla vyvážená. Občas jsou nějaké znaky o snahu ale hodně nesmělé. Co tím myslím ,příklad po 89 se prudce zhoršila kvalita potravin kdy každý chtěl vydělat a lidé to kupovali protože se snížila životní úroven a lidé neměli peníze a znalosti aby si kvalitní potraviny vyhledali.Výsledkem je hodně lidí s zdravotními problémy a hodně předčasných odchodů do důchodu.Dnes už to neplatí v posledních 10 letech se kvalita potravin v obchodech prudce zvedla a zvýšila se i kupní síla a informovanost lidí ale škody na dvou generacích byly napáchány. Podobně by se mělo přistupovat i k dalším aspektům života vzdělání a inovace po léta státem zanedbávány by měli přispět k tomu spolu s pochopitelně již zmíněným zdravým aby lidé pozdější odchod do důchodu zvládali. pak je tu ještě jeden aspekt a to důvěra.Důvěra je věc která se rychle ztrácí a těžko získává a já pamatuju nedávnou dobu kdy jsem slyšel když se zvedne minimální mzda tak budou podniky krachovat apodobně.Nic z toho se nenaplnilo. Jak mám potom vládě věřit když mluví o tom že nebudou peníze na důchody a tak udělali nekonečnou smyčku aby poté pod tlakem ustoupili a zastropovali na 67. Osobně si myslím že v důležitosti pozdějších odchodů do důchodu je pravdivé jádro ale je to děláno jednostraně a ne dostatečně vyváženě a důvěryhodně.Momentálně to hlavně zajistí peníze pro stát a pracovní sílu pro podniky.
Bud nezná historii nebo spoléhá a asi oprávněně že ji neznají jeho posluchači. Ale já bych taky připojil jeden fakt který při výhružkách ohledně války a minulosti nezazněl. Rudá armáda dokázala za velkých obětí porazit Německo,to je třeba uznat. Ale bojovala proti Německu které navíc muselo mít jednotky na jiných frontách či hlídat klid v podrobených územích.Těch pár jejich spojenců nebylo příliš kvalitních. Nyní by stála proti většině Evropy tedy nejen Němců ale i Polákům,Britům,Francouzům atakdále.
Zatím je to jen předběžné zákaz tak než budou připraveny smlouvy tak snad bude rozhodnuto a snad i ve prospěch spotřebitelů a danových poplatníků.Jinak bych rozhodně varoval před Francouzi a to ne že bych něco měl proti Francii samotné ale příklad jejich staveb Jad.el. je jedním z příkladů proč Evropa zaostává za USA a Čínou. jako danový poplatník nechci házet své peníze do této černé díry na peníze. To že dali horší podmínky a ještě se ani nebyly ochotni za ně zaručit mluví za všechno. Pokud by nebylo umožněno stavět s Korejci tak bych mohl uvažovat o Američanech ale v jiném případě bych raději nestavěl vůbec a kupoval energii na burze. Znamenalo by to další zdražování energii a ztrácení Evropské konkurenceschopnosti ale to at si sypou popel na hlavu jiní i když na to pochopitelně doplatí hlavně spotřebitel. Ale stavět předraženou elektrárnu jejíž stavba by se protáhla opravdu nedává žádný ekonomický smysl. A pro příklad Jaderná elektrárna Dukovany začala fyzicky ,předtím byly přípravy projektu, v roce 1978 ,během let 1985-1987 byly spuštěny 4 reaktory které fungují dodnes .Podívejte na to jak dlouho staví Francouzi a za kolik peněz a hlavně o kolik let se jejich stavby opoždují a o kolik peněz prodražují. Ted hádám ale řekl bych že Macron ten problém vidí ale jeho pokusy o reformy mu neprošli a já prostě nemám důvěru v efektivitu jejich případné stavby.
Tyhle články moc nepřispívají k pohodě ve společnosti ale dejme tomu že je to součást předvolební kampaně.Já osobně rozhodně nebudu volit Stačilo a nevolil jsem ani ČSSD ,a rozhodně jsem pro podporu úspěšných a pracovitých lidí ale tu podporu si představuju tak že se bude podporovat vzdělání,zdraví,nižšší byrokracie apodobně, ne že se budou podporovat jedni na úkor druhých.A posílat nemocné lidi do práce a podobné nápady k tomu patří.Slova o poměrech v Německu a Rakousku kde se lidem žilo lépe než u nás za komunistů a současně kritika progresivního zdanění které přitom ve jmenovaných zemích je vyvolává úsměv na tváři byt trochu hořký.Já už jsem to v podstatě vzdal ale mým snem bylo aby naše země byla na úrovni Dánska ,at se autor článku podívá na danoví systém v této zemi. Mým snem bylo aby jsme byly bohatá země která bude produkovat chytré lidi ale to znamená podporu vzdělání a vědy jako třeba v Dánsku a na to jsou třeba peníze.Mým snem bylo aby jsme byly moderní stát s moderními silnicemi,železnicemi,tunely /tady připomínám stavbu tunelu mezi Dánskem a Německem/ atakdále.Mým snem bylo aby lidé dožívali svůj život v moderních domovech pro důchodce s veškerým zdravotním zaopatřením a aby lidé trpící závažnými chorobami mohli důstojně dožít,na to vše je třeba peněz.Ale představa některých politiků je že se ty peníze vezmou na úkor obyčejných lidí kteří budou pracovat do poslední chvíle a pak zhuntovaní ,pokud se toho dožijí půjdou do důchodu na co nejkratší dobu aby se ušetřilo.Ve světě nebyly jen komunistické diktatury ale i pravicové a nebyly o nic lepší než ty první.
Zmrazování platů je nesmysl ,jediné k čemu to vede je větší náchylnost ke korupci a menší ochota schopných manažerů jít do politiky.A pak se divíme že máme takové problémy se zaváděním čehokoliv. Pro příklad dneska byl zajímavý rozhovor s odstupujícím šéfem cermatu který digitalizaci na svém pracovišti zvládnul.Stát málo platí své IT a tak mu je přebírá soukromí sektor ,stát pak musí tyto firmy najímat a ti účtují vysoké ceny které stát musí zaplatit.V rozhovoru zaznělo 30 000 za jeden den práce jednoho IT pracovníka kterého firma státu zapujčí.Vynásobte počtem IT pracovníků a jak dlouho každá digitalizace a to mluvím jen o zavádění a ne provozu ,trvá.Takhle se vyhazují skutečné peníze. Jestliže snižování platů politiků považuji za levicový populismus tak slova o tom že stát neumí hospodařit a tak se nemají vybírat daně a stát má být malý a sám nic nedělat považuji za pravicový populismus.Obojí nás stojí o mnoho víc peněz jak na předražených zakázkách a špatném vedení státních zakázek tak na tom že na všechno dlouho i mnoho let čekáme což nás stojí další peníze.Tyto peníze které tím ztrácíme nejsou vidět na první pohled ale je to mnohem víc než kolik ušetříme na platech politiků a státních zaměstnanců. Zajímavé bylo i zdůvodnění odchodu šefá cermatu ,prý mu část zaměstnanců odmítala vykonávat přidělenou práci s tím že to není jejich práce i když to bylo v pracovní době.Já se z poměrů v tomto státě picnu.Mě platy politiků nevadí jediné co my vadí pokud za ty peníze nevykonávají svou práci a bagatelizují korupční aféry ale za nízké platy nečekejte kvalitu na žádném pracovišt
Já už opravdu nevím koho volit ,Stát bych přirovnal k muži kterého si vyhlídne žena která chce založit rodinu a vychovávat děti. Potřebuje muže který je finančně zabezpečen a nerozhazuje ale pro rodinu umí pustit chlup.Bohatý muž který sedí na penězích /pravice/ je jí k ničemu ale chudý který rozhazuje co nevidělal/levice/ taky není žádné terno. Proč nikomu nedojde že cesta k cíli nevede ani doprava ani doleva ale je nejkratší vždy a jedině když se jde rovně. Nejhorší je že přes všechny problémy které máme jsme v první čtvrtině států na světě .Mohl by my někdo říct jak to vypadá v těch státech za námi ?
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Jde pochopitelně o nerostné bohatství,všechno ostatní jsou jen řeči.