Vodík je pro tank asi to nejméně vhodné palivo.
Hlavní kritéria pro tank jsou poměrně jednoduchá. Musí být levný (produkovatelný ve vysokých počtech vysílaných na frontu), spolehlivý, bezpečný a logisticky zvládnutelný.
Dron "Helsing" mně osobně přijde od pohledu trochu jako dělaný na koleně někde v garáži totálními amatéry.
1) Velkou část technologie má vedenou vnějškem.
2) Pohon je řešený zbytečně čtyřmi malými motory a zřejmě je značně poddimenzovaný. Aby ty motory pomocí malých vrtulí poháněly těžký dron, musí se vrtule točit v extrémních otáčkách. A s otáčkami rostou ztráty a tím klesá efektivita. Stejně jako s počtem motorů. Měli tam dát jeden velký motor a odpovídající vrtuli.
3) Efektivnější, než ovládání zadních ploch, by bylo řízení předních ploch a použít "kachní" koncepci.
4) Přestože má "čtvercový" koncept, který se používá u dronů skládatelných do úzkých kontejnerů, dron Helsing jako skládatelný nevypadá. A pokud by nebyl skládatelný, proč nepoužít osvědčenější / efektivnější koncepci?
Ale kdyby se Němci těmi doporučeními řídili, vyšlo by jim nakonec něco jako "kachní" kontejnerový dron Zala Lancet nebo Switchblade. Případně pevné samokřídlo jako Šáhid. Ale pak by se jich zřejmě nechtěli tak ochotně zbavovat.
Kdo je vlastně výrobcem toho dronu? Neznámá společnost Helsing, zabývající se umělou inteligencí, založená jen před pár lety.
Zprávě nerozumím.
Vinu rozhodně nese i motorkář.
Rozhodl se objíždět protisměrem místo brždění a tím manévrem zmátl dítě, které zpanikařilo.
Mimochodem "5 vteřin" na reakci reálně znamená:
Zkuste si schválně na okresní silnici změřit, jak dlouhý úsek ujedete za 5 vteřin (při 90km/h je to 125m) . A pak si zkuste, jestli byste během této vzdálenosti nedokázali pohodlně zabrzdit (při 90km/h je brzdná dráha asi 30m). Člověk jen musí chtít reagovat a ne se co nejrychleji prosmýknout.
Naopak dítě při 5km/h rychlosti za 5 vteřin urazí pouze 7m (širší silnice).
"Ten parchant také opakovaně zaútočil na Oděsu a další mírumilovná města a zabil mnoho civilistů. Co se zákonů a zvyklostí války týče, byl rozhodně legitimním cílem,“ cituje server svůj anonymní zdroj."
Ten anonymní zdroj by si neměl plést legitimní cíl s legitimními prostředky boje.
Nastražený bombový atentát neuniformovanými záškodníky není povoleným způsobem boje a jedná se o válečný zločin.
Zase spousta odborníků, kteří o fyziku nenarazili ani při svém pádu na náledí z výšky na hlavu.
"Máme podezření, že Skydio bylo cílem Pekingu, protože je pravděpodobně považováno za konkurenta DJI. Pokud je na tom něco dobrého, můžeme tuto epizodu využít k urychlení naší práce na diverzifikaci dodavatelských řetězců dronů pryč od Číny," citoval FT jednoho nejmenovaného amerického představitele.
Skydio rozhodně konkurentem DJI není.
Skydio nevyrábí pro běžné lidi, pouze pro velké instituce a vlády. Tedy tam, kde je možné výběrové řízení nastavit na míru konkrétnímu dodavateli.
DJI vyrábí pro kohokoliv, včetně obyčejných lidí.
Ale pokud USA zamezí čínské DJI přístup na americký trh, nesmí se divit, že Čína americkým firmám zatrhne přístup k potřebným komponentům pro vlastní drony. Stejně jako to USA provádějí na například v případě technologií na výrobu čipů.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Pak se Američané nesmí divit, že např. akcie Intelu od roku 2021 ztratily 2/3 své hodnoty.
Je to naprosto absurdní rozhodnutí, kdy jsou zabavována auta s poznávací značko země, která ani není přímým účastníkem konfliktu.
Zabavovaná běloruská auta mohou klidně původně vlastnit běloruští protiváleční nebo opoziční aktivisté.
Nesmyslnost tohoto rozhodnutí (resp. všech podobných) lze snadno demonstrovat obráceným příkladem:
Jak byste se stavěli k tomu, kdyby auta s např. poznávacími značkami Evropské unie byly zabavovány např. ve Švýcarsku, protože Evropská unie finančně, materiálně i vojensky podporuje jednu ze stran probíhajícího válečného konfliktu?
Na dolet z Izraele do Íránu by F-35 potřebovaly externí palivové nádrže nebo tankování ve vzduchu nad Jordánskem. To by je podstatně zpomalilo, zviditelnilo a ohrozilo.
Jednoduší je provést útok na Írán standardními letouny s externími nádržemi a F-35 zapojit do operace v blízké Sýrii. Všechno pak zahalit rouškou tajemství a už jen nechat novináře roztáčet kolečka propagandy.
Kdyby F-35 provedly úspěšné zásahy v Íránu, Izrael by se s tím okamžitě veřejně pochlubil. Vždyť už prozradil řadu detailů celé akce včetně jmen některých posádek letadel (resp. pilotek a navigátorek).
Nechápu smysl těchto opatření.
V minulosti byla síla USA vždy v jejich bohatství, tj. v investicích. Chápal bych, kdyby se pokoušeli odstavit Čínu od toho aby Čína získala podíly v amerických technologických firmách (a tím i přístup k jejich technologiím).
Ale takhle? Čína jistě najde dostatek kapitálu na financování vlastního vývoje. A pokud v něm nebudou mít USA majetkový podíl, nebudou mít nad ním žádnou kontrolu.
A právě i částečné "americké" vlastnictví dávalo USA pravomoc nad kontrolou různých subjektů. Proto např. mohly nařídit Googlu aby znemožnil používání Androidu v mobilech Huawei. A to i přesto, že dnes je Alphabet Inc. (Google) akciová společnost obchodovatelná na burze a jejím podílovým vlastníkem může být v podstatě kdokoliv z nás. Tedy klidně i Číňané.
Dron Šáhid má cestovní rychlost 185km/h a dolet 2500km (výdrž při maximální rychlosti cca 12hodin). Odkaz 1
Nový ukrajinský dron má maximální rychlost 160km/h a dolet cca 15km (výdrž při maximální rychlosti cca 5minut).
Co z toho plyne?
Chápu, že Ukrajina potřebuje pozitivní zprávy. Ale opravdu jí pomůžou i tyhle trapné lži?
Asi nejlepší vyvrácení spekulací pseudo-odborníků, že střela 5.56mm za všech okolností projde hlavou dítěte a že snímky jsou falza, jsou jiné skutečné případy dětí střelených podobnou zbraní do hlavy z větší dálky, které navíc přežili:
Asi těžko budete obviňovat izraelského dětského neurochirurga Dr. Guye Elora z Jeruzalémské fakultní nemocnice a redaktorku izraelského média ISRAEL21c Abigail Kleinovou Leichmanovou z toho, že před 4 lety připravovali podpůrné falešné důkazy, které by nyní pomohly zvěrohodnit současné důkazy, obviňující jejich vládu z vražd dětí.
V článku se snaží "odborníci" dokázat, že nejdůležitější u střely z útočné pušky je projít skrz.
Opak je pravdou. Střela je navržená jako nestabilní pro maximální ranivý účinek. V měkké tkání se okamžité přetáčí a předává svou energii tkáni.
Jsou na to teorie, pokusy s balistickým gelem i videa chování střely pod vodou.:
I pod vodou střela z útočné pušky zpomalí na pár centimetrech a neuletí dál než jeden metr.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ukrajina je signatářem Ottawské úmluvy, která jí zabraňuje vyrábět, skladovat, převádět a používat protipěchotní miny. Stejně je na tom třeba ČR. Odkaz
USA (resp. Barak Obama) se zavázali v roce 2014, že se zbaví a zabrání v použití všech svých protipěchotních min s výjimkou minových polí na Korejském poloostrově.
V roce 2022 se Joe Biden znovu zavázal, že USA nebudou vyrábět a ani žádnou jinou zemi podporovat v použití protipěchotních min. Znovu potvrdil plán na zničení všech protipěchotních min s výjimkou Korejského poloostrova.
Koukám, že Putin zjevně není jediný, komu se nedá věřit.
2 odpovědi