Trump zároveň tvrdí, že když on byl v Bílém domě, na světě neexistovaly žádné války. To ovšem není pravda, válka na Ukrajině začala už v roce 2014, když ruský diktátor anektoval Krymský poloostrov a začal s operacemi na Donbase. Válka v Evropě tedy už zuřila i za jeho prezidenství v letech 2017 až 2021.
a) Od roku 2015 byly v platnosti Minské dohody a v oblasti panovalo příměří.
b) Ve slově "prezidenství" chybí T (prezidentství).
Prostě klasická "novinářská (ne)kvalita".
Nepřátelský armádní generál je legální cíl. Požité prostředky ale jednoznačně legální nejsou.
Účastnit se nepřátelské činnosti může pouze kombatant (rozlišitelný bojovník): Odkaz 1
Příprava útoku nebo útok v přestrojení za civilistu je nepovolený způsob boje - proradnost: Odkaz
Nevím, co se změnilo, ale tohle už je minimálně druhý válečný zločin, ke kterému se SBU oficiálně v poslední době přihlásilo. Že by SBU mělo nové vedení (které nemá nastudované Ženevské úmluvy a MHP)?
Druhý zákaz se týká nedovoleného klamání. Není přípustné založit klamání na zneužití některého z institutů MHP – např. předstírat zranění, status civilisty či zdravotníka, zneužít rozlišovacích znaků Červeného kříže, civilní obrany či jiných znaků, signálů a značek uznaných mezinárodním právem či státních znaků, uniforem nebo insignií jiného státu či mezinárodní organizace (OSN), vlajky parlamentáře – k tomu, aby u nepřítele vznikla mylná domněnka, že má právo na ochranu nebo má povinnost ochranu dle mezinárodního práva poskytnout.
Také je zvláštní, že obvinění daného generála z použití chemických zbraní jen o několik hodin předcházelo jeho atentátu (který byl připraven a naplánován předem). Bylo to obvinění účelové?
1) Ve volbách nehlasovali TikTokoví boti ale rumunští občané.
2) Informace v článku o deseti miliónech falešných TikTokových účtů se odkazuje bez podrobností na Financial Times a ti se údajně odkazují na "představitele" TikToku. Originální článek samozřejmě není k dispozici (pro nepředplatitele), takže to nelze ověřit.
Zde je jiný článek (CEPO - Centrum pro evropské politické analýzy) - Odkaz 1 , kde je sice zmíněn 1 milion eur na kampaň na TikToku od rumunského občana (Bogdan Peșchir). Ale informace o desítkách milionů falešných účtů se tam už nevyskytuje:
Stejně tak se v článku ani jednou nevyskytuje přímé napojení Ruska na tuto kampaň.
Zmiňují se tam pouze 3 konkrétní sítě na TíkToku:
Již v září byla zavřena jiná síť 22 účtů.
Všechny sítě byly údajně "velmi, velmi malé"
3) Kolik oprávněných rumunských voličů se řídí TikTokem?
Rumunská demografie: Odkaz 2
Medián věku: 41,6 let.
4) A teď k informaci o 10 milionech falešných účtů:
Co byla tedy ta nepřípustná zahraniční vlivová operace?
Rozhodně je lepší mít k dispozici plynové potrubí s levným plynem a v případě potřeby hrozit jeho zavřením, než ho nemít a tím nemít žádnou páku na protistranu.
A tím "lepší" samozřejmě myslím pro Německo a Evropu, která by v Northstreamu 2 mohla mít páku na Putina / Rusko a také možný zdroj levného plynu.
Teď máme kuloví.. tedy kromě drahého plynu a války v sousedství.
Ten kdo to nechápe, by se asi měl vyvarovat vedení čehokoliv od skupinky batolat nahoru.
U balistické rakety s rychlostí Mach 10+ je konvenční výbušnina zbytečná, resp. dokonce kontraproduktivní.
Tedy aerodynamický projektil z velmi hustého materiálu bude mít podstatně větší energii než výbušný projektil z lehčího materiálu, který má horší aerodynamické vlastnosti.
Až u jaderných zbraní má výbušná hlavice smysl.
Mimochodem zajímavé video o "orbitálním bombardování" tungstenovými tyčemi: Odkaz
Podle Ukrajiny mají Rusové ztráty cca 1000 vojáků denně.
Naverbování několika stovek Arabů z Jemenu, kteří nemluví rusky, nemají výcvik, nemají pověst odvážných hrdinů a nedokážou se popasovat se zimním prostředím, je na první pohled nesmysl.
A když k tomu přidáme fakt, že nevzdělaní "Jemenci" komunikují s britskými novináři pomocí SMS, tj. jim byly údajně v první linii ponechány mobilní telefony, co z toho vychází?
Cui Bono? Komu to prospěje?
Opravdu je cílem Ruska získat pár stovek nepoužitelných vojáků? Nebo je cílem někoho jiného ukázat na "propojení" států a hnutí jako nové osy zla, proti které je třeba brojit? (Tj. Husíjové podporují Ruskou agresi, Rusko zásobuje Husíje zbraněmi, Huisíjové jsou napojení na Teherán, ....).
A kdyby takové propojení neexistovalo, je třeba si ho vymyslet.
Mimochodem, proč se nikdo nezmiňuje, že hlavními oponenty Husíú byl Islámský stát a Al-Kajdá.
Ukrajina je signatářem Ottawské úmluvy, která jí zabraňuje vyrábět, skladovat, převádět a používat protipěchotní miny. Stejně je na tom třeba ČR. Odkaz
USA (resp. Barak Obama) se zavázali v roce 2014, že se zbaví a zabrání v použití všech svých protipěchotních min s výjimkou minových polí na Korejském poloostrově.
V roce 2022 se Joe Biden znovu zavázal, že USA nebudou vyrábět a ani žádnou jinou zemi podporovat v použití protipěchotních min. Znovu potvrdil plán na zničení všech protipěchotních min s výjimkou Korejského poloostrova.
Koukám, že Putin zjevně není jediný, komu se nedá věřit.
Vodík je pro tank asi to nejméně vhodné palivo.
Hlavní kritéria pro tank jsou poměrně jednoduchá. Musí být levný (produkovatelný ve vysokých počtech vysílaných na frontu), spolehlivý, bezpečný a logisticky zvládnutelný.
Dron "Helsing" mně osobně přijde od pohledu trochu jako dělaný na koleně někde v garáži totálními amatéry.
1) Velkou část technologie má vedenou vnějškem.
2) Pohon je řešený zbytečně čtyřmi malými motory a zřejmě je značně poddimenzovaný. Aby ty motory pomocí malých vrtulí poháněly těžký dron, musí se vrtule točit v extrémních otáčkách. A s otáčkami rostou ztráty a tím klesá efektivita. Stejně jako s počtem motorů. Měli tam dát jeden velký motor a odpovídající vrtuli.
3) Efektivnější, než ovládání zadních ploch, by bylo řízení předních ploch a použít "kachní" koncepci.
4) Přestože má "čtvercový" koncept, který se používá u dronů skládatelných do úzkých kontejnerů, dron Helsing jako skládatelný nevypadá. A pokud by nebyl skládatelný, proč nepoužít osvědčenější / efektivnější koncepci?
Ale kdyby se Němci těmi doporučeními řídili, vyšlo by jim nakonec něco jako "kachní" kontejnerový dron Zala Lancet nebo Switchblade. Případně pevné samokřídlo jako Šáhid. Ale pak by se jich zřejmě nechtěli tak ochotně zbavovat.
Kdo je vlastně výrobcem toho dronu? Neznámá společnost Helsing, zabývající se umělou inteligencí, založená jen před pár lety.
Zprávě nerozumím.
Vinu rozhodně nese i motorkář.
Rozhodl se objíždět protisměrem místo brždění a tím manévrem zmátl dítě, které zpanikařilo.
Mimochodem "5 vteřin" na reakci reálně znamená:
Zkuste si schválně na okresní silnici změřit, jak dlouhý úsek ujedete za 5 vteřin (při 90km/h je to 125m) . A pak si zkuste, jestli byste během této vzdálenosti nedokázali pohodlně zabrzdit (při 90km/h je brzdná dráha asi 30m). Člověk jen musí chtít reagovat a ne se co nejrychleji prosmýknout.
Naopak dítě při 5km/h rychlosti za 5 vteřin urazí pouze 7m (širší silnice).
"Ten parchant také opakovaně zaútočil na Oděsu a další mírumilovná města a zabil mnoho civilistů. Co se zákonů a zvyklostí války týče, byl rozhodně legitimním cílem,“ cituje server svůj anonymní zdroj."
Ten anonymní zdroj by si neměl plést legitimní cíl s legitimními prostředky boje.
Nastražený bombový atentát neuniformovanými záškodníky není povoleným způsobem boje a jedná se o válečný zločin.
Zase spousta odborníků, kteří o fyziku nenarazili ani při svém pádu na náledí z výšky na hlavu.
"Máme podezření, že Skydio bylo cílem Pekingu, protože je pravděpodobně považováno za konkurenta DJI. Pokud je na tom něco dobrého, můžeme tuto epizodu využít k urychlení naší práce na diverzifikaci dodavatelských řetězců dronů pryč od Číny," citoval FT jednoho nejmenovaného amerického představitele.
Skydio rozhodně konkurentem DJI není.
Skydio nevyrábí pro běžné lidi, pouze pro velké instituce a vlády. Tedy tam, kde je možné výběrové řízení nastavit na míru konkrétnímu dodavateli.
DJI vyrábí pro kohokoliv, včetně obyčejných lidí.
Ale pokud USA zamezí čínské DJI přístup na americký trh, nesmí se divit, že Čína americkým firmám zatrhne přístup k potřebným komponentům pro vlastní drony. Stejně jako to USA provádějí na například v případě technologií na výrobu čipů.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Pak se Američané nesmí divit, že např. akcie Intelu od roku 2021 ztratily 2/3 své hodnoty.
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
"K němu patří návěs Goldhofer MPA s nosností až 66 tun při rychlosti soupravy 80 km/h. A protože tank Leopard 2A4 váží asi 55 tun, může jej naše vojsko směle naložit a přepravit."
Nejmodernější Leopard 2A7V (německá aktuální verze) váží sám o sobě 66.5t. Předpokládám, že verze 2A8 na kterou budeme modernizovat bude ještě těžší (~67t). Odkaz 1 Odkaz 2
Tedy další nákup naší armády k prdu?
2 odpovědi