Všechno, co nám stát zprostředkovává, pochází z našich daní !! I člověk se základním vzděláním pochopí, že náklady na školní výchovu jeho dítěte, na léčbu jeho rodičů, na chodník v jeho ulici, stojí pořád stejné peníze, ať se vzdělává dítě pocházející z vyšší příjmové skupiny obyvatel nebo dítě z nízkopříjmové skupiny.
Ať seč léčí chudý senior nebo senior bohatý.
Prostě i ten chudý člověk musí do systému přispívat svými daněmi, jako ten bohatý. A zase i člověk se základním vzděláním pochopí, že bohatý člověk přispívá do systému v absolutních částkách podstatně více, než chudý člověk, který má nízký plat. Celý článek je opět o rozeštvávání společnosti, o stavění lidí proti sobě.
Je to strašně nebezpečné, nahrává to opět bolševikovi a různým populistickým živlům.
Vážená spolumajitelko agrodružstva,
předpokládám, že tuzemská zemědělská dotační politika platí pro všechny subjekty, které v zemědělství podnikají. Nemohu proto souhlasit s vaším "babišovským" tvrzením, že vás a konkrétně jen vás naše současná vláda zničila. Dovolím si tvrdit, že lžete a že za špatnými ekonomickými výsledky vašeho agrodružstva není vláda a její zemědělská politika ale vaše vlastní rozhodnutí, která vás dovedla tam, kde jste. Nu, pokud zkrachujete, začne na pronajaté půdě hospodařit někdo jiný, který to dokáže třeba lépe než vy. Nemyslím si, že jsou zemědělci zbídačení. Na poslední protesty přijely do Prahy
v nejmodernějších traktorech, pole nezůstala ležet ladem. Na úřadech práce nestojí
tisíce vládou zničených zemědělců. Prostě, nechte si ty pindy, kterými otravujete společenské ovzduší v naší zemi, nazujte holínky a jděte něco dělat, aby se vám vedlo lépe.
Chceme do Evropy, abychom EU pak zevnitř rozkládali tak, jako to dělají stovky tisíc
uprchlíků z celého světa, kteří překračují nelegálně hranice EU, aby se neintegrovali ale
vynucovali si v jednotlivých zemích EU toleranci k jejich odlišnému chápání demokratických hodnot. Počínají svobodou vyznání a konče pohledem na rovnost pohlaví před zákonem,.
Máslo je drahé, protože se blíží vánoční svátky a ženský si dělají zásoby másla
na hromady vánočního cukroví. "Musím si jich koupit 20 kusů, protože jsem slyšela, že bude ještě dražší." Uvidíte po svátcích ten cenový sešup.
Máslo je také drahé proto, protože jsme takový národ, který je schopný okrást
vlastní babičku. Řemeslník natáhne svého zákazníka, zelinář se stále snaží prodat nahnilé banány a obchodník svého zákazníka. Žádný Fiala, žádný Babiš.
Prostě nemáme k sobě žádnou úctu a neznáme žádnou míru. Chceme víc a ještě víc. Žádný antimonopolní úřad nám nepomůže. Jsme zkažení závistí a kvalitu života poměřujeme vlastněným majetkem. Žijeme na zeměkouli na takovém nepatrném území, co by se za nehet vešlo a řešíme takovou bezvýznamnou věc, jako je momentální cena jednoho výrobku. Je to vůbec normální ??
Položme si jednoduchou otázku. Jsou lidé na současnou vládu naštvaní oprávněně, nebo jen proto, že jim opoziční uskupení nacpala do jejich makových palic snůšku nesmyslů a lží a mí spoluobčané těm blbostem prostě věří.
Pramení naštvanost společnosti ze zoufalé životní úrovně, z bídy, do které společnost uvrhla současná vláda mimoňů, nebo to jsou prostě jen kecy, kterým dav věří. Chová se současná vláda zodpovědně ? Chová se opozice zodpovědně ?
Pro různé prodejce předraženého "smetí" se vžilo označení obchodní šmejdi.
Lidé ve své většině již chápou, že je tito obchodníci jen oblbovali, aby se zmocnili jejich úspor a aby si lidé pořídili věci, které nechtěli a nepotřebovali. Ale nekup to, když to zní tak lákavě a ještě jsme vyhráli slevu. Se současnou opozicí je to stejné jako s těmi obchodníky. Vychvalují svoje zboží a haní zboží svých politických oponentů. A lidé jim opět skáčou na nastražený špek a opět se chytají na lákavá slova. Stokrát podvedení a přesto znovu a znovu věří falešným mesiášům.
Chcete od vlády premiéra Fialy nesplnitelné věci. Prostě buď bude razantně snižovat státní zadlužení v absolutní částce za cenu nárůstu daní a snižování různých dotací a sociálních dávek, nebo bude jako Babiš slibovat a kupovat si přízeň důchodců 13. důchodem a různými příspěvky, na které nejsou peníze. Prostě každá vláda, a že jsme jich od roku 1989 už měli, utrácí více než kolik odvedeme na daních. I ten největší hlupák by měl pochopit, že stát má pouze tolik peněz, kolik fyzické a právnické osoby (pro hlupáky firmy) odvedou do státní pokladny na daních. Nic více a nic méně. Důchody jsou financovány z odvodů pracujících a nestačí to. Školství je financováno z našich daní a nestačí to. Bezplatné zdravotnictví neexistuje, protože si ho platíme ze svých daní. POlicii a armádu si platíme ze svých daní. I ten solární panel na vaší střeše je dotovaný z našich daní. Výstavbu silnic, dálnic, chodníků, to všechno si platíme ze svých daní. Pravda, na celou řadu staveb čerpáme ještě peníze z různých programů tolik okopávané a dehonestované Evropské unie, jejímž členem jsme se dobrovolně stali. Je asi na každém, jestli je mu bližší kultivované vystupování současného premiéra nebo jestli dává přednost bratrstvům lhářů a slibovatelům lepších zítřků, aniž by se o ten lepší zítřek museli sami svojí přičinlivostí zasloužit. Jednoho takového lháře jsme tu po válce již měli. Jmenoval se GOTWALD a lidé mu uvěřili, jak to s nimi myslí dobře. Skončilo to 40 lety komunistické diktatury. Za tehdejší naivitu našich předků jsme zaplatili strašnou daň v podobě morálního a ekonmického úpadku.
Za ty ohromné, nepředstavitelně ohromné peníze, bych rád cestoval VRT z Brna do Říma nebo z Prahy do Paříže. Nedává mně vůbec žádný ekonomický ani jiný smysl cestovat tímto typem vlaku z Prahy do Brna nebo z Brna do Ostravy.
To je od začátku ztrátová záležitost. Stát z našich daní utratí stovky miliard korun za výstavbu nové železniční infrastruktury,které se nám do státní pokladny nikdy ale nikdy nevrátí. Nevrátí, protože kdyby stát (Železniční správa) zatížila dopravce, kteří budou nakonec provozovat vysokorychlostní vlaky vysokými poplatky za použití dopravní cesty
(obdoba poplatku za použití dálniční sítě), lístek by byl tak drahý, že by o tento druh železničního cestování nebyl zájem. Ruku na srdce, jeli byste raději z Brna do Prahy dvě a půl hodiny autobusem za řekněme Kč 200,00 nebo vysokorychlostním vlakem za hodinu a něco ale za řekněme Kč 600,00 ?
Němci si mohou na svém území postavit co chtějí, pokud to neodporuje jejich zákonům.
Stejně jako jsme si my postavili jadernou elektrárnu Temelín přes nesouhlas Rakouska.
Ale proč starostové z pohraničí nesouhlasí s výstavbou větrných elektráren v Německu?
No oni to slovy své mluvčí říkají otevřeně. Protože z toho nebudou obce na české straně nic mít. A to je poněkud zvláštní důvod za který by se měli spíš stydět, než se se k němu otevřeně přiznávat. Tak jestli něco chtějí, mohou iniciovat výstavbu větrníků také na české straně hranice. Když fouká vítr v Německu, bude foukat i u nás.
Moje příbuzná mně při minulé návštěvě sdělila, že bude volit Babiše, protože je drahé máslo. Snažil jsem se jí po 30 letech tržní ekonomiky, ve které žijeme, vysvětlit, že cenu másla neurčuje vláda ale trh a že si může stěžovat na místního majitele samoobsluhy a ne na vládu. Ta moje příbuzná nebyla schopná (ne ochotná) připustit, že Babiš je stejné zlo pro společnost jako v roce 1948 Gottwald. Ten také řval, že zatočí s kapitalisty a vládě zakroutí krk. Prostí,chudí lidé mu tleskali, protože nabízel řešení jejich potíží a to i za cenu nástupu totalitního režimu. Po 30 letech budování tržní ekonomiky tato země sklízí plody své práce. Ekonomika založená na nízké ceně práce vygenerovala několika milionovou armádu frustrovaných obyvatel, kteří za tvrdou práci dostávají směšnou odměnu. Tito lidé chtějí změnu a Babiš jim jí nabízí. Je to hlas oprávněně nespokojené ulice. Co s tím může současná vláda dělat ? A může něco dělat ? Může zvednout podstatným způsobem minimální mzdu.
Může přestat podporovat dotacemi elektromobilitu a omezit podporu solárních elektráren. Může konečně nastartovat výstavbu sociálních a startovacích bytů z kontejnerových buněk. Je to rychlé a relativně laciné řešení. V Německu tímto způsobem staví školy, úřady i bytové domy. Jen my si myslíme, že je to něco podřadného.
A proč by se nás ptali ?
Místní voli či by se v referendu postavili proti, stejně jako jiní a jinde proti stavbě přehrady nebo domova seniorů. Ti lidé si chtějí žít ve své bažině jako Shreck a nechtějí žádné novinky, které ruší jejich zaběhnutý život i jen tím, že budou koukat na stožár větrné elektrárny.
A pak nám komentátorka na veřejnoprávní televizi řekne, že lidé začali více nakupovat,
protože tržby obchodníků rostou. Takto se vytváří umělý obraz společnosti, která je tak bohatá,
že si může dovolit nakupovat opět víc. Sláva žádná krize se nekoná. Ale ouha. Lidé jen musí vynaložit více peněz, aby si mohli koupit měně výrobků. Každý statistický údaj se dá vyložit rozdílně.
Pan starosta, pokud je to pravda a opravdu řekl, co řekl, se chová jako vůl.
Je to státem placený úředník, člen jedné z vládnoucích koaličních stran.
Prostě to by příště mohl vítěz parlamentních voleb prohlásit, že další volby neměly smysl. Náš volební systém je založený na zastupitelské demokracii a stát má prostě povinnost v daném termínu umožnit občanům volit. A pan starosta, pokud chce být starostou, pro to musí udělat všechno.
Babiši, zvedni platy svým zaměstnancům, aby u tebe nemuseli dřít za peníze, které
jim nepokryjí jejich náklady. Přidej jim ze svého a neslibuj peníze ze státního rozpočtu, když tě zvolí v parlamentních volbách. Babiši, přestaň hloupé lidi uplácet sliby co všechno jim dáš, když tě budou volit. Babiši, ty nemáš žádné sociální cítění. Chudí lidé, důchodci a hlupáci jsou pro tebe pouze prostředek, jak se vydrápat do funkce premiéra.
Babiši, tobě nezáleží na státu, jinak bys nezpůsobil rozvrat státního rozpočtu. Ty moc dobře víš, že vzhledem k svému věku umřeš dřív, než se státní rozpočet dostane do takové krize jako v Řecku. Pro ty hloupé připomínám, že v Řecku si hráli na sociální stát tak dlouho, až stát vyhlásil platební neschopnost, protože nedokázal splácet své dluhy.
Pak se propouštěli státní zaměstnanci a důchodcům se snižovali důchody.
Opětné zavedení superhrubé mzdy by znamenalo zvýšení daní pro zaměstnance.
Každý by měl nižší výplatu. Místo současných 15% bychom na daních platili 21%.
Tím by došlo opět k různému zdanění zaměstnanců a právnických osob. Firmy by platili stále 15% a zaměstnanci 21%. Tento nespravedlivý rozdíl přece "matematicky" odstranil pan Kalousek zavedením superhrubé mzdy. Byl to nesmysl ale fungoval.
Volání po opětném zavedení superhrubé mzdy je vlastně voláním po vyšším zdanění
osob v zaměstnaneckém poměru.
Včera dávali v televizi pořad o panu Wintonovi, který zachránil před 2 světovou válkou více jak 600 českých dětí židovské národnosti, když jim dokázal najít ve Velké Británii náhradní rodiny a dopravit je do bezpečí. Dodnes nás ten čin dojímá,
vážíme si toho člověka a máme ho v úctě a nic na tom nemění fakt, že je již na onom světě. On cítil, že prostě musí něco udělat, protože těm dětem a jejich rodinám hrozí smrt. A tak to udělal.
Je mně nesmírně líto a panu Wintonovi se tímto omlouvám, že nyní má v České
republice největší podporu obyvatelstva člověk, který svým postojem a názory vůči ukrajinským uprchlíkům ničí odkaz pana Wintona. Ten člověk je jeho pravým opakem, který lidem vštěpuje, že mají myslet jen na sebe. Stydím se, pane Wintone, za své spoluobčany, kteří na shromážděních tomuto člověku tleskají
a ztotožňují se s jeho názory.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Co všichni od vlády Petra Fialy a obecně od všech vlád chcete ? Aby vás jako děti
vodila za ručičku, aby se o vás starala jako maminka, aby byla pořád připravená léčit vaše bolístky a utírat vám vaše zadečky ? Žijeme již více než 30 let v demokratickém státě, který nám všem dává dříve netušené možnosti. Více jak 30 let žijeme ve svobodném světě a ne v komunistické kleci. Dveře klece se otevřeli ale někteří lidé dodnes nostalgicky vzpomínají na ty krásné doby, kdy nám strana umožňovala se lacině nažrat a bydlet v panelákové králíkárně. Komunismus dojel na to, že během své 40leté éry spotřeboval všechny zdroje, které znárodněním ukradl a nedokázal vytvářet dostatek nových zdrojů a začal ekonomicky stagnovat. Někteří z nás, a není jich bohužel málo, očekávají od státu neustálou podporu v čemkoli a zároveň investice do ekonomiky, ekologie, občanské vybavenosti, do silnic, železnic. To prostě není reálné. Na to všechno náš stát nemá zdroje a nemůže jen a stále jen více a více rozdávat. Všem nespokojencům vzkazuji : Začněte se konečně starat sami o sebe. Jde to, jen je to náročnější než kňučet a nadávat na vládu.
3 odpovědi