Kdo je vlastníkem školy ? Stát nebo město ? Pokud je vlastníkem město, ať si tedy pečuje o svůj majetek a platí si uklízečky a školníka ze svého rozpočtu. Cena školního obědu pak musí odrážet nejen náklady na suroviny, ze kterých kuchařky oběd uvaří, ale i náklady na pracovní sílu a energie. Je to tak prosté. V restauraci platíme v ceně oběda nebo večeře také plat kuchaře a číšníka a vůbec nás nenapadne o tom diskutovat. Když jdeme do kina tak v ceně lístku platíme i náklady na plat uvaděčky a uklízeček. Proč by to v případě školy mělo být jiné ?? Doma si také uklízíme sami nebo si necháme vymalovat od firmy ale nechceme, aby nám náklady na údržbu našeho majetku platil stát. Tak proč by to v případě školy ve vlastnictví města mělo být jinak ?
V této zemi podle novinářů už zuří všichni. A když nezuří, tak šílí nebo jsou rozpálení do běla. Také se podle novinářů vždycky něco nebo někdo hroutí. Mít úřady práce v každém zapadákově, kam si lidé chodí pro razítko, není opravdu ekonomicky únosné. \nemusíte se mnou souhlasit, ale kdo chce pracovat, tak si práci najde. i kdyby to mělo být za minimální mzdu a mezitím může hledat něco lepšího.
Někteří mí spoluobčané se chovají jako slepí a hluší, jako by žili v nějakém jiném světě, kde nefunguje logika ani matematika ale zákony chtění nebo nechtění. Náš důchodový systém je systémem průběžným, který je založený na principu solidarity. To znamená, že
my si z našich odvodů nespoříme na náš důchod ale z našich odvodů jsou financovány
důchody našich starších spoluobčanů, kteří již důchod začali pobírat. Nesouhlasit s důchodovou reformou tak vlastně znamená nesouhlasit s nastaveným principem solidarity mezi generacemi. Každá vláda, která by chtěla parametry důchodového systému měnit musí řešit stále ten stejný problém. Mění se poměr lidí výdělečně činných a poměr lidí pobírajících důchod, kterých přibývá. Matematická logika říká, že buď vláda zvedne vybíranou částku zvýšením věku odchodu do důchodu, aby v solidárním systému udržela více plátců, nebo zachová věk odchodu do důchodu ale zvedne daňové zatížení.
Nebo sníží lidem důchody, protože se spoluobčané nechtějí podílet na financování
důchodů svých starších spoluobčanů. Žádná třetí cesta neexistuje. Ať vám Babiš a jeho Bratrstvo kočičí pracky říká co chce.
České sdělovací prostředky nám zprostředkovávají nejnovější vývoj situace takřka v online přenosu. Slyšíme slova o krizi, chaosu, rozpadu, konce něčeho.
Přitom pouze v jedné bezvýznamné zemi uprostřed Evropy, jeden slušný ale bezvýznamný předseda vlády, odvolal jednoho bezvýznamného a navíc neschopného ministra. Tak z toho nedělejme žádnou krizi.
Nežijeme, pánbůh zaplať, v putinovském Rusku, aby se termín voleb měnil
podle toho, jak nějaký diktátor zapíská. Odkládat volby je nesmysl a paní starostka by si měla uvědomit, že se nemůže řídit podle svých emocí. Všechno se dá řešit i v povodněmi zasažené obci, například volební místnost může být v přivezené mobilní buňce. Občané mají právo volit a musí mít k tomu vytvořené podmínky, i kdyby se nakonec dostavil jej jeden jediný volič. Kdyby si každý starosta dělal co chce a co považuje momentálně za nejdůležitější, tak se vrátíme z demokracie do kmenového uspořádání společnosti.
Pan majitel asi neví co s penězi. Koupil starou chatu se zahradou na krásném místě v CHKO Jeseníky a následně celou původní chatu zboural. Vlastně nezboural ale jen obešel zákon. Novou chatu by mu nedovolili v CHKO postavit a tak, to, co prováděl, označil za rekonstrukci. A nyní se chlubí a předvádí, jak to dokázal chytře vymyslet.
Za ty peníze, co do to vložil, by si jinde mohl postavit chaty tři ale on chtěl na tomto místě.
Utratil za chatu odhadem 10 milionů a teď jako kohout předvádí své peří.
Ano naseká,
protože si voliči zvykli a vyžadují to, aby se o ně stát staral jako o miminka.
Vláda peníze neprožírá a neutrácí za nesmysly. Stát zaměstnává již skoro půl milionu lidí a za peníze ze státního rozpočtu si jednou méně a jednou více kupuje přízeň voličů. Příspěvek na bydlení, dotace na zateplení, valorizace platů státních zaměstnanců, dotace zemědělcům, dotace firmám, dotace obcím na stavbu rozhledny nebo cyklostezky. Lidé jezdí na dvě dovolené ročně ale řvou, že je stát okrádá. Firmy bohatnou a vykazují zisk ale požadují od státu úlevu na daních.
Chlastáme stále první ligu ale řveme, že se o nás stát nestará. V hazardních hrách
prosázíme ročně 80 miliard korun ale řveme, že nás náš vlastní stát okrádá.(jak asi?) Bereme si půjčky, které nejsme schopni splácet, protože jsme finančně negramotní ale viníme z toho stát. Chováme se jako 40letý muž, který bydlí u maminky, která se o něj stále stará místo toho, aby se postavil na vlastní nohy a staral se sám o sebe.
Pro člověka, který se v této branži dlouhodobě nepohybuje je nemožné rozeznat, co je výmluva, co manipulace se spotřebiteli, co pravda a co lež.
Prostě vítr fouká a slunce svítí. Provozovatel větrné nebo solární elektrárny, kterou
postavil s přispěním státu, nemusí vynakládat náklady za surovinu, díky které vyrábí elektrický proud. Nespaluje plyn, nespaluje uhlí. Nemusí měnit palivové tyče jako v jaderné elektrárně. Neřeší, kam ukládat popílek. Ale čím více energie z obnovitelných zdrojů se vyrobí, tím má koncový spotřebitel vyšší cenu.
Pokud tedy koncový spotřebitel nemá v konečném součtu levnější elektrickou energii, tak kdo na tom byznysu bohatne ? Distributor ? Vlastník přenosové soustavy?
Pan senátor by si měl uvědomit, že se nenakupují vajíčka ale vojenská munice.
Nevím, jak by si to představoval. To si jako myslí, že nadiktuje prodávajícímu cenu a prodávající jí akceptuje, protože je to cena obvyklá ??
V době covidové pandemie jsme (a ne sami) nakupovali roušky a respirátory za násobky jejich ceny a nebyla jiná cesta. Chcete ? Tak plaťte. Nechcete ? Koupí jiný.
Stejné je to i s vojenským materiálem.
A po dalších 35 letech se živíme prací s nízkou přidanou hodnotou. Pro zahraniční
firmy skladujeme, přebalujeme a rozesíláme do celé Evropy cizí výrobky.
Skládáme do krabic kostičky LEGO, obšíváme koberečky a vyrábíme
energeticky náročné výrobky jako cement a vypalované zdící prvky. Místo výroby a výstavby dřevostaveb máme energeticky náročnou výrobu cementu a dřevo vyvážíme do ciziny. Opravdu jsme si polepšili.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když seberete obcím a městům jediný odpad, který mohou prodávat a ze zisku částečně dotovat občanům náklady na svoz a třídění odpadu, výsledkem bude zdražení poplatku
za odvoz komunálního odpadu. Peníze z tohoto byznysu se od obcí přelijí jinam a občanům se zvýší poplatky.
1 odpověď