Kdo je vlastníkem školy ? Stát nebo město ? Pokud je vlastníkem město, ať si tedy pečuje o svůj majetek a platí si uklízečky a školníka ze svého rozpočtu. Cena školního obědu pak musí odrážet nejen náklady na suroviny, ze kterých kuchařky oběd uvaří, ale i náklady na pracovní sílu a energie. Je to tak prosté. V restauraci platíme v ceně oběda nebo večeře také plat kuchaře a číšníka a vůbec nás nenapadne o tom diskutovat. Když jdeme do kina tak v ceně lístku platíme i náklady na plat uvaděčky a uklízeček. Proč by to v případě školy mělo být jiné ?? Doma si také uklízíme sami nebo si necháme vymalovat od firmy ale nechceme, aby nám náklady na údržbu našeho majetku platil stát. Tak proč by to v případě školy ve vlastnictví města mělo být jinak ?
Bývalý komunista,předseda ZOKSČ,bývalý lampasák Varšavské smlouvy člověk co označil okupanty za přátele ze Sovětského svazu pokládá věnec na Národní třídě.
To nevymyslíš...
Milý pane Jakeši, vlastně Kokeši, kdo nebyl v roce 1989 v KSČ, tak byl alespoň v SSM nebo v Pionýru, aby měl klid. Kdo nebyl ani v jedné z organizací, tak byl ve Svazu Československo-sovětského přátelství. Kdo nebyl ani zde, tak byl v Brigádě socialistické práce. A ostatní pracující byly v bolševických odborech a soudruzi nás jednou v roce upláceli vánoční bonboniérou. Bývalý komunistický prezident Husák na adresu disidentů jednou řekl, že když čert nemůže ublížit, tak alespoň zasmrdí. Vy jste takový čertík, kterému znovuzrozená demokracie dává možnost smrdět. A tak to děláte.
V této zemi podle novinářů už zuří všichni. A když nezuří, tak šílí nebo jsou rozpálení do běla. Také se podle novinářů vždycky něco nebo někdo hroutí. Mít úřady práce v každém zapadákově, kam si lidé chodí pro razítko, není opravdu ekonomicky únosné. \nemusíte se mnou souhlasit, ale kdo chce pracovat, tak si práci najde. i kdyby to mělo být za minimální mzdu a mezitím může hledat něco lepšího.
Už nadělali bordel ve zdravotnictví, školství, průmyslu, obchodu.... A teď už i v důchodech! Po nich potopa!!!
Kdo přijde po 5-4demolici a bude to chtít vrátit zpátky, tak se z toho zblázní.... A my všichni poctivě pracující též. Naopak oni, se svýma "výsluhama" budou ve vatě!!
Vážená paní Pořízková, vypadá to, že jste byla na očkování proti covidu ale paní doktorka vás omylem naočkovala proti pitomosti
a vy nyní máte alergickou reakci. Já vám to zkusím vysvětlit tak, abyste to pochopila a s vámi i všichni vaší srdíčkáři. Průběžný důchodový systém založený na mezigenerační solidaritě naráží na své limity a končí poslední roky v mínusu mnoha a mnoha desítek miliard korun. S tím snad budete souhlasit. Úkolem vlády (vlád) je problémy řešit a ne je odsouvat na své následovníky. S tím snad souhlasíte také. Vyrovnat finančně důchodový systém můžete tak, že zvýšíte příjmy důchodového systému (prodloužením věku odchodu do důchodu se zvýší počet osob, kteří do důchodového systému přispívají) Zároveň znevýhodníte například předčasné důchody, aby si lidé rozmysleli, jestli se jim vyplatí jít do důchodu dříve nebo pokračovat v práci a dále do systému přispívat. Na rozdíl od vás a vašich srdíčkářů v tom nevidím žádný bordel ale celkem promyšlený způsob, jak důchodový systém finančně stabilizovat. Obecně platí, že si stát může dovolit takovou sociální politiku, na kterou si jeho občané vydělají. Pokud před tímto jednoduchým závěrem zavíráte oči a voláte po stále větších a větších benefitech, které stát dává,
můžete očekávat, že se v brzké době dostaneme do stejné situace v jaké bylo Řecko, jehož socialistické vlády si za veřejné peníze kupovali hlasy svých voličů až to už nešlo dál. Můžete mně, prosím, odepsat, kdo vás naočkoval tou zlobou na současnou vládu? Já jsem také poctivě pracující člověk a nevidím na současné vládě nic, proč bych jí měl nenávidět.
Někteří mí spoluobčané se chovají jako slepí a hluší, jako by žili v nějakém jiném světě, kde nefunguje logika ani matematika ale zákony chtění nebo nechtění. Náš důchodový systém je systémem průběžným, který je založený na principu solidarity. To znamená, že
my si z našich odvodů nespoříme na náš důchod ale z našich odvodů jsou financovány
důchody našich starších spoluobčanů, kteří již důchod začali pobírat. Nesouhlasit s důchodovou reformou tak vlastně znamená nesouhlasit s nastaveným principem solidarity mezi generacemi. Každá vláda, která by chtěla parametry důchodového systému měnit musí řešit stále ten stejný problém. Mění se poměr lidí výdělečně činných a poměr lidí pobírajících důchod, kterých přibývá. Matematická logika říká, že buď vláda zvedne vybíranou částku zvýšením věku odchodu do důchodu, aby v solidárním systému udržela více plátců, nebo zachová věk odchodu do důchodu ale zvedne daňové zatížení.
Nebo sníží lidem důchody, protože se spoluobčané nechtějí podílet na financování
důchodů svých starších spoluobčanů. Žádná třetí cesta neexistuje. Ať vám Babiš a jeho Bratrstvo kočičí pracky říká co chce.
Proč nám vládnou dementi? Jestli je to cesta k nalezení dna, souhlasím. Opravdu tato vláda je banda hlupáků - dnes jsem se dozvěděl, že Pekarová zakázala vína jako prezent. Na vánoce spousta vinařů čeká jak na zázrak a ted jsou v háji. Ted ty daně, může jim někdo vysvětlit, že když si udělájí dan a vynásobí počtem lidí, že tu částku nedostanou!!! že pro hodně lidí už to je neúnosný !!!! Tak co udělají, přestanou na oko vydělávat a nebo nebo lepší varianta vůbec si žádnou firmu ani neudělají a budou pracovat bez jakékoliv registrace a kdo na tom nejvíc prodělá?
Každý člověk se základním vzděláním chápe, že může utratit pouze tolik,
kolik vydělá. Stejné je to s jakoukoliv vládou a kdekoliv na světě. Stát získává
finance na zajištění svého fungování a na potřeby svých občanů z daní a odvodů svých občanů. Pak má ještě peníze z dividend státních firem a pak si může půjčovat a zadlužovat své budoucí generace. Jestli vláda hledá dodatečné zdroje příjmů státního rozpočtu a rozhodla se zvýšit OSVČ odvody na sociální a zdravotní pojištění, je to jedině dobře. Jednak osoby v zaměstnaneckém poměru
na OSVČ vlastně dopláceli a jednak toto navýšení zaručí OSVČ v budoucnu vyšší důchody. Domáhat se placení nižších odvodů má stejnou logiku jako se v obchodě domáhat nižší ceny kalhot, protože si málo vydělám. Dovolím si nesouhlasit s tvrzením, že máme vládu hlupáků. Máme naopak vládu, která se snaží snižovat míru státního zadlužení a zároveň zachovat sociální stát tak, jak ho známe. A to prostě někde a někoho musí bolet.
Já také nezuřím, ale tomu šmejdovi bych dal, pokud ho potkám, přes hubu. Nic jiného si ti zloději nezaslouží. Jen lžou a všem berou co se dá. Jen sobě, podle zákona, přidávají a dělají si z lidí prd el. To parkovné na našich rozsekaných dálnicích je fakt mimo.
Ty jsi takový vůl, naočkovaný Babišovými blbostmi o rozkradeném a zbídačeném státu, o lidech okradených Fialovou vládou. Je to také tvůj stát, který si i ty musíš financovat ze svých daní a plateb. Stát ani jiné peníze nemá.
Zajímalo by mě, jestli se vůbec ztotožňuješ s tímto státem, nebo jestli je pro tebe stát jen osel, který se má stále otřásat a přispívat lidem na cokoliv. To je opravdu z tvé hlavy, že oni Jen lžou a všem berou co se dá ? A kam to dávají, to co lidem podle tebe berou ? Nosí si to domů nebo za to staví a opravují dálnice ?
Spí na hromadách nakradených peněz nebo z vybraných peněz financují bezplatné zdravotnictví ? Víš ty vůbec kolik stojí taková léčba rakoviny ?
České sdělovací prostředky nám zprostředkovávají nejnovější vývoj situace takřka v online přenosu. Slyšíme slova o krizi, chaosu, rozpadu, konce něčeho.
Přitom pouze v jedné bezvýznamné zemi uprostřed Evropy, jeden slušný ale bezvýznamný předseda vlády, odvolal jednoho bezvýznamného a navíc neschopného ministra. Tak z toho nedělejme žádnou krizi.
Nežijeme, pánbůh zaplať, v putinovském Rusku, aby se termín voleb měnil
podle toho, jak nějaký diktátor zapíská. Odkládat volby je nesmysl a paní starostka by si měla uvědomit, že se nemůže řídit podle svých emocí. Všechno se dá řešit i v povodněmi zasažené obci, například volební místnost může být v přivezené mobilní buňce. Občané mají právo volit a musí mít k tomu vytvořené podmínky, i kdyby se nakonec dostavil jej jeden jediný volič. Kdyby si každý starosta dělal co chce a co považuje momentálně za nejdůležitější, tak se vrátíme z demokracie do kmenového uspořádání společnosti.
Pan majitel asi neví co s penězi. Koupil starou chatu se zahradou na krásném místě v CHKO Jeseníky a následně celou původní chatu zboural. Vlastně nezboural ale jen obešel zákon. Novou chatu by mu nedovolili v CHKO postavit a tak, to, co prováděl, označil za rekonstrukci. A nyní se chlubí a předvádí, jak to dokázal chytře vymyslet.
Za ty peníze, co do to vložil, by si jinde mohl postavit chaty tři ale on chtěl na tomto místě.
Utratil za chatu odhadem 10 milionů a teď jako kohout předvádí své peří.
Vzhledem k tomu, že problematice zase až tak nerozumím, opírám se o názory ekonomů, kteří se téměř shodují, že vláda rozhazuje a neumí šetřit. Tak když tomu nerozumíte,je lepší si něco o tom přečist. A pokud Vám nevadí,že Vám stát pomalu ale jistě rozhazuje Vaše vydřené peníze, tak to jste podivín nebo neskutečně klidný člověk.
Já s vámi nemohu souhlasit. Každá vláda umí šetřit, ať je to ta Babišova nebo Fialova nebo nějaká jiná. Problém není v tom, že by ministři nevěděli, kde ubrat.
Všechny výdaje jsou výdaje, které se v menší či větší míře dotýkají každého z nás.
Já vám dám několik příkladů. Například zajištění školního stravování v dnešní podobě znamená, že kuchařky a pomocný personál ve školách a školkách jsou
státními zaměstnanci. Jsou placeni ze státního rozpočtu. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to je naprostý ekonomický nesmysl a plýtvání (rozhazování státních peněz)
Proč není školní stravování postavené na komerčním základu? Ať školy uzavřou smlouvy s výrobcem zamražených obědů a studentům to mohou jen ohřát. Na to nepotřebují hromadu kuchařek placených ze státního rozpočtu. Ano, školní oběd by nestál Kč 35,00. Nebo ztrátová pošta a rušení poboček. Na co jsou na vesnicích potřeba pobočky pošty ? Aby si senioři šli na poštu vybrat důchod a zaplatit složenku? Na to by mohli být stejně dobře nějaké bankomaty na výdej důchodů.
Senior by měl bankovní kartu a po zadání PIN by mu automat vydal důchod.
Proč to tedy není ? No protože se to dotýká naší peněženky v prvním případě a naší pohodlnosti v tom druhém případě. Pokud se nějaká vláda rozhodne opravdu začít šetřit, popudí si proti sobě voliče tak, že je pro několik příštích volebních období
vyřízená. Pak přijde nějaký populista a začne lidem opět slibovat, že zavede to, co ta předchozí vláda v zájmu úspor zrušila a lidé jako vy, ho zvolí. Protože se rozhodujete nikoliv podle svého rozumu ale podle svého žaludku. S úctou Petr Dvořák
Ano naseká,
protože si voliči zvykli a vyžadují to, aby se o ně stát staral jako o miminka.
Vláda peníze neprožírá a neutrácí za nesmysly. Stát zaměstnává již skoro půl milionu lidí a za peníze ze státního rozpočtu si jednou méně a jednou více kupuje přízeň voličů. Příspěvek na bydlení, dotace na zateplení, valorizace platů státních zaměstnanců, dotace zemědělcům, dotace firmám, dotace obcím na stavbu rozhledny nebo cyklostezky. Lidé jezdí na dvě dovolené ročně ale řvou, že je stát okrádá. Firmy bohatnou a vykazují zisk ale požadují od státu úlevu na daních.
Chlastáme stále první ligu ale řveme, že se o nás stát nestará. V hazardních hrách
prosázíme ročně 80 miliard korun ale řveme, že nás náš vlastní stát okrádá.(jak asi?) Bereme si půjčky, které nejsme schopni splácet, protože jsme finančně negramotní ale viníme z toho stát. Chováme se jako 40letý muž, který bydlí u maminky, která se o něj stále stará místo toho, aby se postavil na vlastní nohy a staral se sám o sebe.
Vy komiku. Stát neustálým zvyšováním odvodů stále více zatěžuje občany, a posílá je tím na dávky. Super. Dále dotacemi na všelijaké nesmysly křiví trh a ty dotace jsou opět z našich daní. Nádhera. A podpora různých neziskovek, které nic nepřinášejí je taky super. Dále nová ministerstva, úředníci, parlamentní cestovní kancelář. Potom starost o ukrajinské natáhla, tj. dávky a příspěvky na spoustu věcí, na které i naši občané v kruzi nedosáhnou. Nepočítám, kolik ukrajinců se zde nechalo ošetřit či si nechali udělat zákroky, na které by doma v životě neměli. A to platí kdo? Fiala že svého? Tak už se přestaňte ztrapňovat a nepište bláboly vašeho ukroPéti.
Ten stát patří nám a jestli to nevíte, tak si ho financujeme ze svých daní. Stát žádné jiné peníze nemá. Představa, že když státu chybí peníze, tak si je natiskne je mylná.
Souhlasím s vámi, že stát by neměl vyhazovat peníze na různé dotace, ale když už stát vyhlásí dotační program na zateplení objektů, tak si tu žádost podáte i vy, když to ten stát, na který nadáváte, zaplatí. První větě nerozumím, nechápu jak souvisí
placení daní se sociálními dávkami. Nakonec k vašim nenávistným projevům vůči
občanům, kteří ve své vlasti čelí válce rozpoutané Ruskem. To co z vás vyhřezlo, je taková dávka nenávisti, lakomosti a zloby, že se to jen tak nevidí. Zajímalo by mě, kdo vás tou zlobou naočkoval, kde se to ve vás vzalo. Rozhodně bych vás nechtěl mít za souseda, protože ve své zlomyslnosti a závistivosti byste dokázal svému okolí škodit.
Pro člověka, který se v této branži dlouhodobě nepohybuje je nemožné rozeznat, co je výmluva, co manipulace se spotřebiteli, co pravda a co lež.
Prostě vítr fouká a slunce svítí. Provozovatel větrné nebo solární elektrárny, kterou
postavil s přispěním státu, nemusí vynakládat náklady za surovinu, díky které vyrábí elektrický proud. Nespaluje plyn, nespaluje uhlí. Nemusí měnit palivové tyče jako v jaderné elektrárně. Neřeší, kam ukládat popílek. Ale čím více energie z obnovitelných zdrojů se vyrobí, tím má koncový spotřebitel vyšší cenu.
Pokud tedy koncový spotřebitel nemá v konečném součtu levnější elektrickou energii, tak kdo na tom byznysu bohatne ? Distributor ? Vlastník přenosové soustavy?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když seberete obcím a městům jediný odpad, který mohou prodávat a ze zisku částečně dotovat občanům náklady na svoz a třídění odpadu, výsledkem bude zdražení poplatku
za odvoz komunálního odpadu. Peníze z tohoto byznysu se od obcí přelijí jinam a občanům se zvýší poplatky.
1 odpověď