Technická správa komunikací hl. m. Prahy udává za rok 2022 celkem 1.004.534.120 cestujících. 6% z tohoto množství by bylo 60.272.047 donucených k pohlavnímu styku. Toto množství se mi nezdá nadsazené, ale zcela vylhané.
A i když se obávám, že opravdu jsou lidi, kteří neznají meze slušného chování, toto tvrzení je prostě blud.
Vzpomínám na knihu Hvězdná pěchota. Každý mohl být daňovým poplatníkem, který měl zaručená určitá práva, avšak nemohl se více angažovat v politice, společnosti, atd. A pak byli občané se všemi právy. Těmi se stali pouze ti, kteří nejprve vojenskou službou dali najevo svoji ochotu bránit stát - společnost. Je to něco, co mi v naší společnosti chybí - každý chce svoje práva, ale málokdo je ochoten akceptovat i povinnosti. Obrana vlasti v případě nutnosti je dosti extrémním případem, ale vypíchne to, zda bere člověk společnost a její výhody jenom tehdy, když z toho má požitek, nebo zda je schopen / ochoten v případě potřeby i něco obětovat.
Shrnuto - 38,6% občanů naší země (dle výzkumu v článku) bych odebral právo hlasovat a aktivně ovlivňovat chod země (včetně petic, shromáždění, apod.). Ostatní (zdravotnictví, školství, atd..) jim ponechat, ale pokud nejsou ochotni společnost bránit, tak proč by měli mít právo společnost ovlivňovat?
Přemýšlím, které státy zrušily armádu (či vojenské loďstvo) abychom se jich na toto zeptali.
Tibet - po přejití na mírumilovný přístup se ze země, ovládající kdysi cca 1/3 dnešní Číny stala okupovaná země - jinými slovy bez armády Tibet přestal existovat.
Kartágo - po druhé punské válce nesmělo mít vlastní vojenské loďstvo. Nakonec je Římané zašlapali do země a Karthágo přestalo existovat.
Z hlavy další nemám, ale vyplývá mi z toho - není armáda schopná bránit stát, není v kratším či delším horizontu ani stát sám o sobě. Koneckonců - nebýt příprav Ukrajiny na válku od roku 2014, nebyla by teď už žádná Ukrajina.
Takže to ukončím starým latinským Si vis pacem, para bellum (Chceš-li mír, chystej válku).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pro danou loterijní společnost jde o jednoduchou věc - aby měla naplánovaný zisk, pak při výdeji odměn o velkosti Y potřebuje utržit XxY peněz z prodeje. Pokud by se propálilo, že hlavní výhru získal někdo hned na počátku a ona by neprodala všechny (nebo téměř všechny losy), pak by vydělala méně, než si naplánovala - a to přeci nemohou dopustit. V ŽÁDNÉ loterii nejde o to, aby někdo z hráčů vyhrál hlavní cenu. VŽDY jde o to, aby loterijní společnost naplnila svoje kapsy. Toť vše.