1) stát se z principu nemůže a nedokáže chovat efektivně (kdo je horší hospodářem, než stát, ať se přihlásí)
2) z toho vyplývá, že čím méně peněz má k dispozici, tím míň jich proplýtvá a tedy tím líp
3) a je jedno, kdo je u moci, jen někteří jsou rozhazovačnější a jiní méně, ale vždy platí bod č. 1
4) upínat se na to, že se jakákoli vláda postará o můj blahobyt, je pošetilost
Více jak polovinu výdělku spolkne nenasytný stát formou přímých i nepřímých daní. Tyto peníze pak naprosto neefektivně prošustruje, případně zadotuje ty, kteří vědí, kdy a kam natáhnout ruku. Úspory dvouciferným tempem požírá inflace. Přijde mi pošetilé, pokud se někdo diví, že se lidem nechce pracovat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Váš článek nedává smysl. Na začátku článku píšete, že stát jedná jako mafián. S tím bych souhlasil. Na konci voláte po budování silného státu. To ale nedává smysl - proč dávat mafiánovi více moci?
A když pominu tuto vaši naprostou myšlenkovou nekonzistenci, tak důvod, proč jsou nemovitosti tak drahé, leží opět v konání státu.
1) nesmyslné předpisy a nároky na samotné stavby ženou jejich ceny vzhůru - povinný výtah od čtyř podlaží - proč si nemůžou ti vámi zmiňovaní mladí vybrat levnější bydlení, ale bez výtahu?
2) nesmyslné územní plány - reálně není moc kde stavět, můžete si zaplatit změnu - ale opět to prodražuje stavby znesnadňuje přístup chudším
3) státem způsobená inflace způsobuje, že lidi zoufale hledají, kam uložit peníze - nemovitosti jsou tím první na ráně, skoro každý jim rozumí (nebo si to aspoň myslí), tato poptávka žene jejich ceny vzhůru
1 odpověď