Schopnost nezaujatého úsudku ve všech oborech neustále zoufale silně klesá.včetně nastíněného tématu.Režim mezi 1948-89 k tomu sice přispěl,ale snažil se republiku budovat v rámci možností okleštění Sov.svazem.Po roce 89 zase proběhla privatizace divokým často podvodným způsobem.Dávám příklad k zamyšlení.Podívejme se co se zbudovalo v republice mezi roky 48-89.Z tohoto hospodářského základu žijeme dodnes.Co se vybudovalo mezi roky 89-dodnes?Především nekvalitní dálnice,nákupní centra a nepřeberné množství hal.Toť vše.
Nepovažuji to za srovnatelné.Nejsem vyznavačem žádného z režimů,protože dnes není žádné společnosti,která by sledovala skutečně pravou cestu.Ta musí být založena na mravních a morálních principech pokud mám prosperovat.A protože tyto hodnoty jsou většině lidem k úsměvu v dnešní době(tzv.se nenosí),neučí se,nevychováváme generace v tomto duchu tak podle zákona co zaseješ to sklidíš také tvrdě dopadneme.Pak se snad národ zase doufám rozpomene na své národní vědomí a hodnoty-hodnoty ducha kterými vždy v minulosti vítězil a prosperoval.Spása k nám nepřijde ani ze západu,ani z východu,ale jen z vlastní opravdovosti,pracovitosti a duchovnosti!!
U novostaveb je je nejlepší tepelně-technické řešení podkrovních místností s akumulační vložkou.Málo kdo ho zná a ještě méně se realizuje,ale výsledek v podobě podstatně chladnější teploty oproti řešení bez vložky stojí za to,i když je dražší.Dům se staví na celý život.Tomuto řešení se nic nevyrovná.Ostatni řešení na udržení pokud možno příjemné teploty jsou nesrovnatelné.
Představte si,že jsou mezi námi lidé,kteří nechápou proč máme smrt Jana Husa jako státní svátek,čím byl vyjímečný,vždyť reformátorů bylo více,největší Martin Luther,proto,že byl Čech?To snad není ani možné,aby se tak ptal dospělý,svéprávný člověk prošlý školama?I na základních školách se v dějepisu o tom učí.
Vážím si pana Kosatíka pro jeho snahu o objektivitu jeho osobností a dějů,ale nemohu souhlasit s jeho pohledem na politiku třeba p.Okamury,že nemá společenskou vizi.A která naše strana ji má se ptám.
Podle mne žádná,pokud nepovažuje společenskou vizi někdo mít cestu konzumu,vládu peněz,ztrátu národního vědomí a hodnot,přismrndování velmocem bez vlastní hrdosti, úsudku o hodnotách a okolnostech které zastává.Masaryk moc dobře znal problematiku malého národa a ukázal na čem musí takový národ pracoval,aby neustrnul a navázal na ty správné hodnoty.Nejsem si vědom,že by nějaké osobnost alespoň tyto hodnoty pojmenovala natož aby ji nějaká společnost veřejně vyznávala.Kvalita národa nevychází ani z počtu členů jeho národa,ani z jeho materiálního bohatství,ani z mohutnosti jeho vlivu na menší národy.Jde opět a opět o otázku vlastního sebeuvědomění si své vnitřní kvality,mravního zakotvení.A to,jak neradi to dnes mnozí slyší,je otázkou duchovní-náboženskou ale ne v církevním slova smyslu.
Mně se nejvíce líbí jak autor článku pochopil princip demokracie.Vřele Vám doporučuji si napřed nezaujatě přečíst,zamyslet se nad principy demokracie od člověka který se jí věnoval celý život a není mu v tomto směru u nás do dnes rovno-T.G.Masaryka.A potom teprve zkuste psát nezaujatě články pokud toho budete schopen a pokud Vám to dovolí.
Za vážné zamyšlení stojí rozhodně dvě věci.Za první-rozhodnutí soudu o úrovni trestu a vedle dalších násilných,hrubých činů - stav mravní úrovně společnosti.To druhé už téměř nikoho nezajímá s konstantováním,že se s tím nedá stejně nic dělat,to se dělo i dříve atd.Ale že je těchto činů mnohem více,mnohem agresivnější to se pomíjí.Závěr mnohých- nenechme se přece zneklidňovat takovými drobnostmi!
Všímejme si kolik je zpráv o podvodech všeho druhu,korupci,lží ap.Neuvědomuji si,že by nějaká politická či jiná osobnost poukazovala na zkaženost společnosti,její mravní a morální úpadek.Vždyť jinak by přece musela na to aspoň upozornit a poukázat na toto nejslabší naše místo a maxim.nutnost zástavy a nápravy než se společnost postupně úplně zkazí a rozloží.
Společnost je v konfliktu, hlavne nazorovem,ve vztazich ap.,ale co je mnohem zavaznejsi je ,ze se nachazi v cim dal vetsim mravnim a moralnim upadku,ktery mnohdy uz mnozi lide ani nevnimaji.Z tohoto upadku prameni i soucasne se prohlubujici konfliktni stav spolecnosti.Reseni tohoto obrovskeho problemu je vsak uplne jinym tematem.
Akademici chtěli vědět od lidí s jakou naléhavostí je třeba řešit 5 problémů, tak je uvedeno na začátku této diskuze. Potom je uvedeno jak se lidé se k jednotlivým problémům procentuelně vyjadřují. S dovolením by mne zajímalo kolik procent lidé přiřadí k zastavení mravního a morálního úpadku naší společnosti. Osobně si myslím, že to je největší, nejpalčivější náš problém, problém č.1.,za kterým jsou skryty obrovské ztráty financí pro náš stát. Děkuji moc předem všem, kteří mně na to odpoví.
Proč vlastně existujeme vědci ve zkoumání antihmoty nenajdou,protože smysl lidského života je duchovní tzn.úroveň z kterého pochází živoucí podstata člověka,která se po smrti odlučuju od těla má svůj původ v úrovní ležící vysoko nad hmotnými úrovněmi.Člověk je svým rozumem připoután ke hmotnosti,která leží nejníže ze všech úrovní a tuto úroveň-hranici nemůže nikdy překlenout,stejně ako nic jiného nemůže překlenout hranici svého druhu.Lidský mozek je schopen pochopit tedy pouze jen to ,co je s ním stejnorodé,tzn.co je vystavěné na stejných principech,a to je jen část veškeré hmotnosti.
Je potřeba jednoduše také sdělit co je vlastně hmota,Hmota není nic jiného než určitá forma záření,která se vytváří teprve při určitém stupni ochlazení,tzn.při určitém poklesu frekvence.
Vyšší a lehčí úrovně má schopnost poznávat jedině lidský duch-zmíněná živoucí podstata člověka,kterou však současná jednostranně rozumově založená společnost většinově odmítá jako možná.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Škoda,že jste nenapsala jak dopadla mimořádné úsilí Szpilmana po válce vypátrat Hosenfelda,aby měl čtenář všechny potřebné informace udělat si celistvý,pravdivý obraz o dění v té době.Skončil v ruském zajetí s následným úmrtím.
1 odpověď