Proč se nedíváte na pokles porodnosti jako na dobou věc. Je pravda, že svět je přelidněný, i Evropa. Kdyby nebylo fosilních paliv, takové množství lidí by nebylo. K trvalé udržitelnosti patří menší počet lidí (alespoň zatím - dokud máme jen jednu planetu a obnovitelné zdroje energie). O nás jako o důchodce se stejně budou starat pečovatelky z Nigérie, takže na naší vládě je udělat to tak, aby se starali aspoň oni.
Podobný článek za 20 let bude říkat, že minulé vlády neudělali dost a nyní to máme každý rok milion environmentálních uprchlíků, kteří mění naši společnost. Bude se řešit jak se uživíme, protože ceny potravin budou růst - sklizeň bude o 5% nižší. V moři bude méně ryb, protože se zvýší jejich kyselost. Obyvatelstvo měst bude postupně vymírat z přehřátí a bude nahrazeno lidmi, kteří jsou na teplo lépe přizpůsobení. Nigérie a Maghreb bude v r 2050 neobyvatelná, přemístí se miliony lidí . Ne že bychom je vítali, ale s tím nic nenaděláme, to bude nové stěhování národů. A to všechno důsledkem toho, že chceme mít dost peněz na dovolenou? No nic, s tím asi nic nenaděláme.
Vyšší ceny = vyšší investice = více výrobní kapacity = nižší ceny (ekonomie ze školky). Atomové elektrárny jsou drahé a v případě války snadný cíl, nebezpečný pro vlastní obyvatelstvo. Srovnejte útok dronem na nukleární reaktor nebo na pásmo 300 větrných elektráren a 10 přečerpávacích elektráren. Cena i funkce jsou stejné. Pravda, 300 větrných elektráren je hnusnější, ale nezpůsobují po výbuchu rakovinu a kompletní blackout.
Česko vydává na kulturu 0,7% HDP. Orchestry a známé hudební školy si kupují špičkové hudební nástroje za miliony pro potěchu několika lidí v extrémně drahých sálech. Když jsem usiloval o prodej hudebních nástrojů do Argentiny, tak napsali, že tendr na 3 miliony zrušili, protože mají nového prezidenta. Pak už jsem se nedovolal, zrušili totiž i post člověka co nakupoval. Chcete ušetřit ročně 320 mld. kč? Zrušte balety a symfoňáky.
Zánik mužství? Já myslím že je tu cítit pro dnešní dobu typická arogance k jiným názorům. Stereotyp chlapáctví = mám vždy pravdu, jsem nejsilnější, neberu ohledy, poslouchám lídra smečky - politický ekvivalent je nepotismus (obsadím kamarády kterým věřím na ministerstva) - ekonomický důsledek je stagnace, protože jiná smečka se k moci nedostane. Potom i lehce retardovaný pejsek dostane slušné místo a rozhodovací pravomoci. Děkuji nechci.
Zásadní je na ukrajině naprostá neschopnost letectva. Na to se v článku zapomnělo. Vybojovat nadvládu ve vzduchu a do několika měsíců je po válce. Ale Ukrajincům nikdo F-35 nebo F-117 nedá, tolik jim nikdo nevěří. Američtí nebo Evropští piloti by ukončili válku hned. Příkladem je Irán - Izraelské F-35 se dostali přes nejmodernější Ruskou raketovou a radarovou obranu.
Bohužel článek by potřeboval více subtilní vhled do historie oblasti. Pan Švamberk ho jistě má, tak by ho měl poskytnout. Sýrie je jedním ze států, jehož hranici vznikly uměle v důsledku dohody koloniálních velmocí z toho, co zbylo z osmanské říše. Můj arabský kamarád tvrdí, že by západ neměl do situace zasahovat a měl by nechat státy aby se vytvořili podle vlastních pravidel. Nejdůležitější pro arabské země je zavedení institucí, které se budou zaměřovat na blaho lidí, nikoli na udržení územní celistvosti (státní hranice se musí měnit) . Z důvodů neblahé evropské zkušenosti z válek u nás panuje pocit, že přepisování hranic je tabu, protože naše etnicity jsou pevně ustálené díky naším institucím, každé přepisování hranic provází útlak. U některých zemí je ale rozdělení země osvobozením lidí. Na západě musíme pochopit naši neblahou historickou úlohu a odstřihnout se od ní. Naše humanitární povinnost je v zásadě jen zbavit se závislosti na ropě, která je prokletím regionu.
Proč je to alarmující? Na světě bude brzy 10 mil lidí, je tu přelidněno. Ideál bude tak cca 4 mil. Naše děti se budou mít skvěle když jich bude méně. Budou vézt lepší život než my v přelidněném světě plném průmyslu aby to uživil. Konkurence bude menší, život klidnější. Dík technologickým inovacím v důsledku nedostatečné pracovní síly budou méně pracovat. Zmizí spoustu bullshit jobů, které nic neprodukují a otravují lidi. Sníží se tlak na přírodu a ta nám to oplatí zlepšením životního prostředí. Je to fajn.
Samozřejmě se jedná o držení území k vyjednávání. Stejně jako umírá na donbase 500 rusů denně aby měli Rusové něco k vyjednávání.Vojáci umírají aby elity a obyčejní lidé mohli řešit otázku, kde budou hranice. Proč nemohou nechat rozhodnout lidi kteří tam bydlí v nějakém plebiscitu, který by mohli uznat obě strany? To je ta nejlepší otázka. Kde je problém? Je to plyn? Putinova touha po návratu impéria? Historické křivdy? Touha po spravedlnosti?
Proč je v názvu "musel"? Není lepší napsat "Ukázal". Takhle to evokuje negativní konotace s donucením, zatímco druhé konotuje vůli, co je podle mého případnější. Jestli někdo soud nutil, tak to byl Izrael, Rusko, USA, Čína atp.Hlavně ti, co nejsou signatáři ale páchali nebo páchají. Západ je v přístupu k ICC rozdělen.
Všichni na západě ví, že v případě atomové války nikomu nic nepomůže. Úroda na 30 let nebude, asi vymře celé lidstvo. Jestli jsou Rusové tak blbí že to neví taky a musí jim to připomínat ožrala, tak se stejně nic nezmění. Od vynálezu a rozšíření Atomové bomby je naše přežití závislé na rozhodování mnoha imbecilů.
Dvojité občanství je hloupost. Když jste ve válečném stavu, musíte si vybrat, v jedné zemi vždy budete odsouzen k smrti. Navíc je v tom alibismus ve smyslu: Když se mi tu nelíbí, mohu vždy někam jinam - občan by měl bránit svou vlast, má k ní závazky. Takhle se z nich může jednoduše vyvázat. Pokud to náš stát umožňuje, měl by si za to nechat pořádně zaplatit.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tento žebříček o kterém Putin mluví je žebříček velkých zemí plných chudých lidí. Proto je Čína a Indie tak vysoko, nebo třeba Egypt je na tom podobně jako Španělsko, i když bankrotuje. Protože výpočet počítá s paritou kupní síly na obyvatele, tzn že jen říká, že v průměru jsou tam levné služby (jako třeba v Somálsku, sic nikdo tam žít nechce) ale velikost ekonomiky a nerovnost (hromada chudých a milionářů) vám nakonec udělají hezké pořadí v žebříčku. Protože ano, milionář v Moskvě si může dovolit mnohem víc střihání vlasů nebo levného plynu. Ale o síle ekonomiky mluví nominální HDP, to totiž znamená že si obyvatelé mohou koupit víc telefonů a jsou bohatší proti ostatním lidem na světě. Jako Američané. Tam je Rusko na hezkém 11. místě a jde neustále dolů (bývalo na 2. za dob SSSR, nebo na 10 před dvěma lety)