Trump i jemu podobní mentálně žijí v době industriální revoluce. Aktuálně USA žijí z vývozu služeb a technologií. Počítám, že tak 70% používaného software ve světě je made in USA. Mají neuvěřitelné množství patentů. Myslíte, že v takové ekonomice bude někdo chtít stát u pásu a montovat trubky do soláru? A když už, tak ne rodilý Američan a volič Trumpa. Ty fabriky v Asii na vše možné tam nejsou náhodou, byl to vývoj za desítky let, kdy domácí obyvatelstvo už nechtělo makat 60 hodin týdně za minimální mzdu. A teď se něco změnilo? Opravdu ty montovny chtějí zpět?
Proboha, ceny mezi třídami v Indií jsou pro Evropana zanedbatelné, na dálkových vlacích v řádu stokorun. Za měsíc cesty jimi jedete tak čtyřikrát. Co tedy řeší?
A že má někdo malý budget? Proč šetřit na dopravě, kde je úspora mizivá.
Ale. Zatímco já se tam živil naprosto skvělým dalem, čočkou, za v přepočtu 30 kaček za porci, spousta bílých se pídila po hambáčích. Ty jim ochotně připravili taky, ale za skoro evropské ceny.
Uznávám však, že Indie je zvláštní. Buď ji milujete nebo nesnášíte. Jenže abyste to zjistili, musíte si tam zajet, jen číst nepomůže.
Jen pro zajímavost, překlad příspěvku nějakého rusáka na diskuzi na RIA.ru o tomtéž tématu:
"Díky paní profesorce, ale už to víme. , pokud naše vedení bude pevně hájit zájmy Ruska, jak bylo původně řečeno, pak to bude dobré. Dal bych našim diplomatům radu Americe - Grónsku, Rusku - bývalé Ukrajině, a my se pokojně rozejdeme. A pak Rusko - východní Evropa, Amerika, Panama a Kanada, to je způsob, jak vyjednávat?"
Asi tak touží obyčejní rusáci po míru, natožpak politici ....
Stát má zjednodušeně pouze pár funkcí, jež jsou nenahraditelné.
Vnitřní a vnější bezpečnost, soudnictví, zahraniční politika a stabilita měny.
Každá vláda se pokouší o strukturální změny těchto principů podle svých programů, ty ovšem nemohou být revoluční, protože jde o důvěru a stabilitu. A ta se buduje dlouhodobě.
Pokud něco politici překopou rychle, vzniká opravdu chaos. Stát není firma, nemůže jít do rizika ani v jedné oblasti svých hlavních úloh. Jinak přestane být respektován zvenčí, nebo bude chaos uvnitř, popřípadě se zhroutí důvěra v měnu.
Revolučních změn, kde hlavními hybateli byli vrcholoví politici té doby, proběhlo v minulosti lidstva hodně. Nevím o žádné, která byla úspěšná. Nepočítám ovšem změny po pádu diktátorských režimů. Tomu procesu se ovšem v zásadě nedá říkat revoluce, nýbrž kolaps stávajícího režimu.
V současných USA se mi zdá, že ani nejde o dodržování nějakých principů, ale realizaci zbytnělého ega tamních vrcholových politiků. A v případě Trumpa ještě o stařeckou senilitu.
Tak se to v rusku rozjíždí. Nabulina je běžnými rusy nejvíc nenáviděným člověkem, jakkoli za všechny průsery může putin.
Jenže ji nemůže odvolat, jednak na ni vše hází a jedině ona mu zachraňuje finance, jinak už tam měli hyperinflaci. Tohle poslední možnost, sebrat lidem peníze, aby nemohli zvýšeně utrácet. My to taky v dvaapadesátém přežili. Jenže rusáci bojují. snad za chvíli dojdou prachy na nákup v Číně a konečně zkrachují.
Ono asi nejpodstatnější je, že inflace nenastupuje ihned po stimulu, což je emise nekrytých peněz. Ano, kvůli panice může skokově narůst, ale taková zase rychle klesá.
Těžko může vláda za inflaci, která vznikne do půl roku od jejího nástupu. Projevení se inflace má velké zpoždění, než se zvýšené množství peněz objeví v retailu, tedy mezi lidmi.
Nejdřív se tyto nekryté peníze objeví v bankách a fondech. Co nakupovat? Akcie. Ty začnou zdražovat. Poté, co dosáhnou hodnot, které již makléři neakceptují, se pozornost upne na nákup spekulativních nemovitostí. Teprve po více než roce peníze začnou prosakovat do běžné ekonomiky.
A co se dělo u nás?
Kdo během Covidu nakoupil akcie nebo krypto, fáze 1, zbohatnul. Kdo prodal po odeznění Covidu, fáze 2, nemovitost, dost na tom vydělal. A potom už jsme se vztekali na inflaci my lidi tady dole.
Z této úvahy tedy vychází jako hlavní viník Babišova vláda a panika na začátku války na UA.
Je tady hodně obhájců práva, že neziskovky jen využívají platných zákonů. Není tomu tak. Naše město tyto obstrukce zažilo také, tak vám popíšu návod, jak si vydělat několik milionů.
Vyberete si nějaký velký projekt, kde tušíte spíš miliardy než milióny. Počkáte si na stavební řízení a když bude pěkně rozjeté, napadnete ho nějakou blbosti. V našem případě to byl výskyt jakéhosi vzácného křečka, kterého tam pravděpodobně vysadila sama ziskovka. Napadnete řízení u soudu. Dodávají se důkazy, odročuje se. Nakonec ziskovka soud prohraje, ale odvolá se na nějakou jinou blbost. Nejde o to soud vyhrát, ale aby propadla platnost dokumentů stavebního řízení. Potom dosáhne zrušení stavebního řízení. A rozjede se další kolo. Ziskovka je v poho, velké náklady, na rozdíl od investora nemá, neb ten musí platit třeba daně z pozemků. Tak časem vyměkne a ziskovce zaplatí pár desítek mega a ejhle, stavbě nic nebrání.
Jo, aby ziskovka vyšla s čistou tváří, tak třeba u nás součástí dohody bylo, aby investor kdesi vysázel jakousi alej jako úlitbu za zastavěnou zeleň.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Teď jsem si našel, výkon vodní elektrárny Slapy je 3 x 48 MW. Takže tato elektrárna utáhne 110 takových stojanů ..... Navíc, bude bezpečné se vůbec jen přiblížit k něčemu takovému?
Nebo malá jaderná elektrárna ke každé stanici?
1 odpověď