Jedna věc jsou emise a ochrana životního prostředí, druhá zase náklady na koupi a provoz auta. Tam e-auta na celé čáře prohrávají se spalováky. Pořizovací náklady a jaká cena se bude za několik roků platit za elektřinu, nerovnoměrné dodávky proudu, zákazy nabíjení, vyhrazené časy na nabíjení, .....
Patřím do střední třídy. Koupil jsem si novou Fabii za 400 tisíc. Polovinu v hotovosti, druhou na 4 roky splácení s úrokem 3,7%. Na víc prostě nemám ! Koupit si auto přes milion je absurdní. Ať si to všichni uvědomí.
Politici řeší kdejakou důležitost, aktivisté gender a rychlost aut, soudy dotek na zadek nebo prso, apod. S takovouhle prkotinou na ně nechoďte.
Ledy se pohnou, až dostaneme první pokutu za zvýšenou uhlíkovou stopu, protože jsme zanedbali zalesňování. Potom začnou závody kdo toho více zalesní. Ale to už nebudou zase sazenice.
Hlavice, které se "kazetově rozprsknou" a dopadnou na jedno místo, nenesou jadernou náplň. Jadernou nesou ty samostatně naváděné, ještě na vrcholu balistické křivky.
Dopad několika jaderných hlavic na jednom místě je nesmysl, výbuch první by pravděpodobně zničil ty následné, nebo by alespoň zabránil jejich jadernému štěpení.
Ruský skřet si bude tak dlouho zahrávat, až opravdu něco vyprovokuje. Bude to hodně zlé, ale důležité je, že to Rusko odnese ze všech nejvíc a bude od něj jednou provždy pokoj. Dnešní Rusko je totiž jen odvar dřívějšího CCCP. To by si měl Západ uvědomit a dát mu to jasně najevo. Jenže to by museli vstát z hrobu Reagan, Thatcherová a další.
Ano, Rusko už není tím co dříve, ale bord-el tam mají úplně stejný, spíš ještě větší. Umím si naprosto přesně představit, jak vypitá obsluha vyměňuje hlavice a přitom tam vrátí zpět ty jaderné. No a potom se to v klídku odpálí.
Vláda a všechny ty spolky či aktivisté podceňují sílu kalkulace. Např. u těch PET lahví. Unie vymyslela zálohování, protože vidí, že v mnoha zemích je z lahví odpad, který se válí všude. Takže v průměru za unii je to logické opatření.
Ale ne u nás, kde se plastový odpad dost poctivě třídí a dává do popelnic. Racionální přístup by byl udělat kalkulaci (na základě zkušeností se zálohování jinde), oč se takto u nás zvýší recyklace.
Podle mě, když se u nás k nulovému efektu zálohování přidá obtěžování lidí a firem, náklady na sběr, a odhazování lahví do odpadu kvůli frontě u okénka, tak bude výsledek zálohování záporný.
Bruselští a pražští aparátčíci zase totalitně utahují šrouby a buzerují lidí.
Přesně napsáno. Dík.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pořád mluvíte jen o bezpečnosti. Jde spíš o plynulost jízdy a šetření pohonných hmot. Nikdy prostě nevím, jestli má cenu semafor "dojíždět", nebo dát volnoběh a nechat to dojet. Protože jsem byl předem upozorněn, že to nestihnu.
Pokud jste domácí a byly ještě "hloupé" semafory, tak jste věděl, který interval se dá ještě dojet a kdy se o to ani nemusíte pokoušet. Jenže nám teď zavedli chytré semafory a pro domácí je to katastrofa. Absolutně nevíte, kdy to blikne. Upozornění, že to nestihnete by se sakra hodilo.