Sálové počítače samozřejmě byly dříve
Ale skutečná PC k nám přišla až v roce 1989, protože západní země měly embargo na vývoz techniky do východního bloku. Byl jsem u toho, a tak vím, že první počítače k nám přicházely tajné jako dodávka jiného většího zařízení, třeba linky na obrábění traktorových skříni 😀
Diplomku v roce 1982 jsem dělal s Intelem 8080. PC prodávaly JZD Slušovice ještě za komančů, když tam kraloval Čuba.
Vy, co divoké vodě nerozumíte, zkuste si najít někoho, kdo divokou vodu jezdí a vyzpovídejte ho na toto téma, podívejte se na nějaká videa na YouTube, zkrátka udělejte si, dříve než o tom něco kritického napíšete, svůj vlastní obrázek. Skutečnost je taková, že v Česku, teď, v době povodní, byly na vodě desítky, možná stovky vodáků. Ale nevím o nikom, kdo by šel na vodu tam, kde ta voda strhává domy a mosty. Nevím o nikom, koho by záchranáři zachraňovali nebo něco způsobil. Kromě hysterie, že sedl na vodu. Víte, že většina vodáckých závodů, splutí a normálního ježdění se jezdí za nadlepšeného stavu, který je vlastně uměle vyvolaná povodeň? Že se u nás vlastně většina řek jezdí, když prší, taje sníh, tím voda nastoupá, je povodňový stav a jezdí se. Myslím že to vůbec nevíte. Pollerta a jeho názory moc nemusím, ale v tomto jsem s ním za jedno. To, že jeden borec sedne na vodu je problém. A to, že je někde evakuace a polovina lidí (bylo jich tisíce) neposlechne, to není problém? Nevadí mě ani to ani to. Je to každého svobodná volba, bohužel občas za to někdo zaplatí, ale to už je život.
A už se těším, jak si zítra zase zapádluju. :-)
Přesně tak. V dobách kdy SPA neexistovaly, nebo jsme o nich nevěděli, jsme raději jezdili za vyšší vody, než drncání po kamenech. A to jsme měli jen otevřené deblovky, Vertexky, Vydry. Ale uměli jsme zvažovat rizika a pracovat s nimi. Autorka se domnívá, že povodně vznikly až se vznikem internetu. Pamatuji si povodeň v 1978. Nějaké oběti na životech tehdá byly, ale žádný vodák při ní nezahynul.
Pan Pollert napsal:
Před mnoha a mnoha lety, když ještě nebyl internet, vodáci zcela přirozeně sjížděli rozvodněné řeky a nikomu to nevadilo.
Jen bych autorku upozornil, že zlatou medaili na OH získal v roce 1992. A dost pochybuji, že autorka v té době měla k dispozici přístup k internetu. Měla by komentovat tu dobu o které se p. Pollert zmiňuje.
Co jsem zažil v letech 83 - 84 Janovice, Domažlice. Co si pamatuju tak pět mrtvých kluků. Opravdu to z nich udělalo chlapy?
Byl velký rozdíl v posádkách. Východní okruh většinou veget. A opravdu někteří mí známí se scházejí. Já jsem na vojně poznal kriminálníky, negramoty a další zvláštní existence a s těmi se opravdu scházet nepotřebuju.
Celý pracovní život jsem strávil v IT. Po 50 jsem sháněl práci a když mi bylo 57 tak se na mě usmálo štěstí a dobrou práci jsem si našel. Kolektiv mladý, ve kterém jsem zůstal sám sebou. S rozdáváním životních mouder jsem se krotil a spíše jsem to podával jako veselé příhody ze života.
Teď už jsem v důchodu a firma má stále zájem abych jim občas vypomohl na dohodu, což rád činím. Sice se tam dost lidí vyměnilo, ale se všemi si rozumím.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Pane Král proč nesrovnáváte tehdejší nicotné úplatky se současností? Láhev rumu tehdy stála 30 korun. Dnes se jedná o miliony na všech úrovních státního aparátu a to vás nevzrušuje tak jako to nevzrušuje vládní politiky. Proč asi? Zkuste najít odpověď.
5 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Lahev rumu stála 33.5 Kčs