Vypadá to, že se tady vytvořily 2 nesmiřitelné skupiny (podobně jako to vidíme bohužel i v politice) - skupina preferující amatérský převoz za profesionály versus skupina preferující zavolat profesionály na místo (ke kterém patřím i já).
Zkusme se obě skupiny shodnout alespoň na názoru, že v situaci popsané v článku by bylo nejlepší, kdyby otec zavolal na záchranku a dotázal se po popsání situace, zda-li má jet s dítětem do nemocnice, anebo zda-li má čekat na sanitku a pak se řídit doporučením od záchranky.
Co Vy na to?
Domnívám se, pokud byl správně použit výraz "kolabující dítě" a pokud to navíc vypadá, že dítě převážel jen sám řidič, znamená to, že řidič převážel dítě na pokraji bezvědomí, aniž by u něho byl někdo další (řidiče za volantem nelze počítat). Upadnutí do bezvědomí je při absenci péče o takovou osobu "nejlepší" cestou k tomu, aby se taková osoba během cesty zadusila. Řidič tak měl zůstat, kde byl, nikam nejezdit a zavolat na záchranku a příp. po ohlášení toho, co se stalo, podle pokynů operátora záchranky poskytovat dítěti pomoc. Divím se, že stejným nedobrým způsobem pokračovala i ta policejní hlídka (pokud dejme tomu někdo z hlídky nebyl u toho dítěte).
Dovolím si opravit jeden detail - autor článku zřejmě špatně pochopil mluvené slovo od Dr. Dvořáka - limit pro příjezd záchranky je 20 minut od okamžiku, kdy posádka dostane pokyn k výjezdu. Není to 20 min. od času volání, jak bylo v článku uvedeno. 2 minuty, které má posádka na vyjetí, byly uvedeny správně. To je stejné i u hasičů a policie, letištní hasiči mají pak na výjezd 1,5 minuty.
Minulý režim nebyl přívětivý (byl až zločinný) - nebylo možné kritizovat systém, nebylo možné říkat, co si člověk o systému myslí, nebyla možná protestní shromáždění, nebyla svobodná soutěž polit. stran, nebyla možná svobodná výměna myšlenek a lidí (zejména cestování na tzv. západ), byla nižší životní úroveň (i ve srovnání se současnou drahotou) a celková péče o obyvatelstvo - byla nižší proto, že stát vynakládal velké prostředky na budování armády (proti komu?) a nevýhodné obchody se "spřátelenými zeměmi". Jednou ze složek, která pomáhala režimu přežít, byla i PS s jejími pohraničníky (ač ti bohužel ani po letech nejsou schopni to přiznat - přiznat, že prostě sloužili tomuto režimu, byť třeba někteří se ocitli "na čáře" jen kvůli tomu, že byli aktivní v SSM).
Je zřejmé, že PS tam byla od toho, aby bránila v přechodu lidí právě směrem na západ, tedy za lepším životem - všem, i těm slušným (když se PS zašťiťuje mantrou, že tam byla proto, aby nemohl utéct vrah). Povšimněme si, že země, která na tom byla hůř - Československo, bránila svým lidem v odchodu za lepším. Nebyly to ty země, které na tom byly lépe (konkrétně Rakousko a tehdejší tzv. západní Německo), které by se bránily (obávaly), že jim tam vniknou ti horší lidé z východu (vč. oněch vrahů), kteří jim tam nadělají paseku. Bylo smutně komické vidět, že třeba i 50 metrů západně od čáry, bylo už první stavení. Z tohoto hlediska není toto možné srovnávat s "železnou oponou", která je např. na hranici USA-Mexiko nebo Polsko-Bělorusko, tam si právě ta "lepší" země brání svoji životní úroveň, demokratický systém, svobodu.
Minulý režim nebyl přívětivý (byl až zločinný) - nebylo možné kritizovat systém, nebylo možné říkat, co si člověk o systému myslí, nebyla možná protestní shromáždění, nebyla svobodná soutěž polit. stran, nebyla možná svobodná výměna myšlenek a lidí (zejména cestování na tzv. západ), byla nižší životní úroveň (i ve srovnání se současnou drahotou) a celková péče o obyvatelstvo - byla nižší proto, že stát vynakládal velké prostředky na budování armády (proti komu?) a nevýhodné obchody se "spřátelenými zeměmi". Jednou ze složek, která pomáhala režimu přežít, byla i PS s jejími pohraničníky (ať ti bohužel ani po letech nejsou schopni to přiznat - přiznat, že prostě sloužili tomuto režimu, byť třeba někteří se ocitli "na čáře" jen kvůli tomu, že byli aktivní v SSM).
Je zřejmé, že PS tam byla od toho, aby bránila v přechodu lidí právě směrem na západ, tedy za lepším životem - všem, i těm slušným (když se PS zašťiťuje mantrou, že tam byla proto, aby nemohl utéct vrah). Povšimněmě si, že země, která na tom byla hůř - Československo, bránila svým lidem v odchodu za lepším. Nebyly to ty země, které na tom byly lépe (konkrétně Rakousko a tehdejší tzv. západní Německo), které by se bránily (obávaly), že jim tam vniknou ti horší lidé z východu (vč. oněch vrahů), kteří jim tam nadělají paseku. Bylo smutně komické vidět, že třeba i 50 metrů západně od čáry, bylo už první stavení. Z tohoto hlediska není toto možné srovnávat s "železnou oponou", která je např. na hranici USA-Mexiko nebo Polsko-Bělorusko, tam si právě ta "lepší" země brání svoji životní úroveň, demokratický systém, svobodu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Chudák hasiči, ani na začátku Štědrého dne nemají klid ... 🙁 Natož pak, co bude večer, o Silvestru ani nemluvě ...