Čím to nahradit? Třeba snížením platů státních a ústavních činitelů.
Snížením počtu těchto lidí. Zavedení progresivní daně z příjmu fyzických osob jako je to ve vyspělých zemích EU. V Dánsku je to pro nejbohatší až 50%.Snížením výdajů pro neziskové organizace. Zavést povinnost pracovat pro vězně. Volby provádět pouze jeden den. Atd.
Znate nejake politiky, ktery by si snizovali mzdu? Pominu to, ze na Prahu, jejich mzda zase tak moc absurdni neni. Ale i kdyby tak to jsou max nizsi desitky milionu. Progresivni dan uz je a jeste ji zvetsovat? To je vzdy dost velke riziko a je otazka, zda by to nebylo na ukor rustu a zda by to přineslo vice penez. Nemuzeme mit stejne zdaneni a stejne podminky jako na zapade... Neni tu dostatecna pridana hodnota a prijmy. Snizeni vydaju pro neziskovky....? To je takove klise..., co mozna usetri par milionu, ale drtiva vetsina neziskovek jsou sportovni kluby, kulturni organizace, organizace pecujici o deti, prirodu, nemocne, duchodce atp. Kterym z techto neziskovek vzit a kolik... pres to vsechno, zatim nic, co by se vyrovnalo cca 20mld.
Souhlasím s A.Babišem i s cestou "zestátnění". Není to pouze o zisku nejen menšinovývh vlastníků, ale zejména o ceně elektrické energie pro domácnosti a pro firmy, o ceně veškerých investic do energetické infrastruktury apod. A tady bych ještě postupoval dále a "zestátnil" i distribuci elektrické energie. Nebo lépe řešeno, ČEZ by mohla kapitálově, jako státní podnik, skoupit některé velké distribuční společnosti.
Jak jste na to přišel??? Zestátnění znamená výkup - tzn. někde vzít spoustu peněz. Kde? Skoupit další firmy. Za co? Výpadek příjmů do státního rozpočtu v řádech desítek mld. Nahradit čím?
Babiše nemusím, ale s tímto souhlasím. Ceny energií pořád jsou u nás jedny z nejvyšších v poměru kupní síly.
Chápete, že je to nesmysl a hlavně to ekonomicky a minimálně bezproblémově-zákoně nejde? A i kdyby to nějak dopadlo, tak s cenou to primárně nehne. A nevím jestli chceme, aby stát-vláda, ať už tam bude sedět kdokoliv, řídil naší ekonomiku.
To je lež. Podle Českého statistického úřadu bylo dokončeno za 34 let počínaje rokem 1990 lehce přes milion bytů a to včetně bytů v rodinných domcích (přesně 1 022 202). Odkaz
Přitom v letech 1956-1990 bylo vystavěno 2 080 983 bytů, tedy dvojnásobek.
Já srovnával bydlení..., ne dveře od bytu. Nehledě na to, že ani jedna naše statistika není příliš přesná, vzhledem k dalším faktorům (např. přeměna na: kanceláře, hotely, penziony, zbourání budov...)
Kdyby nadnárodní společnosti a firmy platily na území ČR normální daně, pak by vláda nemusela okrádat budoucí důchodce, na svou valorizaci si Odesáci zákon uměli v dobách Klause a Kočárníka vytvořit. Já bych zavedl progresivní daň velmi bohatých lidí. Ve Švédsku a ve Francii platí mnohem vyšší daň lidé s vysokými příjmy. Od sto tisíc hrubého bych navýšil daň o 10 %. Při dalším navýšení o sto tisíc bych zvedl o nějaké procento. Většiny národa by se tento progres nedotkl, ale vládních politiků, hejtmanů, primátorů ve větších městech, senátorů, poslanců, šéfů pojišt'oven, šéfů energetických společností, šéfa pošty, sportovců, právníků, doktorů, soudců atd. A zavedl bych korektní daně pro supermarkety, majitele vodáren (některé vodárny nepatří městu), banky se zahraničními majiteli a jím podobné firmy a společnosti. A bylo by hned dost peněz i na důchody. Ale pochybuji, že se tak stane, ruka ruku myje, současní i bývalí politici lobbuji a lobbovali za tyto společnosti a určitě z toho i profitují nebo profitovali. Čtyřdemolice vždycky obere ty nejzranitelnější lidi, s bohatými si to rozházet nechce.
Proto ale jeste zadna nase vlada nebyla. Sice by to nezachranilo situaci, ale aspon zpomali pad. Vami navrhovanych 10%... je pravdepodobne nerealnych, ale i kdyby, tak je otazka, kolik to statu prinese, asi to nebude tech cca 8 mld kazdy mesic ( a v budoucnu mnohem vice).
To jste už nebo ještě pod vlivem? Hezký den
Je na to docela dost informaci.. nelze sice presne definovat toto cislo, jelikoz kvalita, popr. velikost bytu a domu se meni a nelze srovnavat garzonku s RD, ale pokud by jsme to pocitali na byt. jednotky tak +- cca 45% se postavilo do roku 1938 (vetsina center nasich mest a obci). Dale se velmi stavelo v 70.letech, ale i tak to na vic nez na max 25% nebude. A poslednich cca 20 let se stavi nejvice v historii. Staci číst, nepotrebuji byt pod vlivem....
Není to tak dlouho co se o těchto bytech mluvilo jako o králíkárnách a dneska mají milionové hodnoty hrozné
Mělo by se začít stavět a zároveň zastavit ty šílené ceny bytů které nemaji ani tu hodnotu
Doufejme že ty domy jsou opravdu dobře postavené …..
A jak to udelat....? Jako ze by stat vstupoval do trhu? A stavi se vicemene jako nikdy, to tempo je az neskutečný, to chcete do tohoto odvetvi vstoupit, mj. ktery je jednim z tahounu ceske ekonomiky a pravděpodobně ho poskodit, tzn. mensi dane do rozpoctu...?
Až vysunete hlavu z amerického konečníku a dozvíte se pravdu, tak se budete divit třeba tomu, že v roce 1952 naše země vyvážela motocykly prakticky do celého světa a byla největším výrobcem motocyklů!
Máte sice pravdu, ale tuhle dobu už téměř nikdo nezažil. Preci je to uz pres 70 let. Jawa a další evropské značky upadli do zapomeni už davno...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A zákon se nedá novelizovat? Další důvod prosím.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No jsou tu i nějaké mezinárodní pravidla, ty nikdo u nás nezmění... Nehledě na to, ČEZ potřebuje zisk, aby se mohl rozvíjet. Nakupuje (třeba současný podíl v fi. Rolls-Royce) a nebo i fúzuje (např. Gasnet a mj. i startupy), nebo dále vlastní firmy (i jen podíly) po celé Evropě a nelze těm všem partnerům najednou říci, majetek vykupujeme a na vaše zájmy kašleme... To už toho pak moc nesfúzují ... Ale když tohle vše pominu, tak kde se vezmou ty asi stovky miliard na vykoupení podílů? Kde se vezmou desítky miliard z výpadku příjmů do rozpočtu?