Velmi mne prekvapilo, že s tajnými dodatky nebyli seznámeni i vrcholní představitelé ČR, a to zejména se 4. částí, tedy investic. Na to, že nynější vláda odklonila stovky miliard korun na Ukrajinu a Pjotr Nutellovič Fialenko a jeho parta hájící zejména ukrajinské zájmy nad zájmy ČR, nakonec ani nebyl seznámen se základními investičními plány...tak tomu říkám kolosální blamáž naší vlády a totální poděl ze strany UA. Zde se projevuje jak je UA vděčná za naší pomoc...a to vůbec.
Velmi mne prekvapilo, že s tajnými dodatky nebyli seznámeni i vrcholní představitelé ČR, a to zejména se 4. částí, tedy investic. Na to, že nynější vláda odklonila stovky miliard korun na Ukrajinu a Fialenko a jeho parta hájící zejména ukrajinské zájmy nad zájmy ČR, nakonec ani nebyl seznámen se základními investičními plány...tak tomu říkám kolosální blamáž naší vlády a totální poděl ze strany UA. Zde se projevuje jak je UA vděčná za naší pomoc...a to vůbec.
Na jednu stranu hezky napsaný článek, na druhou velice smutný, kam až člověk může klesnout. Ta ženská utekla od svých povinností a své rodiny, aby vraždila chlapy na frontě. Odstřelovací puškou střílela bezostyšně po všem, co se pohlo. Dokonce i po svých vlastních (kdo ví, kolik sejmula vlastních). Pak doma pod stolem kňučela jako pes a nebyla schopná se postarat ani o dítě, ani o svého muže. Nechápu, jak někdo takového maniaka (úchyla) může obdivovat.
S posouváním hranice odchodu do důchodu nad 65 let zásadně nesouhlasím. "Odborníci" u demografického vývoje jaksi pozapomněli jednu důležitou poznámku. Že se lidé dožívají déle a prodlužuje se délka dožití ve zdraví bude po čase nejspíše klesat. Je to dáno tím, že lidé narození po roce 1990 jsou daleko nemocnější a slabší. Například armáda musí neustále snižovat jak fyzické nároky, tak i zdravotní stav pro nováčky. To co berou teď, tak by řada z nich dostala před dvaceti lety modrou a v životě by se do armády nedostali. Bohužel je mezi mladýma čím dál víc kriplů a ti rozhodně nevydrží tolik co starší ročníky. Představuje to velký problém a odborníci to moc dobře ví a úmyslně se to zamlčuje.
Články od Kverulanta se mi líbí, ale postrádají odborné znalosti. 1) Pilotovaný nadzvukový letoun nelze nahradit UAV technologií. To je zcela lichá myšlenka a je potřeba zachovat a rozvíjet obě schopnosti. 2) Spekulovat o nižších počtech nadzvukových letounů, co má nyní ČR je též liché. Vždy záleží na tom, jaké úkoly má letectvo plnit. V případě 14 kusů to bylo zcela na hraně, aby zvládli Air policing. O bojovém nasazení nemůže být ani řeč. 3) Srovnání s Izraelem a dalšími zeměmi je též nešťastné, protože všechny zmíněné země si též zachovaly obě schopnosti a dokonce mají nadzvukové letectvo na daleko vyšších počtech (např. Izrael). Je to mj. tím, že zmíněná 2% HDP na obranu jsme dlouhodobě neplnili a vypadá to, že ani nyní plnit nebudeme. 4) Pravdou je, že stín pochybností je vždy nad vojenskými zakázkami. Je tedy otázka, zda to musela být právě F-35. O čem jsem se nikde nedočetl a na co by se měl Kverulant zaměřit je například to, jak náročné bude provozovat informační systém pro F 35. Jak bude vypadat topologie IS a jak bude fungovat (včetně nakládání s citlivými daty získaných z letounů). Kolik bude stát vybudování potřebné infrastruktury pro IT. Počítá rozpočet s touto položkou?
Článek na objednávku. Souhlasit se dá pouze s tím, že nás velmi zatěžují neúčelné a naboptnalé dotace, neziskovky, atd. Pánové jaksi zapomněli, že superhrubá mzda není standardním nástrojem a byla brána jako nástroj dočasný. Chyba byla například zrušení EET. Elektronický výběr daní se naopak měl zdokonalovat. Naopak na co se má stát zaměřit, je výběr daní bankovních institucí a nadnárodních koncernů které umí daňové odvody efektivně obejít. Tam je ta hlavní díra. Ale to raději berou úplatky od lobbistů a raději straší důchody. Je to tragikomické. Zase se mi chce zvracet.
Měl bych zde dvě připomínky a jednu poznámku. Jednak k vyjádření pana generála a autora podcastu. 1) Přítomnost radaru v Brdech se silně přeceňuje. To, že naše PVO je doslova ve s*a*kách je důsledek ministrů a vlád po roce 89, kdy zde prakticky neexistoval koncept rozvoje AČR. Vše se postupně rozkrádalo, zejména pak po zrušení ZVS a během působení pana Štefky došlo k nenapravitelným škodám. Dostali jsme to tak daleko, že pokud by jsme chtěli znovu zavést povinnou vojnu, tak toho nejsme schopni. Nejen zbraňové systémy, ale zejména nemovitý majetek byl úspěšně rozkraden, teda zprivatizován. 2) Je potřeba si uvědomit, že obrana státu nestojí jen na profesionální armádě. Ta má "odrazit první vlnu" a následně má cvičit nové brance. Je to tedy o schopnostech celého státu (ekonomické i lidské zdroje). 3) Nynější AČR je pro obranu ČR nedostatečná. Bude potřeba zavést povinné odvody, např. podobné těm v severských státech a znovu vytvořit divizní strukturu pozemního vojska.
Paní Gregorová ještě v životě nic nedokázala, je tzv. zadarmo drahá a chová se jako postpubertální spratek. Takové chování nemá ve vrcholné politice žádné místo. Nicméně zrovna u Pirátů se divím, že jakožto odnož Antify tolerují a bagatelizují neonacistické smýšlení některých Ukrajinců. Já tu problematiku sleduji dlouhodobě a mohu s klidným srdcem potvrdit, že mezi Ukrajinci je neonacismus velmi rozšířený a ten, kdo tvrdí opak, tak je buď lhář a nebo naivní blb.
Jako děcko si dobře pamatuji dobu "osmdesátek" a s autorem nesouhlasím v řadě věcech, nicméně by to bylo na dýl. Obecně mi u takového srovnávání chybí tzv. technologický pokrok. V některých věcech tedy nelze srovnávat rok 1988 s rokem 2024. Musel by se vytvořit alternativní model a odhadnout, jak by vypadal socialismus v roce 2024. Spíš by jsme měli zaměřit na to, proč naše vlády vykazují astronomické dluhy a proč dle tabulek OECD jsme na hospodářském propadu a na posledních místech v tabulkách mezi státy Evropy? Takže jsme dokázali to, že oproti např. Rakousku jsme zbýdačené trosky. A přitom jejich ekonomové odhadovali, že je po roce 1989 doženeme za tři roky a následně budeme "malý tygr Evropy". A co jsme dokázali? Vše si rozkradli, nasekali nesplatitelné dluhy, bydlení nedostupné, energie předražené, důchody v nedohlednu, bující korupci a hlavně výmluvu na komunisty. Zajímalo by mne, kolik staletí se ještě na ně budeme vymlouvat.
S tím kdo nás osvobodí se už spojenci dohodli na Teheránské a Jaltské konferenci a sféry vlivu byly zpečetěny na Postupimské konferenci. Rusům se nedá upřít podíl na osvobození ČSR, ale také jsme za vše zaplatili. Přišli jsme o Podkarpadskou Rus. Přišli jsme o Kladsko. A je nesmysl zde šířit, že by běžní občané "vylétli" komínem, kdyby zde nacisté byli déle. Paradoxně mají Češi a Moraváci víc germánských genů než třeba Rakušáci. A jak nám kdysi řekl jeden starý dědek: "pokud jsi nebyl Žid nebo cikán a nebyl jsi v odboji, tak si tě Němci ani nevšímali. Ve zbrojovce (Brno), kde jsem pracoval, tak přišli s takovými benefity, o kterých se nám do té doby ani nezdálo..."
Je to naprosto tendenční článek který uvádí jen jednu stranu mince. Třeba u vojáků je zakázáno podnikání, nesmí stávkovat, nemají odbory. Musí mít bezpečnostní prověrky, takže jsou neustále pod dohledem a můžou (a jsou) sledováni. Veškeré finanční toky musí být doložitelné minimálně zpětně 10 let. Neplacené 150 hodin. Samozřejmě jako bonus si berete práci i domů. A drobný detail, po 15ti letech by výsluha byla směšná (cca tak tisíc Kč), takže zůstat minimálně 20 let, lépe 25. U bojových jednotek děláte práci, která vás fyzicky likviduje. Výsluhy jsou benefit, ale nejsou zadarmo. Dotace pro podnikatele stojí stát daleko víc než nějaké směšné výsluhy. Je třeba se zaměřit zejména na nadnárodní firmy které uměle snižuji přidanou hodnotu, aby nemusely odvádět na daních. A tam teprve stát tratí i stovky mld za rok.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nejak nerozumím dnešní diskuzi. Na jednu stranu tu lidi nadávají, že je armáda příliš malá a zranitelná a srovnávají se "zlatými časy z dob ČSLA" a na druhou stranu, kolik se zbytečně utrácí, že kdyby se raději peníze poslaly na důchody, bylo by to lepší. Tak pro srovnání, za dob ČSLA byly výdaje na armádu minimálně 5% HNP, ale spíš více, některé roky i kolem 8% HNP. V dnešní době byly výdaje na AČR kolem 1% HDP a i s dnešními investicemi nepřekročíme ani doporučená 2% HDP. Tedy nelze moc srovnávat velikosti armád a jejich schopnosti. Bylo by to stejné, jako by jste se podivoval nad tím, že rodina s příjmem 20 tis nemá stejné vybavení a možnosti jako rodina která má příjem 100 tisíc. Navíc i kdyby se investované peníze daly na důchody, tak by celkový efekt byl zcela minimální.
1 odpověď