Používám, protože jsou levné a jednoduché. Nemusím řešit okrádání klasickými taxikáři – přes aplikaci si objednám jízdu, kam chci, za předem dohodnutou cenu. To je super. Zkoušky z místopisu považuji v době navigací spíš za zbytečnou buzeraci, a pokud při registraci nekontrolují řidičské průkazy, je to zase spíš ukázka neschopnosti úřadů.
To, že řidič neumí česky, mi nevadí, pokud se domluví anglicky. Možná by stačilo do aplikace přidat položku, která by uváděla, jakými jazyky řidič mluví, a každý by si mohl vybrat podle svých potřeb. Přílišná regulace by službě spíše uškodila. Česky mluvící řidič bude asi dražší, ale také by to motivovalo řidiče k tomu, aby se jazyk naučili, což může být pozitivní.
Většina lidí vůbec offline mapy nepoužívá a nebo jim stačí ta česká. Ani si nevšimnou, že je nějaká placená verze. Jinak roční poplatek je zanedbatelný. Spíš to co přidávají do placené verze není moc použitelné. Třeba ta personalizace vlastní rychlosti. Na první pohled je to hezké, ale je to k ničemu. Nedokáže to poznat kvalitu a náročnost cesty. Je tam sice hrubý přepočet podle vrstevnic, ale nikdy to moc nesedí. V horách se vzdálenost udává v čase a ne kilometrech ty udaje jsou jistě dohledatelné, ale seznam je nedokáže promítnout a zohlednit podle toho propočet.
Je to určitě rozumný krok. Obec je sice zřizovatel, ale o její majetek se stará ředitel školy, který by se měl především věnovat výuce. To často vede k nízké efektivitě. Například školní jídelna je vybavena drahým zařízením, ale využívá se jen pár hodin denně. Přitom ji obec může využít i pro sociální služby, na které dostává další prostředky. Mohly by se tam například vařit obědy pro domov důchodců nebo na rozvoz pro seniory. Celkově by se tak dala provozovat daleko efektivněji.
To samé platí pro různé údržbářské a úklidové práce. Obce už podobné činnosti zajišťují na jiných svých objektech, a pokud by to bylo centralizováno na celý obecní majetek, zvýšila by se efektivita. Ve výsledku by mohli těmto pracovníkům nabídnout i lepší platové ohodnocení.
Nic z toho, co je v prémiové verzi, nevyužiju. Možnost si nahrát jinou hlavní mapu kdykoliv potřebuji, je pro mě naprosto dostatečná. Podpořit je tou malou částkou mi nevadí, ale bylo by fajn, kdyby tam přidali něco opravdu užitečného, co by člověk navíc dostal. Třeba rodinný přístup by byl super – mapy totiž používáme všichni, a kdyby to bylo sdílené, neváhal bych ani chvíli.
Mapy.cz používám hlavně jako turistické mapy po celém světě a tam podle mě nemají konkurenci. Lepší turistické mapy neexistují ani v zahraničí. Největší slabinou je v cizině mapový podklad, který občas obsahuje chyby, což ale není jejich chyba. Většina aplikací používá taky jako podklad OSM, ale ty od Seznamu jsou fakt vyladěné a snadno použitelné.
Offline verze je v horách naprosto nezbytná. Když je mlha, že není vidět na dva kroky, a sníh zapadá cesty, mapy nám už reálně zachránily krky, takže na ně nedám dopustit. Na druhou stranu, pokud potřebujete jen autonavigaci, jsou určitě lepší možnosti, a Seznam mapy bych neřešil. Ale pokud chcete turistickou mapu celého světa, neznám nic lepšího.
Jinak ten pseudoorganizátor je jistě nadšenec, ale evidentně si neuvědomuje, jak velkému riziku se jako svolavatel a organizátor vystavuje. Každý, kdo něco podobného i v takto malém rozsahu organizoval, dobře ví, že to není žádná legrace. Fakticky přebírá odpovědnost za všechny účastníky – musí jim zajistit lékařskou pomoc po celé trase a splnit spoustu dalších povinností.
V tomto případě se dá očekávat, že to neproběhne hladce. Má být hezké slunečné počasí, takže by úplně stačilo, kdyby jen oznámil, že se tam s pár přáteli chystá, a kdo chce, může se přidat. Tím, že to začal oficiálně organizovat, si na sebe jen zbytečně ušil spoustu problémů.
Docela by mě zajímalo, jak uspějí s tvrzením, že jde o organizovanou akci, kterou je třeba povolit. V jejich regulích stojí, že akce nad 30 lidí musí být povoleny. Jenže to by museli povolovat každý zájezdní autobus, který tam vypraví nějaký klub turistů nebo skupina aktivních důchodců. I to podle jejich pravidel spadá pod organizovanou akci, ale evidentně se to neděje, protože na parkoviště přijíždějí denně desítky podobných autobusů.
Masové akce do hor určitě nepatří, ale přibližně 70 lidí v situaci, kdy na Sněžku denně vystoupí přes 2 000 lidí, mi přijde celkem zanedbatelné. Možná by stálo za to pravidla lépe upravit a zpřesnit, aby nebylo nutné denně přehlížet jejich nedodržování.
Sice chápu to rozhořčení, ale pokud vzala předepsaný kontrolovaný lék, ve kterém žádná zakázaná látka být neměla, a přesto tam byla, pak to nepochybně není její vina ani odpovědnost. Na druhou stranu, u různých podpůrných přípravků, které nemají tak přísnou kontrolu, je riziko mnohem vyšší, a tedy i větší důvod k obezřetnosti na straně sportovců.
Zajímavější by bylo, kdyby zveřejnili, o jaký lék šlo a jak velká byla ta kontaminace. Zatím jsem nezaznamenal, že by nějaký lék stahovali z prodeje, takže to zřejmě bylo něco zanedbatelného.
Je to jednoduché. Ukrajina se snaží chránit svou budoucnost, a proto nenasazovala mladší 27 let. Jsou to lidé, kteří studují a představují budoucnost země. Na druhou stranu tím ale dává najevo, že do války nejde naplno, že to není totální obrana. Je logické, že pokud chce pomoc od spojenců, ti očekávají, že i samotní Ukrajinci udělají maximum pro to, aby se ubránili Rusku.
Dobré řešení pro napadenou zemi neexistuje – je to vždy otázka politických rozhodnutí a kompromisů.
Nemyslím, že by to mělo smysl. Je to v zásadě jedno. Vím, jak si dítě stojí, a nějaká celková statistika mi v rozhodování už nepomůže. Jen se znovu s hrůzou dozvím, jak velký je rozdíl mezi tím, kolik bodů stačí na přijetí na dobrou školu v Praze a kolik někde na malém městě. To je problém, který by se měl řešit prioritně.
Druhá věc je obsah zkoušky. Měla by být daleko víc zaměřená na schopnost uvažovat, ne na schopnost se něco nabiflovat. V matematice byla doposud jen jedna logická otázka, teď budou možná dvě. Ve skutečnosti to tedy není zkouška schopností dětí, ale spíš jejich výdrže a schopnosti dětí a rodičů se všechno nadrtit tak, aby test zvládly bezchybně. To ale vůbec nevypovídá o skutečných schopnostech.
A třetí věc – zkouška je jen základ. Každá střední škola by měla mít možnost přidat si vlastní doplňkovou zkoušku, pohovor nebo jiný způsob výběru podle svého zaměření. Tím by se lépe cíleně vybírali žáci, kteří ke škole opravdu sedí.
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
AI nejde dobře detekovat, protože kdo s ní umí, vytvoří text přesně podle svého stylu. Navíc to není podstatné – důležitý je obsah a myšlenka. AI spíš pomáhá vytvořit kvalitnější dílo, ale práci za vás neudělá. Jednoduchý dotaz = jednoduchá, plochá odpověď. 😊
2 odpovědi