Ano. Ale s promptem na pet radek dostanete padesat stranek. Je to jen otazka praxe.
To sice dostanete, ale kvalita nikdy nebude tak dobrá. Moje zkušenost je, že dlouhé texty nejsou nikdy ideální. Nejlepší je postupovat krok za krokem. Pokud nechcete obecný dokument, je nejlepší nechat si nejdříve navrhnout osnovu, tu schválit, a poté pracovat bod po bodu – rovnou korigovat, navrhovat vylepšení a doplňovat obsah. Ve skutečnosti, i když napíšu dobrý prompt a popíšu, co chci, při tvorbě mě stejně napadají další rozšíření a doplnění.
Není problém získat spoustu stránek průměrného textu, ale pokud chcete kvalitu a smysluplný obsah, musíte pracovat po částech a pečlivě zadávat zdroje. Obecný článek postavený na celém internetu je o ničem.
Praci za vas samozrejme udela. Vy si jen musite pohlidat styl a opravit par slov v textu.
Pak je to ale snadno rozpoznatelné. Text bude obecný a nic neříkající. Pokud chcete udělat kvalitní práci, musíte AI přesně a podrobně zadat, co od ní očekáváte. Jinak to prostě nefunguje. Dělám s ní hodně a opravdu to není o tom říct jí napiš mi to a to. Promty musí být opravdu dobré a propracované.
Využívání AI jde úplně mimo me, ale není prostě lepší si svou práci napsat sam? Stejně ten člověk přemýšlí a pise, tak je jedno, jestli bude psát své myšlenky nebo komunikovat s AI, tak jako tak u toho přece musi sedět a zabývat se tím🤷♀️
Není, zkuste si to někdy – vřele doporučuji. AI vám poskytuje neocenitelnou podporu: pomáhá s brainstormingem, okamžitě doplňuje kontext ke každé myšlence a šetří čas při formulacích. Můžete se plně soustředit na maximálně kvalitní a pochopitelný obsah. Díky tomu zvládnete za pár hodin práci, která by vám jinak trvala týden nebo déle.
Používám, protože jsou levné a jednoduché. Nemusím řešit okrádání klasickými taxikáři – přes aplikaci si objednám jízdu, kam chci, za předem dohodnutou cenu. To je super. Zkoušky z místopisu považuji v době navigací spíš za zbytečnou buzeraci, a pokud při registraci nekontrolují řidičské průkazy, je to zase spíš ukázka neschopnosti úřadů.
To, že řidič neumí česky, mi nevadí, pokud se domluví anglicky. Možná by stačilo do aplikace přidat položku, která by uváděla, jakými jazyky řidič mluví, a každý by si mohl vybrat podle svých potřeb. Přílišná regulace by službě spíše uškodila. Česky mluvící řidič bude asi dražší, ale také by to motivovalo řidiče k tomu, aby se jazyk naučili, což může být pozitivní.
Nesouhlasím, chodím podle nich po celém světe a zatím jsem nic lepšího nenašla. Jistě, jsem si vědoma, že jisté mouchy (zejména z hlediska převýšení) to v některých odlehlejších oblastech má, ale nikde zatím nic přesnějšího není. A taky si to ode mě všude pak cizinci stahují, protože jejich mapy zdaleka tak dobré nebývají.
nevím s čím nesouhlasíte. Podle mne jsou to nejlepší mapy na turistiku. Komentoval jsem jen to, že když už dělají placenou verzi tak by mohla mít něco navíc proti současné a uvedl jsem příklad jak by tahle funkce dávala smysl.
Tak, na různé funkce okolo map, je lepší placená verze Locusu.
Není. Mám ji taky, ale seznam je na turistiku nejlepší. To co jsem psal by bylo super ale reálně to neumí nikdo. Většina používá je OSM podklady ale nic moc k nim nepridavaji. Na navigaci do auta jsou lepší mapy na geocaching jsou lepší,ale na turistiku nejsou.
Většina lidí vůbec offline mapy nepoužívá a nebo jim stačí ta česká. Ani si nevšimnou, že je nějaká placená verze. Jinak roční poplatek je zanedbatelný. Spíš to co přidávají do placené verze není moc použitelné. Třeba ta personalizace vlastní rychlosti. Na první pohled je to hezké, ale je to k ničemu. Nedokáže to poznat kvalitu a náročnost cesty. Je tam sice hrubý přepočet podle vrstevnic, ale nikdy to moc nesedí. V horách se vzdálenost udává v čase a ne kilometrech ty udaje jsou jistě dohledatelné, ale seznam je nedokáže promítnout a zohlednit podle toho propočet.
Mám asi hloupý dotaz. Zdáním byl nějaký příklad, jehož výpočet by jinak nebyl možný i tím nejvýkonějším počítačem. Tento čip dělá neznámé množství chyb byť při jen nejmenší "molekulou". Jak tedy vědci vědí, že se jedná o správný výsledek a ne třeba jen chybu? V každém případě dobrý krok pro techniku, nejsem si však jist jestli pro lidstvo, pokud se něco takového dostane do robotiky a nesprávných rukou...
tak že každý výpočet se provádí mnohonásobně na velkém množství qubitů. A každý jednotlivý výpočet se tak neustále kontroluje a opravuje. To je mechanizmus který je známý. Doteď ale nikdo nevyřešil jak to opravovat efektivně, aby to nesežralo většinu jeho výkonu. Ve skutečnosti než z něj vypadne výsledek vše třeba milionkrát přepočítá aby si byl jistý, že má správný výsledek. Byl by mnohonásobně rychlejší kdyby se nemusel kontrolovat a opravovat. Ale to zatím vyřešit nelze.
Google zase krapet přehání. Je to na konkrétní příklad a čísla taky nesouhlasí. U kvantových počítačů je problém s chybama výpočtu. Každopádně jede vývoj obrovsky dopředu a je to úspěch.
Doporučuju shlédnout Odkaz
ale o tom to přece celé je ...evidentně jste si ani nepřečetl článek
Quantový počítač je hezký, ale zatím se dá použít jen na určitý typ výpočtů, prostě není univerzální.
Horší je, že to právě umí výpočty, které se používají v kryptografii, na což se spoléhá celý internet...
Asi nejlepší video o tomto tématu (i pro laiky) je Odkaz
Je to v angličtině, ale automatické titulky nejsou nejhorší.
tak hrozné to není jen se musí přejít na lepší šifrování které i tento počítač neprolomí v rozumném horizontu. I to už je vymyšleno.
Hmmm to co mě zajímá je, kdy si kvantový počítač uvědomí sama sebe a spočítá si, že ke svému přežití je nutné se zbavit 90% obyvatel téhle planety... Když se zamýšlím já nad tím, k čemu potřebuje svět stovky milionů náboženských fanatiků, stovky milionů lidí co věří v čarodějnictví a podobné nesmysly, stovky milionů zločinců, vrahů... a odpověď už jsem našel, tak jak dlouho ke stejnému závěru dojde umělá inteligence s kvantovým mozkem?🙂 🙂 za 5minut? a za jak dlouho vymyslí jak to vyřešit?
pletete si co umí kvantový počítač a co obecná umělá inteligence. Kvantový počítač je jen extrémně rychlý a jen u některých typů úloh. Sám o sobě si nic neuvědomí.
Je to určitě rozumný krok. Obec je sice zřizovatel, ale o její majetek se stará ředitel školy, který by se měl především věnovat výuce. To často vede k nízké efektivitě. Například školní jídelna je vybavena drahým zařízením, ale využívá se jen pár hodin denně. Přitom ji obec může využít i pro sociální služby, na které dostává další prostředky. Mohly by se tam například vařit obědy pro domov důchodců nebo na rozvoz pro seniory. Celkově by se tak dala provozovat daleko efektivněji.
To samé platí pro různé údržbářské a úklidové práce. Obce už podobné činnosti zajišťují na jiných svých objektech, a pokud by to bylo centralizováno na celý obecní majetek, zvýšila by se efektivita. Ve výsledku by mohli těmto pracovníkům nabídnout i lepší platové ohodnocení.
14
Sledujících
0
Sleduje
14
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pokud pisetye zpravu pro The Science, pak asi ano. Neposoudim, jak funguje napriklad Chat GPT v cestine, ale co se anglicke verze tyce, pri solidne napsanem promptu dostanete velice solidni text, ktery po vygenerovani pouze uspusobite svemu stylu, nemate li jej jiz davno vytvoreny. Vsak to urcite sam dobre vite 😉
1 odpověď
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Nejde o jazyk, ten je ten nejmenší problém – jde o obsah. Otázkou je, co považujete za solidní text. Moje zkušenost je, že bez správného přístupu nedostanete ani průměrný text. Internet je zavalen obecnými texty, ze kterých AI čerpá. Pokud rovnou neomezíte zdrojování na kvalitní zdroje – což znamená, že si je nejdříve musíte sami vyhledat – dostanete jen takovou všehochuť z internetu. Stejně tak, pokud mu nedáte přesnou strukturu, výsledek nebude stát za moc.
I když vím, jak psát, co chci říct, a jak to zadat, během tvorby mě stejně napadne spousta dalších myšlenek, stejně jako při běžném psaní. AI mi také může sama navrhnout zajímavé doplnění, které pak použiji. Zkrátka, příkaz ve stylu „napiš mi pojednání na téma elektromobilů“ opravdu nefunguje. To, co z toho vznikne, bývá nezajímavé a nepoužitelné, pokud tedy nemáte hodně nízké nároky.
AI je skvělý nástroj a partner pro spolupráci, ale musíte přesně vědět, co děláte, a být ochotni aktivně řídit celý proces.
1 odpověď