Nepochopil jste to. Pokud jsou informace správné, obchoduje se i pomocí směnného obchodu. Vy dodáte to a my zase ono. Jak si to vyřídíte doma, ja na vás.Nevidíle za kulisy obchodních praktik.
Pletete si domácí nákup změmou čísliček v počítači někde v bance s nošením balíků dolarú přes hranice. I když už taky gigi. Hotově nakupuje v marketu stále méně lidí.
Když Čína, Indie, Rusko začali vyhrožovat, že nebudou obchodovat v dolarech, byl z toho docela humbuk. Ale nějak se mocnosti dohodly.
Úmysl USA dát do oběhu narevné dolary, skončil zjištěním, že by každý měl zájem o nové peníze. Výměna starých dolarovek za nové, by USA zrujnovala. Tolik papíru už natiskli.
Vlastně s tím papírovým odpadem máte i pravdu.
Víte, že na fosfátové ostrovy, musí loď nejprve dovést kvalitní zeminu, než jí dovolí prodat a naložit hnojivo? Mají domorodci téměř vše zadormo a vláda kupuje nemovitosti na pevnině.
S tím Katarem to také funguje podobně. Dodáte potraviny a my vám pustíme plyn. Když ván nedodáme plyn, jste namydlení a potraviny si můžete sníst sami. My si je totiž koupíme jinde.
Dnes je možné vše. Když se vyplatí dovážet uhlí z Austrálie, než ho nakopat doma.
Jestli máte levný obchod ve vsi, máte se dobře. Kolem nás na vsích obchody nejsou a tam kde mají sedí tam Vietnamec. Byldlíme blízko měst, ale cesta do obchodu mě stojí víc jak 60Kč. A nafta taky poteče z Kataru, nebo poblíž něho.Netřeba se nám licitovat se. kdo má větší pravdu.
Hezké Vánoční svátky a štěstí v životě.
Hezké Vánoce i Vám!
Srandovní je, že před časem vyhrožoval náš pan premiér a jeho nohlesledi, že ruský plyn v žádném případě a po několika měsících zázračně prozřel a říká ruský plyn ano, ale za dobro cenu. Dobré ceny nám teď ukazují naši kamarádi z EU, kteří se na nás dobře pakují.
A jinak státní rozpočet, který je slátanina a ti co tomu rozumí se smějí nahlas náš pan prezident podepíše se slovy - já to podepíšu, ale Vy jste odpovědní. Takže jakou má jeho pokrytecký podpis cenu? Neměl to podepsat spíše na toaletní papír?
Světová cena plynu je už dva roky bez přestávky nižší než před válkou. V čem spočívá ta sranda, o které píšete?
Prezidentův výrok poměrně dobře odpovídá textu ústavy. Případný podpis toaletního papíru by na tom podle Vás změnil co?
To s tím reexportem bych vůbec nevytahovala, to, že VB se celá staletí přiživovala na přírodním bohatství cizích států (jejich kolonií) není zrovna to, čím by se měli chlubit...i ta USA byla jejich kolonií, postupně se závislosti na VB a podobných evropských státech sice zbavila, ale s krutostí a vykořisťováním chudých zemí si USA a VB, a taky další země Evropy můžou směle podat ruce a vzájemně si pogratulovat jak hezky na těch "nevzdelancich" zbohatli.. někteří se po těch staletích sice "kají", ale to už je trochu pozdě...
VB ani USA nejsou v EU. Článek je o tom, jak EU riskuje potíže s dodávkami plynu jen proto, aby zabránila "krutému vykořisťování dělníků zejména z Indie, Srí Lanky, Filipín či Nepálu, kterým je zabaven cestovní pas a jsou nuceni dřít v nepřijatelných podmínkách". Tomu oba tleskáme, že?
Mě y spíš zajímalo, jak tu pokutu chce EU po jiných státech vymáhat? Třeba v případě Kataru.. To jako tam přijde nějaký policajt za ministrem a předá mu bloček s pokutou? A na to mu ministr řekne "Tady nemáš žádné pravomoce, jdi do.."? 😆
Tak, jako daně, cla... Prostě na tom místě, kde jsou peníze. Katarská firma dodá zboží, evropská firma zaplatí a z těch peněz EU srazí pokutu. Katarská firma se může bránit v rámci správního řízení a následně u soudu. Pokud žádné dělníky nevykořisťují, s omluvou jim bude pokuta vrácena. Nemusí vykořisťovat. Nemusí dodávat. Nedodá do EU, dodá jinak - světové ceny zůstanou stejné. To je svobodný svět obchodu. EU takto pomůže Indii, Srí Lance, Filipínám a Nepálu. To má také svou hodnotu.
"Kontrolní úloha nad ukazateli stavu ekonomiky včetně růstu HDP a reálných mezd či nezaměstnanosti" zní hodně vtipně, ale možná se jen něco ztratilo v překladu. Inflace s reálnými mzdami souvisí velice úzce, jak jsme se mohli v posledních letech přesvědčit. Pokud jde o nezaměstnanost, existuje koncept tzv. Phillipsovy křivky, podle kterého lze přinejmenším krátkodobě směňovat inflaci za nezaměstnanost (centrální banka naleje peníze do ekonomiky, ta krátkodobě pookřeje a bude potřebovat další zaměstnance. Až si ekonomika za chvilku "všimne", že šlo jen o monetární zásah, vše se vrátí, krátkodobě se však zvýší inflace). Jestli toto měli na mysli spravedlivý komouši v rusku, je mi nakonec jedno. O osud Elvíry se ale bojím už pár let... Je to všemi mastmi mazaná paní. Bohužel podala prst čertovi.
p. Pačes nestavim se ani na jednu stranu sporu a v podstatě to „jde mimo mě”, jen mě zaujala jedna drobnost: když byl p.Ševčík doptán na onu situaci, tak netušil o čem je řeč, ale po připomenutí si vzpoměl(na něco co se nestalo) požádal o osobní rozhovor a dovedl 4 svědky, který potvrdili jeho verzi,která „se teda nestala”?!
V této kauze je mi především líto úpadku pana Ševčíka, ale ne tak, abych se jej bezdůvodně zastával. Právě naopak - vše smutné až nechutné kolem NH fakulty se děje jeho přičiněním.
Přesto, nemohu souhlasit s Vaší argumentací ve věci "jedna drobnost". Dejme tomu, že by se tam skutečně "nic nestalo" (student si to vymyslel, špatně rozuměl, cokoli...). V takovém případě by přece dávalo smysl, že p. Ševčík nejprve nevěděl, o čem je řeč. Po připomenutí si vzpomněl, že na daném místě v dané době byl i s dalšími lidmi/svědky, které pak požádal, aby potvrdili, že tam byli, ale skutečně se tam "nic nestalo".
Pokud má ovšem student pravdu, pak se měl p. Ševčík omluvit a všichni by měli klid (v hospodě se často plácají hrozné nesmysly). Dnes má p. Ševčík (bohužel, leč vlastní vinou) takovou pověst, že mu nepomůže ani deset svědků. O to spíš nelze přikládat žádnou váhu tomu, že se neomluvil, což by na jeho místě udělal každý slušný a/nebo inteligentní člověk, kdyby se to opravdu stalo (a nelze tedy bohužel ani dovozovat, že se to tedy asi nestalo, protože jinak by se přece p. Ševčík jednoduše omluvil). To už bychom byli v rovině pohádek, kterým někdy chceme věřit, ale přitom dobře víme, jak to je.
Rozhodně nikoli "jedině duch". Takto letitým majitelem nemovitostí mohou být (a relativně běžně jsou) především právnické osoby veřejného práva - jako je např. stát, církev, univerzita apod. Ještě před "objevením" Ameriky stihla v Japonsku bez přestávky fungovat 850 let obchodní společnost Kongó Gumi, jež (s přestávkami) jako stavební firma funguje dodnes. V Evropě pak mezi nejstarší "podniky" patří nikoli banky či pojišťovny, ale mnohem přízemnější, leč v pravý čas užitečnější hospody, vinařství a pivovary.
V Eltzu se jednalo o obdobu současného českého SJM (společenství spoludědiců). Dovedu si představit obhajování tvrzení, že žádný ze "spoludědiců" nebyl sám o sobě "majitelem", ergo byli majitelem po 800 let "spoludědicové" (nikoli ovšem v obecném slova smyslu, kdy po Karlovi dědí jeho Pepík, ale "spoludědicové určení listinou").
Pokud autor článku napíše: "...když ho slovně konfrontoval jeden z otců poškozené", jistě to lze považovat za brutální znásilnění češtiny. Souhlasím, že by se to mělo trestat. Avšak ty nepodmíněné tresty, kterých se zde domáhají ostatní právem rozhořčení diskutující, jsou IMHO spíše přísné na české poměry.
Na to samostudium si musíte pořídit knihu...ačkoli knihtisk v té době byl běžnou záležitostí, tak pořád nebylo knihkupectví na každém rohu. I když jste věděla co hledáte, tak neexistují objednávkovy k literatuře. A právěže dopisů je dost, ale ani jeden dopis se netýká jeho her, ani zdrojů dat k nim. Nemluvím o tom, že v mladém věku jako v podstatě chudý člověk by byl sběratel knih? I kdyby na to peníze získal a samostudoval, měl by rozsáhlou knihovnu, která by se zachovala rozhodně by se zachovaly dopisy přítel, co si chtěli nějakou knihu půjčit a zachovaly by se případně informace o jejím rozprodeji.
Navíc musíte vědět co studovat, pokud by příprava na gymnáziu v absolutním zapadákově byla tak světová, jistě by z toho nevzešel jen jeden schopnej člověk. To, co dělal a jak psal chtělo na tehdejší dobu univerzitní vzdělání. Vzhledem k slávě Shakespeara se po jeho životě začlo pátrat celkem brzy po jeho smrti. Jak už jsem psal, jedna možnost je, že by z nějakého důvodu studoval pod pseudonymem. Druhá možnost je, že záznamy shořely. I tak ale většinou byly záznamy koleje a centrální, kde by bylo aspoň, že daný člověk existuje. Nabízí se Balliol College, kde shořely záznamy, ale Oxford měl centrální záznamy a aspoň evidenci jako studenta by měli.
Nabízí se University of Glasgow, tam byly zničeny archivy v roce 1772. To už ale po Shakespearově původu bylo pátráno. I Sorbonna přišla o archivy v 18. století. Dle děl se nabízí studium v Itálii, ale tam zásadní poškození nebylo.
Mimochodem když vezmete zmíněného Lope de Vegu, tak všimnete si kolik detailů o jeho životě zůstalo?
Podpořil bych spíše paní Růžičkovou. Na těch Shakespearových hrách je geniální vše, jen ne příběhy samotné. Ve skutečnosti psal o lásce, nenávisti a moci (k tomu je lepší trávit čas mezi lidmi než v knihovně - nic proti knihovnám). Dialogy jsou vtipné (obvykle se sexuálním podtextem) - k tomu není potřeba extra vzdělání (pokud jde o sexuální podtext - doporučuji srovnání s moravskými lidovými písničkami - to není dílo vědátorů). Dále zde máme mnoho/tisíce novotvarů (dnes celosvětově běžných obratů - oční bulva, srdce ze zlata...) - k tomu je potřeba kreativita, nikoli naštudovaná fakta. Blankvers? Nic nepomáhá tolik, jako v tomto rytmu každý den hrát v divadle (pak už tak mluvíte, i když jdete na nákup do sámošky). Co zbývá? Zápletky a rozuzlení. K tomu je dobré strávit většinu života u divadla a nebát se (ne)krást.
Kdybych to otočil, nebylo by krajně podezřelé, že někdo "chytrý/neznámý" se bojí přiznat k autorství tolika her, udělá vše možné a nemožné proto, aby se na něj ani po 400 letech nepřišlo (netuše/netušíc, že jej/ji již brzy vychmátne AI), a přitom vše zcela zbytečně nápadně hrotí do krajnosti tím, že takovou spoustu her nechá podepsat jedním jediným moulou (a tím na sebe na několik set let poštve čmuchaly celého světa)?
3
Sledujících
5
Sleduje
3
Sledujících
5
Sleduje
Je vidět, že ani nevíte, k čemu všemu se plyn používá. A vzhledem k tomu, že celou domácnost mám na plyn, radši budu mít ten ekvivalent na zahrádce v zásobníku, protože tam je jistota, že ho mám. Ale to vy nepochopíte, vy si myslíte, že plyn je potřeba jen v zimě...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Je čas popřát Vám hezké Vánoce.
1 odpověď