Před více než 20 lety jsem po rozvodu sbalil krosnu a odletěl na Nový Zéland. Pracoval jsem kde se dalo, většinou v sadech a na poli a hodně cestoval. Projel jsem oba ostrovy křížem krážem.
Rád bych se podělil o 2 postřehy z rozhovorů s místními lidmi:
1) Odkud jsi? Z Česka. A co tady děláš? Cestuji a vydělávám si na sadech. A platíš daně? Ano platím. Tak tady zůstaň, takové lidi tu potřebujeme. Souhrnný odvod byl v té době 20% nebo 25%. Hranice mezi sazbami byla byla myslím 3000 NZD.
2) Proč tady máte všude šotolinové silnice a jednocestné mosty? Vždyť jste bohatá země. Kdybychom chtěli všude asfalt, tak budeme muset platit třeba za lékaře, nebo za školy. Je to něco za něco a tak radši jezdíme po šotolině, vždyť to není tak strašné a dostaneš se všude kam potřebuješ.
Tento způsob uvažování "obyčejných" lidí mně u nás velmi chybí.
Vážený pane Čunku, předem Vám gratuluji ke zvolení senátorem již v prvním kole. Myslím to upřímně, protože polovina mojí rodiny z manželčiny strany je z Valašska a vím, že Vás mají rádi a že pro tento region velmi slušně pracujete. Nicméně podle titulku článku jste byl zvolený díky stupiditě vlády.To je dost zřejmý protimluv. Šílený propad vládních stran v krajských volbách, přičemž jsem velmi rád, že to nejvíce postihlo Piráty, je způsobený především nepochopením většiny občanů co a proč volí. Krajská zastupitelstva a úřady opravdu nekopírují vládní politiku. To, že se to některým opozičním stranám a hnutím úspěšně podařilo vnutit obrovské skupině voličů, je opravdu smutný příběh o společensko-politickém povědomí našich občanů. Tím, že se do krajů volilo podle vládních preferencí v podstatě, poměrně přesně, predikuje výsledek parlamentních voleb v příštím roce. A v tomto případě je to opravdu výsledek stupidity vlády, především v komunikaci a prezentaci - přesvědčování občanů o důležitisti a správnosti jejích kroků. Převzali spálenou zemi a neuměli, možná ani nechtěli, vystoupit s prohlášením o tom, že jim nabízejí pouze "krev pot a slzy", jak to udělal po válce ve Velké Británii Winston Churchill, který přesvědčil Brity, že musejí zatnout zuby a makat. Ale možná je to i tím, že u nás žije málo Britů. God Save The Czechia".
Kreditní kartu používám pravidelně, především pro platby větších částek, ale hlavně i na běžné platby na dovolené. Vždy si do kalendáře poznamenám konec bezúročného období a pravidelně kredit splácím. Ale ten měsíc mně nemizí tolik peněz z účtu a proč to nevyužít, když mně chtějí půjčovat. Nevím jaké má kdo zkušenosti s bankéři, ale ten můj mně kreditku nabídl až když jsem se dostal na určitou klientskou úroveň a poctivě mně vysvětlil jak to celé funguje. Největší radost mně karta dělá kvůli bezplatnému cestovnímu pojištění a vstupu do letištních VIP salonků. Strávit 3 hodiny při přestupu na lavičce v terminálu, nebo v křesle v salonku s jídlem, pitím a perfektně fungující wifi je sakra rozdíl.
Zajímalo by mě, kolik lidí odchází při dovršení důchodového věku skutečně do penze. 20, 40, 80 procent? Tipuji, že méně než polovina. Důchodový věk totiž nezakládá povinnost přestat pracovat, pouze povinnost státu vyplácet důchod. Samozřejmě zvyšování věku odchodu do důchodu nejde dělat plošně, tedy "šmahem". Člověk, který dělá celý život manuálně, třeba na stavbách, nebo dělníci v průmyslových závodech s nepřetržitým provozem toho mají v 65 určitě tak akorát dost a těch by se zvyšování věku nemělo určitě týkat. Já sám dojdu k důchodovému věku příští rok, ale rozhodně se nechystám krmit v parku ptáčky. s největší pravděpodobností zůstanu sedět na stejné židli a k platu budu brát ještě důchod. Je to líbivé (a mluvím sám proti sobě), ale bude to na úkor mých dětí a vnoučat.
Když se před mnoha lety stavěla čtyřproudová Karlovarská, byly vybudované skoro u všech tramvajových zastávek podchody. Jenže je nikdo nepoužíval a lidé přebíhali přes dva pruhy i za cenu přelézání zábradlí. Tak se zrušily a udělaly se přechody se semafory. Málokterý chodec u nich čeká na zelenou, ale ti se aspoň rozhlížejí. Když semafor nejde ...
Můžete si myslet co chcete, ale bez pravomocného rozhodnutí o vině, buď nadřízeným (kázeňský přestupek), nebo soudem (trestný čin), se fakt nevyplatí propouštět. I když existuje video a výpovědi svědků, které jasně ukazují a říkají co provedl. Když nebude to rozhodnutí a on se obrátí na soud, což mu poradí každý advokát, soud řekne, že byl propuštěný protizákoně a vrátí ho do služby. To soudy dělají ve 100% případů, protože vůbec nezkoumají vinu, ale jenom dodržení zákonného postupu při propuštění. Pak se mu doplatí mzda a on může odejít v klidu a s výsluhami. Když je papír s rozhodnutím o vině, jde bez výsluh.
Pokud srovnáte počet příslušníků policie na počet obyvatel, tak jich máme opravdu víc, než jiné země. Ale má to jeden háček. Ve většině zemí mají četníky - carabiniery a to nejsou policisté. Jsou to vojáci a spadají pod ministerstva obrany. Kdybychom je sečetli s policisty, tak to srovnání vychází úplně jinak.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ta bl*ka opravdu volá po obnovení bolševické Státní plánovací komise, nebo se mně to jenom zdá? Když jsem v roce 1986 dostudoval, nastoupil jsem jako čerstvý VŠ do fabriky za 2200,- hrubého. Máslo stálo 10,- Kčs. Byl jsem lehce pod průměrnou mzdou. Dnes je něco přes 40000,- a tak by máslo mělo v přepočtu podle cen jejího milovaného socialismu 200,-. A to nemluvím o tom kolik stálo spotřební zboží, pokud se vůbec dalo koupit. Navrhuji jí se odstěhovat do Severní Koreje a nechat se naverbovat jako politruk / propagandista do bojů na Ukrajině. Salonní bolševik je horší než masový vrah.
4 odpovědi