Já jsem to psal už včera a sesypali se na mě hlupáci co si myslí, že čára znamená automaticky zákaz předjíždění, přitom to vůbec není pravda a ve správním řízení dostane max 2500Kč za přejetí čáry pokud to neukecá na objíždění a nevyvázne úplně bez trestu. Nejlepší je, že k tomu dám i odkaz na článek kde je to jasně vysvětlený že to musí pochopit i někdo s iQ70, přesto se mi dostane odpovědi, že se mám vrátit do autoškoly. Odkaz
Bohužel lidi sami neznají předpisy, ale rádi poučujou, kritizujou a nadávají a jiné posílají zpět do autoškoly. Ostatní by nejraději zavřeli na doživotí, protože si pletou pojmy s dojmy. Od toho kamioňáků to sice nebylo hezké, že chtěl předbíhat, ale ve správním řízení může opravdu odejít bez trestu, nebo jen s menší pokutou jak píšete 2500.
Napsal jste sice hezkej román, ale přehlédl jste jednu maličkost. To policení auto bylo v pohybu, stejně jako ta červená Fábka. Takže je to jednoduché. PŘEDJÍŽDĚL odejde tedy s flastrem a titulem blbec roku.
Bejt tam jen ta fábka, no budiž, ale vidím flojdy a jedu jak beran? OMFG.
V pohodě, Fábka jela, ale pořád platí, že dvojitá plná čára sama o sobě nezakazuje předjíždění. To zakazuje svislá dopravní značka. Pokud tam předjíždění zakázáno nebylo touto značkou, což nejspíš nebylo kdyz tam jsou 2 pruhy pro ten jejich směr, tak mu nemůžou dát trest za porušení zákazu předjíždění. Můžou ho pokutovat za přejetí té čáry což se trestá mnohem mnohem mírněji. Cca 2000 Kč, bez bodů. A tipuju, že si je toho vědom a proto se odvolal.
Nějak tomu nerozumím takže když přijedu do kolony která se mi bude zdát moc dlouhá a je jedno proč stojí tak ji mohu objet.?
Pokud můžete pokračovat v jízdě, třeba do vjezdu na pozemek vlevo od silnice, nebo na jinou silnici, která se kříží s tou vaší někde v půlce té kolony, tak ano. Samozřejmě nesmíte nikoho ohrozit.
Prosím vás,napište mi vaší SPZ, model vozu a barvu. Abych se vám mohl velkým obloukem vyhnout. Stání v koloně není ten druh stání co myslíte.
Ale někdy být může. Pokud třeba za 50 m jak odbočka vlevo a vy na ni chcete odbočit, tak můžete z této kolony vyjet a protisměrem objet auta v koloně před sebou a následně odbočit doleva. Samozřejmě nesmíte nikoho ohrozit v protisměru a nesmíte tam zůstat stát.
no, je to síla, číst si ty komentáře.
Spousta lidí píše, že nepředjížděl, ale objížděl překážku. Zakopanej pes bude asi v definici dle zákona o pozemních komunikacích, co je překážka. Podle logiky některých, bych mohl objet auta, která stojí na červenou a zařadit se před ně, pokud by tam bylo místo. Překážka byla ta nehoda, kde policie řídila kyvadlově provoz, tam samozřejmě můžu nabourané auto objet. Ale překážka není kolona vozidel stojící před překážkou.....Samozřejmě, není v zákoně možné vyjmenovat všechny možné varianty pro debily, tak na řadu přichází zdravý rozum a případný výklad k zákonu. Dle definice překážky ze zákona nikde nevidím, že by kolona vozidel byla překážka.
§2 zákona o silničním provozu 361/2000 písmeno ee:
překážka provozu na pozemních komunikacích je vše, co by mohlo ohrozit bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích, například náklad, materiál nebo jiné předměty, vozidlo ponechané na pozemní komunikaci nebo závady ve sjízdnosti pozemní komunikace,
Jenže jde o to, že nesplnil ani definici předjíždění, protože auta stála. A na tom může postavit svoji obhajobu u správního řízení. Navíc předjíždění zakazuje pouze svislá dopravní značka. Pokud ta tam nebyla, tak za to nemůže být potrestán. Samotná přejetí dvojité plné čáry se trestá jen pokutou 2000 a ani body se nedávají. Dojmy jsou jedna věc, ale ve správním řízení, nebo u soudu jsou důležitá fakta a často se hraje se slovíčky.
Je úsměvné že pisatel článku Petr Kozelka a sním většina přispěvovatelů, nerozezná význam slov předjíždění a objíždění a to se pasují na znalce silničního provozu !
Také mě to napadlo a říkal jsem si jestli se neodvolal k tomu správnímu řízení právě kvůli takovéto argumentaci. Přece pokud vozidlo stojí, tak ho nepředjíždím, ale objíždím. Je to sice slovíčkaření, ale na takovýchhle drobných rozdílech stojí rozsudky soudů. Za předjíždění mu seberou papíry, body a ještě vysoká pokuta, za objíždění mu nehrozí nic. Při objíždění může přejet i dvojitou plnou čáru a samozřejmě nesmí ohrozit nikoho v protisměru a musí mít prostor k tomu zařadit se zpět, nebo i pokračovat v jízdě pokud by chtěl odbočit vlevo na jinou silnici, která je ještě před místem nehody. Jestli s takovým argumentem uspěje, těžko říct. Nicméně mnoho lidí si třeba myslí, že dvojitá plná čára znamená zákaz předjíždění, což není pravda. Aby platil v místě zákaz předjíždění musela by tam být svislá dopravní značka B21a zákaz předjíždění. Samotná dvojitá čára bez svislé značky se “pouze nesmí přejet koly” Pokud bude jízdní pruh dostatečně široký, že tam bude možné předjet cyklistu, motorku a dokonce i auto tak abych kolama dvojitou čáru nepřejel, tak to není žádný přestupek. Pokud jí přejedu, tak za to je pokuta myslím 2000 a bez bodů.
A ještě k tomu objíždění. Jsou místa kde je těsně před železničním přejezdem odbočka. Pokud jsou šraňky dole a čeká tam třeba 5 aut a já chci zahnout na tuto odbočku, tak můžu ta auta objet protisměrem i přes dvojitou plnou čáru, protože v tu chvíli jsou pro mě překážka. Nemusím čekat. Objetí překážky je jediná možnost kdy můžu přejet i přes dvojitou plnou čáru.
Jestli rovnou řekl, že chce jít do správního řízení, tak by to taky mohlo znamenat, že si je jistý, že odtud odejde s čistým štítem. Třeba proto, že se na to na obecním úřadě zapomene (nebo "zapomene", příp. rovnou shodí pod stůl).
Možná si myslí, že má velmi dobrou argumentaci se kterou ve správním řízení uspěje. Třeba, že řekne, že nepředjížděl, protože ostatní vozidla nebyla v pohybu, ale, že je objížděl jako překážku, což znamená, že dvojitou plnou čáru přejet mohl 😃
Je mi 53 let a stalo se mi to jedenkrát za život, že nešly karty, to přežiju. Nenosím hotovost. I 4 rohlíky platím kartou.
V pohodě, já platím kartou i použití záchodu na pumpě, nebo parkování. Jen prostě u sebe nosím i hotovost, protože vím, že se tohle může stát a také proto, že vím že ne všude berou karty a respektuju to. Například můj obvoďák když budu chtít vstupní prohlídku, tak jí kartou nezaplatím. Nebo chodím na masáže kde ta paní taky karty nebere a když bude někde nějaký festival a bude tam provizorní parkoviště na louce, tak za to parkování budou vybírat většinou (ne vždy) taky jen hotovost, nemluvě o stánkařích. Někdo karty bere, někdo ne. A když si budu chtít dát něco dobrého co mám rád, tak si to neodepřu jen proto, že ten stánkař nebere karty. Mohl bych jít jinam, ale jinde tuhle věc třeba nedělají, nebo jí nedělají tak dobrou. A já si tu věc nechci odepřít a nechci ani toho stánkaře “trestat” za to že karty nebere. Nebo když budu chtít začít dávat svým dětem kapesné, tak jim přece nebudu třeba v 8 letech zakládat účet. Můžu, ale nechci. Budu chtít dát někomu k narozeninám peníze? Můžu poslat na účet, ale já chci dát do obálky hotovost. Žebrákovi drobáky jinak než hotově nedám. Prostě jsou situace kdy ta hotovost je ne nutná, ale z mého pohledu lepší. A myslím si, že by bylo velkou chybou přemýšlet o jejím zrušení, protože by tím lidé přišli o část svobody. Svoboda totiž znamená mít možnost volby. A pokud není možnost volby, je jen jediná možnost, tak se to dá zneužít a otočit proti lidem. Čím méně těch možností volby máme a čím více máme něco “povinně”, tím méně jsme svobodní.
To je zajímavé jak se tady překřikují zastánci karet a zastánci hotovosti která platba víc zdržuje. Ti co platí kartou si myslí, že zdržuje hotovost a ti co platí hotově si zase myslí, že zdržuje platba kartou. Přitom obě metody můžou proběhnout rychle, ale můžou se i protáhnout - hledání drobných versus špatně zadaný pin. Průměrně si ale myslím, že když nikdo nezapomene pin a vše proběhne v pořádku, tak obě metody platby trvají tak 10 až 15 sekund. U platby kartou se chviličku čeká na autorizaci, v případě hotovosti je zase prodlení při vracení peněz. Ale i kdyby někdo udělal studii, že jedna z metod je v průměru o 2 sekundy rychlejší, tak no a co? Co to jsou 2 sekundy? I zívnutí trvá déle. Přece nikdo neřeší čas na sekundy, jakože “přišel jsem pozdě do práce o 6 sekund kvůli třem lidem v obchodě”. Lidi neblázněte a buďte tolerantní jeden k druhému. Když někdo chce platit jinak než já, tak ať tak platí, co je mě do toho? Proč bych mu to měl vyčítat? Mně je opravdu jedno jestli někdo hledá drobné, nebo zadal špatný pin a zdrží mě o půl minuty, protože to není žádné zdržení a hlavně se to stane občas někomu a ne každému ve frontě.
Pokud vím, tak kdysi musel mít řidič praxi 5 let má nákladním autě, nebo kamionu (řidičák E dostal po určité praxi na C automaticky ) a pak mohl jít na autobus (skupina D). Nikoli obráceně. Žádných milion km tam jako podmínka nebylo. Už proto, že najet milion km autobusem na běžných linkách by trvalo tak 15-20 let.
Jo,jo, kdepak jsou ty doby,kdy za volant kamionu směl sednout zkušený řidič,který měl najeto alespoň milion kilometrů bez nehody, dneska tam sedají často grázlové,kteří by měli raději bručet ve vězení než sedat za volant !!!
Tak hlavně doby kdy musel mít řidič najeto milion kilometrů bez nehody než mohl řídit kamion nikdy nebyly.
Vy toho asi o bankovnictví moc nevíte, že?
Proč myslíte? Jedno vím určitě. Žádný hotel ani jiný obchodník nevyžaduje platby za své služby výhradně kreditní kartou s tím, že debetní kartu nelze použít.
Ano, vyžaduji se někde kreditní karty pro blokaci určité částky např. pro pokrytí případné způsobené škody v hotelu, nezaplacenou útratu, nebo škody na půjčeném autě. Částka je pak odblokována pokud je vše v pořádku. Ale samotná platba za pobyt, půjčení auta, útratu v hotelu za jídlo a služby není nutné tou kreditní kartou platit. Může se zaplatit debetní, případně hotově.
Tak po takovémhle vyjádření bych tam tuplem nešel. Proč bych si měl objednávat láhev vína, když třeba víno vůbec nepiju? Proč bych si měl dávat předkrm, hlavní chod a ještě dezert když třeba na dezert už nemám chuť?
Kam se podělo “náš zákazník náš pán?” Já si ještě pamatuju dobu kdy tohle platilo. Kdy každý zákazník byl Vážený zákazník. Dnes je to skoro naopak. Obchodníci si vybírají zákazníky, nad těmi “nesprávnými” se ofrňují a určují pravidla za jakých k nim zákazníci mohou chodit. A nejsou to jen restaurace, ale v podstatě skoro všichni.
Kdopak tady zase vnucuje národu velmi nebezpečnou variantu, která v konečném důsledku může vést až ke zrušení hotovosti. /Že by banky, výrobci kreditních karet, společnosti, které se zabývají jejich distribucí a správou/.
Je třeba si uvědomit i dopad a nebezpečí na občany, pokud by k tomu totiž došlo a byly by jen karty a byla platba bezhotovostní, má totiž nad vámi stát, a také ten, kdo vás platí - zaměstnavatel, ten kdo vám bude spravovat peníze (tedy zcela "fiktivní") tzv. plně ve své moci. Nu a pokud se třeba systému znelíbíte, vymaže vás a nebude nic, ani vaše peníze, ani vy! To opravdu lidé chcete?
A to je podle mě opravdu velmi nebezpečné.
Laskavý čtenář nechť sám zváží, jaký to pro něj v případě zrušení hotovosti a možnosti platbu realizovat pouze platbou kartou, možná čipem, atp. bude mít přínos ....
Nu a závěrem pokud vypadne proud nekoupíte si nic, nezjistíte kolik máte na účtu, no a hackeři vás budou moci lehčeji připravit o všechny vaše peníze. A banky? Banky si za softwarovou ochranu vašich poctivě vydělaných peněz budou účtovat poplatky... Jak prosté, že...
Nikoho nepřesvědčuji, ale nastínil jsem toliko možné varianty k nimž může a mohlo by v důsledku zrušení hotovosti dojít.
Hezký den všem
Přesně tak. Jeden příklad: asi před 2 roky stávkovali řidiči kamionů v Kanadě. Kanadský premiér jim tehdy pohrozil, že jestli protest neukončí, dojde k tomu, že jim zablokují účty v bance aby neměli přístup k penězům. Tak asi tak může vypadat budoucnost bez hotovosti a to je přesně to když někdo mluví o digitálním otroctví.
Zatím jsem viděl jen zdržování při platbě kartou, něco někde nefunguje, i několikrát špatně zadaný pin, nebo zkouší dvě tři karty na které ještě něco je.
Asi před půl rokem jsme nakupovali v Lidlu. Najednou hlásili a to opakovaně asi 5x, že je výpadek systému a nelze platit kartou. Většina lidí vůbec nevěděla co dělat. Někteří nechali vozíky s nákupem v uličce a odešli, jiní šli do bankomatu asi 500 metrů vybrat hotovost a jiní čekali, že to snad brzy znovu půjde. Já sice v 95% případů také platím kartou, ale vždy mám u sebe 3-4 tisíce v hotovosti, takže mi to bylo jedno. Nejlepší ale bylo to, že ten systém asi za 10 minut už znovu fungoval, ale nikdo z Lidlu se neobtěžoval k tomu aby na to zákazníky upozornil a dál je nechávali odcházet vybrat hotovost z bankomatu 😃
13
Sledujících
0
Sleduje
13
Sledujících
0
Sleduje
Takže chlap jí zamknul, což od něj nebylo hezké a tím se dopustil omezování osobní svobody. Ženská, která byla silně opilá ale začala lézt ven oknem. Chlap se jí snažil strhnout zpátky a přemlouval jí ať nikam neleze. Žena potom využila příležitosti kdy chlap odešel na záchod a oknem přece jenom vylezla. Chlap jí dál přemlouval ať se vrátí a snažil se ji chytit. Podle všeho jí nijak neohrožoval na životě, nevyhrožoval jí, pouze žárlil a nechtěl se s ní rozejít a naopak se jí snažil rozmluvit riskantní útěk oknem. Žena nakonec vlivem silné opilosti spadla a zabila se, ale může za to ten chlap a má zaplatit 1,2 milionu pozůstalým?
Kdyby mě někdo zamknul, tak se určitě nebudu snažit dostat ven oknem když by to bylo třeba v 5. patře. Buď bych se snažil zavolat si pomoc, nebo bych počkal až ten dotyčný vychladne a dveře odemkne.
1 odpověď