Amatér plácne numero (30 TWh), aniž by měl sebemenší ponětí o problematice nabíjení elektromobilů. Je smutné vidět, jak se vzdělaná a progresivní menšina snaží věci řešit a nevzdělaná a zamindrákovaná většina jen všechno poplive a špiní. Jakpak asi vypadá svět, kde zvítězí tato nevzdělaná většina? Ale vlastně vím, už jsme to tu jednou měli.
Ono se dá poměrně snadno na netu najít, kolik se v ČR ročně vytočí benzínu a nafty (ano, tu berou i náklaďáky) a pak se poměrně snadno spočte, kolik na ta paliva auta najezdila km a násobeno 20kWh na 100km dostanete roční spotřebu elektroaut.
Jinak samozřejmě děkuji za Váš odborný komentář.
Je mi nesmírně líto našich pěstitelů, kterým mrazy způsobily škody. Nicméně pojďme si to shrnout.
To že čas od času mrazy poničí úrodu, je věc známá stovky let. Naši předci museli vyžít i když mrazy zaúřadovaly. Z čeho? Z rezerv. Odpovědný hospodář vytváří rezervy aby pokryl rizika a nemusel se spoléhat na podporu.
Někteří pěstitelé v sadech a vinicích topili svícemi aby úrodu ochránili.
Jak ti, co vytváří rezervy, tak ti, co (nejen letos, ale i v minulosti) topili svícemi, oprávněně zahrnují toto do nákladů (což se odráží v cenách), čímž nastavují cenovou hladinu.
A ti, co netvoří rezervy, ani netopí svícemi, mají nižší náklady, stejné ceny a tedy vyšší zisky.
A nyní budou stát s nataženýma rukama.
Ano, nenechme je padnout. Pokud se najde sadař, který potřebuje podpořit, zaplatím mu již letos svou roční spotřebu ovoce a odberu ji až za rok.
Pokud ale podporu ničím nepodmíníme, může se nám stát, že za rok pomrzne ovoce ve Španělsku a naši námi zachránění pěstitelé tam své výpěstky vyvezou s tím, že je to pro ně ekonomicky výhodnější a to je přece kapitalismus. A my ostrouháme. Tomu se říká kapitalizace zisků a socializace ztrát. Brutálně to pokřivuje trh.
Proč by měli sadaři, kteří celé noci makali a topili svícemi, aby ochránili úrodu, koukat na to, jak se z jejich daní vyplácí odškodné těm, kteří v noci spali pod duchnou a úroda jim zmrzla?
Je mi fakt líto všech, jimž mrazy úrodu zredukovaly, ale je to podnikání s výnosy i riziky.
Smutné je, že v článku nepadlo ani slovo o zacílení výzkumu na věci použitelné v praxi a o zefektivnění přenosu výsledků vědy a výzkumu do praxe. Více patentů a inovací, které by posunuly české výrobky a firmy. Pokud se jedná jen o popsané papíry založené v šanonech, jsou peníze na vědu a výzkum vyhozené z okna.
Dobrý den Tomáši, děkuji za reakci. Jen bych chtěla uvést na pravou míru to, co píšete.
1) Divné dýchání u člověka v bezvědomí je nejpravděpodobněji známkou náhlé zástavy oběhu a je nutné začít dotyčného resucitovat. Bude o tom článek.
2) Minimálně v naší ogranizaci učící první pomoc byl každý lektor (i já) několikrát "zmáčknut" při simulaci NZO a všichni ve zdraví žijeme. Takže naopak, nebojte se raději někoho "zmáčknout" zbytečně, než otálet u někoho, komu to zachrání život.
S pozdravem,
Bára
Když je tu diskuse zda provádět masáž nebo ne - není prostě na místě zjistit, zda postižený tepe nebo netepe? Ptám se jako laik, asi bych tím začal.
Nikdo nikoho nenutí to kupovat. A konec konců to platí i pro předražená rajčata atd. Spotřebitel je ten, kdo má páky na cenu. Pokud budeme kupovat předražené zboží, neplačme, že je předražené. Pokud v nejmenovaném obchodě nechají spotřebitelé bez povšimnutí předražená rajčata shnít, příště předražená nebudou.
Takže koukněte na vánoční edici piva a rozhodněte se, buď Vám z nějakého důvodu cena dává smysl, nebo se nad ní pousmějte a jděte. Takhle jednoduché to je.
Takže energetický ekvivalent asi takový jako 39 kWh na 100 v elektromobilu.
Tragická účinnost spalováku v praxi. S touto spotřebou by elektromobil jezdil 200 km/h po německých dálnicích.
Šílené ty spalovací motory. 20% nafty na kola, 80% do atmosféry jako zbytečné teplo.
Doporučuji Vám si prostudovat oficiální výsledky zmíněného Economy Runu. Jsou na jejich webu. Zjistíte, že to co jste napsal je úplný nesmysl, protože nejnižší emise v závodě měla právě naftová škodovka. Elektrické vozy ji nedokázaly překonat a vykázaly emise větší.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Politici tu mj. jsou aby vytvářeli právní stát, stát kde bude příznivé podnikatelské prostředí atd. Tudíž, platy politiků nechť jsou nějakým násobkem platů v podnikatelské sféře, která je živí. Je to jednoduché, funkční, efektivní.