Tak to je opravdu smutné, že "karetníci"a pronajímatelé čteček chtějí poplatky jen v ČR a v okolních zemích jim nikdo nic platit nemusí, a proto v nich platby kartou přijímají nejen všichni hospodští, ale taky kdejaký stánkař. To vůči těm našim chudákům fakt není fér. Nad jejich osudem jsem uronil slzu. Nejednu. 😥😭😉😉😁🤣🤣
Možná by si autor mohl, alespoň občas, ověřit volně dostupné skutečnosti, aby nepsal nesmysly a nejitřil vášně. I když to je možná záměrem. Ty 2 (1,95) miliardy pro vnitro rozhodně nejsou určeny na platy, nýbrž na provozní výdaje, což asi dorovná to, o co byl rozpočet vnitra na provoz pro letošek krácen.
Váš článek je trefný, jako vždy. Nicméně si myslím, že některá čísla zcela nesedí. Před 20 léty nebylo 6 kuna 21 Kč, ale přes 24. A myslím, že presso už tehdy stalo 8 kuna. Pivo je samostatná kapitola, v roce 1997, pokud mne paměť neklame, jsem na Istrii platil cca 60 Kč (při kurzu 1:5 či 1:5,50). V roce 1999 v Gradci se dalo pivo koupit v září i za skvělých 8 kuna (ale i za standardních 12), protože kvůli bojům v Bosně tam skoro nikdo nejezdil. A to byl kurz ještě cca 5 Kč za kunu.
Hezký den a užívejte si Jadranu.
Tvrzení, že u nás je pojištěno auto a nikoli řidič, je lež. Tak tomu bylo do roku 2000, kdy i při prodeji auta platila pojistka dále do konce pojistného období. Pak to změnili s tvrzením, že pojištěný bude řidič a bude tak možno vyhodnotit, jak jezdí. A výsledkem je paskvil, kdy si pojišťovny dělají co chtějí a ačkoli jste nikdy neměli nehodu, tak máte "malus" za nehodu někoho, komu jste auto např. půjčil. Takže v tomto okamžiku jde o pojištění pouze auta a nikoli řidiče. Dalším problémem je skutečnost, že pojistnikem- pojištěným je vždy jedna osoba, ačkoli majiteli auta jsou u manželů ze zákona oba, a když auto používají společně a chcete později koupené další auto napsat a pojistit na druhého manžela, tak vám pojišťovna společně 'vyjetý' bonus odmítne uznat. Stejně tak např. v případě úmrtí manžela, na něhož bylo auto evidováno. Což je pak pro pozůstalého další rána. Prostě jde hlavně o byznys. Toto je vidět i na tom, že pojišťovny proplatit cokoli, co jim servisy naúčtují, ideálně pak smluvním autorizovaným servisům, které jsou schopny za totéž včetně materiálu účtovat klidně dvojnásobek (při své profesi se s tím setkávám pravidelně). A i proto ceny pojistek rostou.
Včera jsme dorazili do Chorvatska. Dle našeho domácího poslední déšť, který by stál za zmínku, zažili v červnu. Výhled počasí na dalších 10 dnů je e sluneční a teploty kolem 28-30⁰ C. Nazývat paní Honsovou meteoroložkou mi přijde hodně nadnesené, ona už dlouhé roky dokáže předpovědět výhradně aktuální počasí. Na což ji ovšem nikdo, kdo má oči a venkovní teploměr, nepotřebuje.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Milá hloupoučká Divná Báro, před 32 lety jsme si kupovali první automatickou pračku a stala nás 7 mých hrubých platů vysokoškoláka zaměstnaného ve velkém strojírenském podniku. Ten plat tehdy činil asi 2100,- Kčs, v čistém cca 1600,- Kčs. A standardní ceny bílé techniky se pohybovaly kolem 13-15000 Kčs. Podobné byly ceny elektroniky, o dost dražší pak byl nábytek. Bez tehdejší novomanželské půjčky bychom si mohli koupit leda tak velké h.... . I ceny mnohých potravin byly vyšší než ty, které tu byly ještě před pár lety. Vyžít ze dvou výplat nebylo jednoduché, no a s manželkou na rodičovské už to byl doslova malý zázrak. Tož tak. I když tvorům, jako jste vy, je zřejmě zbytečné cokoli vysvětlovat, beztak budete Internet dále plevelit svými stupidními články. Hezký den.