Karel IV.... S volbou a dalšími akty, jako byly říšská a císařská korunovace, se pojily vysoké dluhy. I když jeho největším dlužníkem byl trevírský arcibiskup. Vite, že všichni majetní Králové a vlastníci také dluzili? Víte, že si iKrálové půjčili peníze, když chtěli napadnout souseda nebo se bránit ve válce?
Podle toho co píšete l, tak bychom měli jet dal na vlně co stát vybere nestačí na důchody? Jak myslíte, že by to ještě dlouho vydrželo? Zapomněl jste na to, že to někdo platí. Pokud jste byl živnostník pak by jste to měl chapat také. Předchozí vlády keclai, že je potřeba něco udělat pro zastavení problémů a neudělali nic. Ano nemá žádnou variantu jak to udělat, tak buďme rádi, aspoň se nějaký důchod zachrání. Jinak by za 20 let nebylo z čeho brát. To by jste pak nadával, že stát neumí hospodařit? A když do toho někdo trochu řizne ještě teď a to je jen malá úprava tak je zle?
To chápu. Někomu to hlava bere. Někomu ne. Porovnávat hypotéku a pozici miliardáře je naprosto mimo.
Já Vám nerozumím. To, že jsem použil příklad jak se investuje do nemovitostí u fyzických osob jsme dal uplně banálný příklad pro pochopení, ale princip je jasný. Pokud někdo uvažuje finančně a ne emociálně je prostě normální, že si půjčím za urok cca 3,5-4% p.a. a volné peníze investuji za 4-10% p.a. Je prostě normální, že hlavně firmy fungují na principu investic do podnikání. Slovo investice znamená, že je zpravidla tvořené svým vlastním kapitálem a cizími zdroji. Za cizí zdroje lze považovat financování bankou, dluhopisy, akcie a ostatní jiné zdoje. Všechny společnosti na světě mají dluhy, protože je to princip podnikání. Jinak firmy mají dluhy některé větší či menší. Někdy se stane, že přijde situace, kdy z různých příčin nedaří některý z projektů dokončit z původně zamýšleným výnosem. Příčin může být spousty, to tady nemusíme rozebírat. Díky tomu jsou všechny společnosti v určitém dluhu, menším či větším to není nic nenormálního ani nemorálního, protože je to princip podníkání. Tím bych to
To je fakt blbakov. Jak může být někdo miliardář a dlužit? Svět se v zadnici otočil.
Je to uplně normální, Je uplně normální, když si člověk koupí nemovistost na uvěr a zároveň investuje. U firem je to standardní. Není to nic nenormálního, je to vlastně žádoucí, protože dluhy jsou levnější než utrácet vlastní peníze a také je to rychlejší.
Podle toho co píšete tak je to táhne do války a to myslíte že Gruzínci chtějí?, není to spíš zájem těch co financují vlajkonoše z EU, USA a UA ?Možná proto je potřeba ten zákon, v zájmu zachování míru. Gruzínská vláda vidí co to přineslo Ukrajině.
Vy jste nečetl vůbec co bylo v článku, když tak pisete, že Gruzínci chtěji válku.Rusko stále okupuje část Gruzie protože válku rozpoutala Rusko. Protože Gruzie nechtějí zmenšovat svobodu, naučte se číst, naučte se historii
Úplné za stejnou cenu koupime i u nas, clanek o tom jak levne je pivo v Německu je blbost, kdyz to same můzu koupit i u nas.: Kaufland 25,90Kc , Billa, Penny Market.: Odkaz
Nemyslíte,že je to pro mladé,jinak když má důchodové pojištění,tak je také na důchod,a u důchodců jsou to právě okolností týkající se zdraví a péče,jak o zdraví,tak o samotného jedince
Uplně nerozumím co tím chcete říci, ale na důchod je spousta lepších možností, než důchod, penzijní fond je jen alternativa. Každopádně v důchodu je spousta možností jak si "spořit" dál.
V článku bylo zapomenuto,že stávajícím důchodcům od července 2024 přestane stát vyplácet státní příspěvek.Duchodci,mnohdy již třeba s určitými zdravotními problémy,si takto šetří i na horší dobu, zejména například na léky, péči, případně lázeňskou péči,tak je to například u mne,bohužel stát to zrušil,dokonce v průběhu uzavřených smluv.
Na trhu je dost sporeni a investovaní mimo penzijniho i pro důchodce. Penzijni sporeni je sporeni s vyhodou prispěvku od statu na důchod. Když už je clověk v důchodu můze vyuzivat jine moznosti bez plstátni podpory
Jenom kecy, já jsem mluvil vždy o nějakém průměru. Vybrat si jeden díl z celé skládačky umí každý blbec...
Tak máme za sebou rok 2023, Dynamické fondy u čtyř DPS překonali hranici výnosu nad 9,5% p.a. za 5 let. Zajímalo co tomu říkáte. NN PS průměrné zhodnocení za 5 let: 11,2% p.a. ČS PS. 10,5% p.a.,ČSOB PS 10,1% p.a. apod.
Článek vyvolávajicí nesmyslné emoce a spekuluje se jak to bude až se to schválí. Není zatím jasné jak přesné bude finále. Důchodci nemají důvod rušit penzijní spoření dřive a tím pádem neprijdou o žádné peníze, byla by to jen a jen pouze jejich chyba nedodržet dřive domluvenou podmínku doby minimalně 5ti let, protože pro staré smlouvy se nic nezmění, pouze pro nové se bude týkat možné prodloužení doby. (Pokud se to schválí) . Nejen státní podpora je součastí "spoření" v penzijním spoření ,ale také vynos fondu.
Až ti neschopní bankéři srovnaji stráty za předposledni a letošní rok na nulu, vrátí půlku poplatku za tzv. ,,zhodnoceni,, tak jim teprve zatleskám. Zatím to za mne spíš vypadá, že svoje důchodové spoření zruším. Nejsem tak bohatý, abych živil takové budižničemy. Pokud neumí ani přes státní podporu udržet ve zhodnocení aspoň nulu, nemají tam co dělat, a to nemluvím o vlivu inflace.
Jenom kecy, já jsem mluvil vždy o nějakém průměru. Vybrat si jeden díl z celé skládačky umí každý blbec...
Průměrné zhodnocení na 5ti letém horizontu je 6-9% p.a. co je k tomu k nepochopení? stačí si vygooglit přeci, nebo to neumíte? 80% všech fondů, DPS z dynamických portfolií na dlouhou dobu mají 6 až 9% p.a. Například ČS:
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Takto to funguje po celém světě, to je normální.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Odkaz