Za 35 let, dvě neschopenky. Jednou prasklé slepé střevo, po druhé zlomenina vřetení kosti z nezaviněného čelní střetu. Úřad práce je pro mne imaginární instituce o které jsem slyšel, ale nikdy nenavštívil 🙂 Když je mi blbě .. prostě zalezu do postele a ležím. Komunikuji i i když umírám a pracuji když to jen trošku jde, bo vím, že tu práci za mě nikdo stejně neudělá :-)
S jakými zdravotními problémy jezdí děti do těchto ozdravoven?
Vezměte si současné inverzní počasí. Dole mlhy, zhoršené rozptylové podmínky. U nás ve Špindlu jasno, nebe bez mráčku. Když vylezete na kopec a vidíte tu deku pod vámi .. kde bude takovému astmatikovi lépe? A tohle počasí trvá od konce září do konce března. Pak tu máte alergiky. Takové jaro je pro ně "super" období. A na horách je všechno, všetně vegetace, tedy i nástupu alergenů, zpožděné. Takže není nic efektivnějšího, než vzít dítě z takového prostředí na hory a za 3 týdny ho vrátit domů, kde se mezi tím ten "jeho" alergen vyřádil a jeho množství ve vzduhu nedosahuje takové expozice. Ano, zní to jednoduše. A také to jednoduché je. Ale jednoduché věci fungují a jsou nejlacinější. Je otázka, čemu pomůže přítomnost lékaře 24h? Je to potřeba? My už máme třeba pobyty jen dětí s doprovodem. Dítě je celý den v přítomnosti rodiče. U dětí s PAS je to samozřejmě nezbytné, u jiných dětí, rodiče při pobytu mohou normálně pracovat, pokud mohou využít práci z domu. 20 let umožnujeme přítomnost rodiče. Bereme to jako samozřejmost. A rodiče si bez problémů svůj pobyt zaplatí. Letos máme opravdu 100% obsazenost a zájem je obrovský. Proč likvidovat něco, co je prospěšně, efektivní a pro systém laciné?! Na tohle mi ještě nikdo neodpověděl. Má české zdravotnictví na to, ale byl u každého lůžka 24h lékař? Ikdyby měl, lékaři a pediatři zvláš, prostě nejsou. Naše lékařka tu má částečný úvazek, ale má ordinaci ve Špindlu a ve Vrchlabí. Dle mého, dostatečná dostupnost. MZ si myslí, něco jiného. Já tu jsem 31 let, úředník z MZ tu nebyl ani jednou
Líbí se mi i ta úžasná podpora prevence. Ze zákona zmizí paragraf 34. Komplet celý. To znamená, že po 30 letech vypadnou ze systému plně hrazené péče i dětské ozdravovny. Pro info .. v celé ČR jsou čtyři, u všech čtyř je zřizovatel Královehradecký kraj. Dvě leží ve Špindlerově Mlýně, další je v Peci pod Sněžkou. Byly tu už za první republiky, přežily Hitlera i komunistu. Přežily i divoká privatizační léta. Teď skončí z rozhodnutí úředníka. Přitom, pediatři návrhy vypisují, pojišťovny bez problémů schalují. Ozdravovna Bedřichov ve Špindlu jede celý rok se 100% obsazeností. Inu .. podpora prevence je základ všeho 🙈
Já jsem v klidu. Když se podívám na novelizaci zákona 48/1997, tak tam vidím pozitivní věc, která zlikviduje dětské léčebny a ozdravovny. Tedy lůžková zařízení pro děti, která jsou tu od první republiky, přežily komunisty i divokou privatizaci v devadesátých letech. Například na horské ozdravovny jde ze zdravotního pojištění cca 50 milionů ročně. No ty dnes ušetříme. Ve Špindlu a v Peci budou rekonstruované objekty ozdravoven k mání a velký kucí už si na ně brousí zuby. Čert vem to, že daňového poplatníka stála rekonstrukce ozdravoven desítky milionů. Například ozdravovna ve Špindlu je absolutně plná po celý rok a je už pár let v černých číslech. Politici plácají o potřebě prevence. A tak ty, co to umí nejlaciněji, prostě zrušíme. Kraj jako zřizovatel si taky oddychne a všichni budou spokojení. Snad jen .. nemůže za to tato vláda, ale ta předchozí a vlastně za to nemohou politici, ale úředníci. Ti totiž řídí tento stát :-)
90
Sledujících
1
Sleduje
90
Sledujících
1
Sleduje
Mohla by uklízečka ošetřit prosím ty pacienty?A zvládl by lékař místo uklízečky uklidit.Odpovězte si sám.V tom je obecně celý ten problém věčně nespokojených se vším v této společnosti ,kteří se domnívají,že máme všichni mít stejně.A já nejsem lékař,ale původně vyučený a potom SŠ průmyslovku.
To jen,abych nebyl "haněn",že jsem doktor,nebo záchranář 🤭
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Aha, a já myslel, že covidové odměny byly jako rizikový příplatek k práci. Peníze za výkon je samozřejmně něco jiného. U nás to je dnu uklízečku stálo zdraví. Ona přišla do styku úplně se všemi, na rozdíl od zdra otnického personálu. Taková dietní sestra pacienta neviděla, ale brala desetitisícové odměny. Zdravotní personál si stále na něco stěžoval, ostatní prostě chodili do práce. A očkováni?! K tomu se vůbec nebudu vyjadřovat, každopádně mezi zdravotníky jednoznačně nejméně těch, co se oočkovat nechali. Jedna z našich uklíček to odnesla chronickými zdravotními problémy. Jednoznačně u nás nejvíce exponovanými zaměstnaci, uklizečky. Protestoval jsem už tehdy, ale prostě to není skupina lidí, na které někdo bere zřetel. A jejich peníze? Za to by mnozí ani nevstávali. Ovšem bez uklízeček by lůžkové zdravotnické zařízení jednoduše nefungovalo. Sorry, já to vidím asi trošku jinak, ovšem třicetiletá praxe mi to tak říká. Alespoň odměny jim píšu.
2 odpovědi