Napadání (zatím jen slovní) jiných režimů, nejčastěji čínského, je příznačné pro bohužel upadající společenské zřízení Západu a ani autor článku si to v jinak přímo nesouvisejícím tématu neodpustil.
A není to vměšování se do vnitřních záležitostí jiného státu (tedy i porušování charty OSN)? Kritizuje Čína neustále západní demokracii? Nikoliv, Si naopak nabádá, aby se velmoci resp. bloky s různým politickým systémem respektovaly. S tím se těžko srovnává hegemon USA a ještě více zaostávající EU, nicméně monopolární svět trvající pár posledních dekád je nenávratně pryč. Čím dříve se s tím nositelé jediného správného názoru smíří, tím pro zachování lidstva lépe.
Nejde jen o poskytnutí navigačních dat. V jiné diskuzi zde na Seznamu jsem četl, že k navádění těchto raket nemají Ukrajinci personál a tuto činnost jim zajistí Američané.
Pak by to ovšem skutečně zavánělo vstupem USA do války.
Má někdo odborné znalosti z této oblasti? Jednoduché propagandisty laskavě žádám, aby svou pozornost upřeli jiným směrem.
Putin logicky a oprávněně kritizoval Jelcinovo (ne)vedení země. Tehdejší slabost notorického alkoholika Jelcina povzbudila jisté mezinárodní síly k osnování plánů na oslabování Ruska, k jeho rozpadu a následné participaci na přírodním bohatství.
Tomu Putin udělal po svém nástupu přítrž, čímž si získal přízeň většiny národa a určitý celkový respekt.
Výživoví pracovníci i redaktoři podobných článků by měli jít dělat něco užitečnějšího.
Zveřejněná názor je poněkud v rozporu s nyní převládajícím konceptem intermittent fasting, tedy časově omezeným příjmem stravy. Kdo se v tomto směru chce postarat o své zdraví, musí být zmaten. Tyto názorové kotrmelce předkládané veřejnosti probíhají již nejméně třicet let.
Pokud je podíl vysokoškoláků nad 20%, tak další nárůst povede ke snížení odborné úrovně absolventů.
Další otázkou je profesní zaměření, manažerů volného času a dalších vyumělkovaných povolání nezřídka dosahovaných absolvováním soukromých škol máme nadbytek, technického vzdělání naopak nedostatek. Učňovské školství je nedostatečné.
Graf ukazuje, že za vlády Babiše byla spokojenost s režimem vyšší. Autor také v textu správně podotýká: "Sobotkova a následující Babišovy vlády po r. 2013 posílily opět důvěru v pozitivní vývoj. Současná Fialova vláda příliš nové naděje zatím nepřináší".
Prolhaný, nedůvěryhodný a v řadě ohledů neschopný premiér se svou suitou nás přesvědčuje, že se všechno dělá správně a lidé se mají dobře.
Ano, v celku se máme stále dobře, avšak tato garnitura na tom nemá zásluhu. Co pozitivní je, že nám režim zatím takové názory dovolí vyslovit (občasné bany na Seznamu jsou dílem soukromého cenzora), o tom se nám před r. 1989 mohlo jenom zdát.
3
Sledujících
1
Sleduje
3
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
PePa nejspíš opět lže, tak jako dříve o své minulosti. Navíc by chtěl, aby těch 100 tis. měsíčně bylo bráno v potaz při výpočtu starobního důchodu! Jak a proč? Důchody jsou odvozeny od výdělku - u osob vykonávajících závislou činnost od mzdy resp. platby na sociální zabezpečení. Co s tím má společného náhrada výdajů? Když zaměstnanec obdrží náhradu za použití vlastního vozidla, tak se mu náhrada započítá do důchodu? Samozřejmě že ne.
Povedená prezidentská dvojice vychází patrně z toho, že paušální náhrada značně převyšuje skutečné výdaje a ten rozdíl je příjem. Tak to asi i bude, a dokonce nezdaněný...
Jak bylo mnohokrát poznamenáno, bývalá politručka nebyla nikým nikam zvolena, není ve vztahu ke státu zaměstnaneckém nebo jiném pracovním poměru. Mimochodem, kdyby byla, tak po jejím vystoupení na setkání partnerek hlav států v Kyjevě by za ostudu, kterou nejen sobě, ale i celému státu způsobila, musela být okamžitě vyhozena. Předchozí první dámy vždy vykonávaly tuto funkci zdarma v masarykovském pojetí služby lidu a podobného fax paux by byla schopna možná leda tak Gottwaldova chotˇ.
Je to další příklad nestydatosti i neznalosti těch, kteří by měli být národu vzorem.