Vážení, podmiňování (pokud něco neuděláte, tak něco provedeme) nefunguje, jak bychom si přáli. Těmto podmínkám se rusové smějí a neberou je vážně. Zcela jistě daleko účinější bude plán dodání zbraní dlouhého doletu na místo určení a následně malé ukázkové předvedení, kam až mohou být cíle nepřítele v jeho vnitrozemí zasaženy. Další postupné zacílení těchto zbraní na centrum zla Moskvu - respektive palácové komplexy Kremlu, ústřední budovy KGB/NKVD, vojenská velitelství a další... Pokud se v jednom dni změní centrum Moskvy a dalších ruských měst v hromadu stavební suti, budou rusové v pasti. V rámci jednání je nezbytně nutno přitvrdit na stranu agresora a v rámci odškodnění Ukrajiny je nutno si nárokovat (jako poválečnou reparaci) oblast "Königsbergu" a další územní celky, které si Rusko po druhé světové válce samovolně přivlastnilo. Oblast Königsbergu může být v rámci udržení klidu v této části Evropy využita pro zbudování základny mírových sborů OSN/NATO. Dále je nezbytně nutné rodiny ruských oligarchů, kteří podporují Putina bezkompromisně označit za Persona non grata a vystěhovat je z Evropy zpět do Ruska. Proč by si děti agresora měli užívat blahobytu v Paříži, v Miláně, v Římě, v Bruselu, v Kodani a v Ženevě? Z těchto podmínek se rusům zježí chlupy i na zadku...
Ano, takových případů bylo dost. I v Čechách.
Ano, bezesporu, viz další kontroverzní případ Gustava Husáka... Za druhé světové války se angažoval v odboji proti Jozefu Tisovi, v té době zastával post místopředsedy Komunistické strany Slovenska. Po válečném běsnění přišla další pohroma, tentokrát prohrané parlamentní volby. Zatímco v Čechách komunisté slavili úspěch, na Slovensku získali první místo politici z Demokratické strany. I přesto působil Husák na několika vysokých funkcí, do roku 1950 byl předsedou Sboru pověřenců, což byl orgán, který měl na starost výkonnou moc na Slovensku. V květnu 1950 ztratil post předsedy Sboru pověřenců. Dne 6. února 1951, tedy v době stranických čistek byl zatčen StB a v sobotu 24. dubna 1954 byl v tzv. procesu s buržoazními nacionalisty, souzenými za velezradu, sabotáž a vyzvědačství, odsouzen za velezradu k doživotnímu trestu odnětí svobody. (Zdroj: Odkaz 1 ). Propuštěn byl až v roce 1960....
Dokonale vystiženo. Odporný Rusák. Přeji Slovákům, aby si neprošli znovu lety 1939-1945.
Smutná realita... Ne všichni Slováci, kteří kolaborovali s fašisty, byli po roce 1945 po zásluze potrestáni... Viz kontroverzní případ pana Štefana Mištiny. Právníka, který dle dostupných dokumentů pracoval ve službách klerofašistického Slovenského štátu. Podílel se na konfiskaci židovského majetku. Lidové noviny zjistily, že v úřednických řadách působil už od roku 1940. Po konci války se celá rodina Mištinových přestěhovala do Prahy, kde otec Štefan převlékl kabát. Nejdříve sympatizoval s Demokratickou stranou, po zralé úvaze vstoupil v únorových dnech do Komunistické strany. Manželka Štefana pro změnu pracovala jako učitelka, vedla svých pět dětí k tomu, aby pilně studovaly, což se v případě jedné dcery vyplnilo. (celý článek najdete na adrese: Odkaz 1 )
Hlupák používají ti, kterým došly argumenty. Nesmíte studovat jen to, co nekomu vyhovuje v současné situaci. Ukrajina se dnes hlásí k nacionalistům, kteří šli s Banderou, takže pro mě je jasné, co jsou jejich představitelé.
Na můj vkus máte velmi expanzivní a extrapunitivní chování projevující se vlastní neomylností, přestože de facto i de jure jste (slušně řečeno) úplně mimo mísu...
Takže sám si odpovidate. Zůstala za zavřenými dveřmi, takže nikdo ji neuznal. Navíc po kapitulaci Německa, jak jsem se dočetl, Lenin Brestlitevsky mír odmítl, protože ztratila smysl. To nic nemění na tom, že nějaká Ukrajinská republika snad mezinárodně existovala. V hlavách ukrajinských nacionalistu snad.
Nastudujte si o tom něco z historie, ať nepůsobíte jako hlupák...
Ukrajina vznikla až po revoluci v Rusku. Později jako USSR v rámci SSSR stejně jako Bělorusko Gruzie, Kazachstán a další.
To není pravda Františku. Ukrajina se v roce 1917 od Carského ruska oddělila (viz historie Vyhlášení samostatnosti Ukrajiny a brestlitevský mír). Tzn.: v důsledku ruské revoluce vzniklo ukrajinské národní hnutí za sebeurčení a 23. června 1917 byla vyhlášena Ukrajinská lidová republika (viz též první ukrajinské známky: v roce 1918 Ukrajinská lidová republika konečně vydala své vlastní první známky. Navrhli je Heorhij Narbut a Anton Sereda). V rámci mírových konferencí ve Vídni a Paříži, kde zůstala ukrajinská delegace za zavřenými dveřmi a nebyla připuštěna do jednacího sálu, však bylo upřednostněno znovuzrození Polska, které zaniklo v roce 1795 (kdy si území kdysi mocného státu mezi sebe postupně rozdělily Prusko, rakouská monarchie a především carské Rusko). Po čtyřech letech bojů za nezávislost ztrácí Ukrajina v roce 1921 šance a její větší část se jako Ukrajinská sovětská socialistická republika (USSR) stala roku 1922 součástí Sovětského svazu. Nastudujte si o tom něco z historie, ať nepůsobíte jako hlupák...
A můžete mi prosím, jako sociolog, vysvětlit váš původní komentář, kde se podivujete nad tím, že padesátník nemá takové uplatnění na trhu práce, jako někdo mladší. Také tam mluvíte o příjmu okolo dvaceti tisíc pro rodinu... To je téměř na hranici minimální mzdy jednotlivce... mám to tedy chápat tak, že jako běžný/modelový příklad uvádíte rodinu, kde muž dělá podrž koště, nebo uklízečku a žena je doma s dětmi? Co myslíte, jak moc běžná bude takováto domácnost? A na základě těchto předpokladů dále stavíte vaši argumentaci, která už z podstaty věci postrádá logiku, když ji postrádají už primárně vyřčené premisy... Předem děkuji za vyjasnění.
To je zcela zbytečné vám cokoli vysvětlovat, pokud jste neochvějně přesvědčen o své vlastní pravdě (viz Dunning-Krugerův syndrom).
Kvalitní zubař, nebo specialista už z logiky věci nemůže sedět na každé vesnici... Za vysokou školu ani odbornou literaturu nikdo v dnešní době neplatí... skripta jsou dostupná on-line a knihy si studenti půjčují v knihovně. A o trhu práce toho vím více, než si myslíte. Pokud chcete poradit, klidně se ptejte.
Tomáši právě z okresního města za zubařem dojíždím na vesnici a nikoli naopak... Nevím v jakém roce jste studoval, ale odborná literatura v letech 2000 až 2009 nebyla on-line (byl by tím porušen autorský zákon a autorská práva na copyright). Ve školních knihovnách je zápůjčka odborné literatury na pořadník. Počet svazků k zápůjčce je omezen. O trhu práce si jako sociolog a politolog myslím své...
Stát nám zajišťuje veškerý komfort... bezplatné školství, zdravotnictví, dopravní infrastrukturu a mnoho dalších klíčových věcí a služeb. Ten, kdo nás okrádá jsou ti, co stát využívají/zneužívají a čerpají dávky, či dotace bez toho, aniž by je opravdu potřebovali. Sociální systém je ten, který by potřeboval oprášit... nikoliv státní zřízení. K tomu trhu práce... pokud je vám padesát a jste ochotný a schopný se rekvalifikovat, pokud nemáte požadované schopnosti/znalosti, tak určitě nebudte mít problém najít slušnou práci.
Tomáši to není pravda, že školství, zdravotnictví dopravní infrastruktura a mnoho dalších klíčových služeb jsou zdarma. Studium na jakékoli škole nikdy nebylo zcela zadarmo. Například na státní VŠ (záleží na oboru a specializaci) studium vychází na cca 20 tisíc za dva semestry (nákup odborné literatury, platby za příslušenství na odborných stážích, etc.). Zdravotní péče je velmi ožehavé (ba přímo kontroverzní) téma. Zdravotní péče se v současnosti stává pro mnoho zejména starších občanů nedostupnou. Salámovou metodou bylo od zdravotní péče odděleno vyšetření u vybraných specialistů. V místě bydliště nemám dostupného dentistu, přestože si vyšetření a ošetření musím hradit (krom toho dojíždím za ním cca 40 km). Na vyšetření k očnímu lékaři dojíždím stejnou vzdálenost. Pokud mi oční lékař předepíše nové brýle (které jsou zhotoveny dle individuální oční vady) cena za pořízení skel do rámečků je nad moje finanční možnosti (27 tis.Kč, pouze za skla nikoli za luxusní obroučky). Dopravní infrastruktura o které se zmiňujete byla zrealizována z daní všech daňových poplatníků. Bohužel cena za stavební práce mohla být u staveb účelově předražovaná (a ceně mnohde neodpovídá ani kvalita - viz dalniční obchvat Ostravy).A o jakých dalších klíčových službách a věcech chcete ještě tvrdit, že jsou zdarma? O problémech na trhu práce rovněž mnoho nevíte, pokud mi chcete tvrdit že rekvalifikace je kouzelnou formulí která otevře cestu za lepší prací... Tomu nemůžete sám věřit (tedy pokud nejste naivní jako motýl). Je tedy zbytečné vám cokoli psát... Vy jste přesvědčen pouze o své vlastní pravdě..
Ano,konečně to někdo napsal.Pouze je nutno podotknout konkrétně v čem se ta "generační výměna" a společně s tím i celková situace ve společnosti zhoršila oproti stavu jaký byl před rokem 1989.Trh práce se značně pokřivil v rovnosti podmínek ("padesátník" není pro trh práce již tolik zajímavý, natož lidé v důchodovém věku;pracovat dvanáct hodin za minimální mzdu posouvá ČR spíš na úroveň státu třetího světa).Nákupní košík základních potravin výrazně zeštíhlel díky předraženým výrobkům s ještě menší hmotností (to opravdu za "komoušů" nebylo;Tatranka měla 15 dkg a nikoli současných 45 gr).Ani značková obuv (vyrobená povětšinou v Číně a prodávaná ve značkových obchodech za vyšší nákupní cenu) již nemusí být sama o sobě zárukou kvality, že se vám například zimní obuv po prvním sněhu doslova nerozsype na nohou (to také vážně za "komoušů" nebylo).Cena bydlení astronomicky vzrostla a pro polovinu občanů se stává nedostupnou (narozdíl od socialistických bytových družstev, kde byla určitá šance za přijatelných podmínek si svépomocí postavit byt (2+kk za cenu cca 180 tis. a nikoli současných 3 mil Kč).Rovněž i ceny nájemních bytů rostou.Oproti tomu můžete cestovat skoro kamkoli (operativně uvádím skoro, protože málokomu by se chtělo do lokalit ze kterých je riziko bezpečného návratu).Takže máte na výběr.Jestliže nemáte trvalý měsíční příjem nad průměrnou mzdu a váš měsíční příjem je okolo 20 tisíc (a živíte z jednoho platu rodinu) o cestování do exotických lokalit se vám může jen zdát.V tom se opravdu současná situace se situací před rokem 1989 nikam neposunula.Stát nás stále okrádá
Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše. Pokud se podíváte do obchodního rejstříku, kdo je vlastníkem agentury (anebo kdo je v představenstvu agentury), můžete zde najít například příbuzné (popřípadě známé) politiků. A o tom to je. Kapři si svůj vlastní rybník nevypustí... Před rokem 1989 Úřady práce zajišťovaly zaměstnanost. Zájemce o práci dostal tzv.: "umístněnku" dle oboru a práci měl (co na tom, že například na druhém konci republiky). V současnosti se stát (za přímého přispění poslanců) zbavil odpovědnosti a přesunul většinu agendy na pracovní agentury. Pracovní agentura za zaregistrování nezaměstnané osoby dostane od státu sumu peněz (donedávna to bylo až 1.200,- Kč za jednu "dušičku"). Pokud agentura zprostředkuje uchazeči práci, dostane od státu další odměnu (donedávna to bylo 500,- Kč). Jestliže zaměstnanec na pracovní pozici zůstane minimálně jeden rok, inkasuje agentura další provize (donedávna to bylo 300,- Kč). Takže prima byznys pro příbuzné politiků, že...
Ano... Novináři kteří se tím zabývali byli například: Janek Kroupa, Vlado Štancl, Josef Klíma, Jaroslav Kmenta a Radek John...
Poslední zmíněný novinář si vysloužil dokonce i "státní trafiku" = byl ministrem vnitra.... Bohužel od té doby pověsil investikativní novinařinu na hřebík...
39
Sledujících
3
Sleduje
39
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Já tedy nevím, proč by to jako nešlo? Normálně nařídí minimální mzdu třeba na 85000,- a hotovo! Na to by Babiš už neměl odpověď a vzal by mu vítr z plachet. 😉
4 odpovědi
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ano, jenže lhát nelze donekonečna... 85000,- Kč jako minimální mzda je dost velká fabulace (nejenom pro Káťu Konečnou, Honzu Skopečka a další tragikomické postavy z politického spektra).