Prameny uvedené v závěru článku mají leccos za sebou. Tenkrát byl jen omezený přístup k archivním materiálům. První nálet na Moskvu rozhodně neskončil poškozením sedmatřiceti budov. Zničena a poškozena byla celá řada průmyslových a vojenských objektů, inženýrské sítě, objekty železnice, vzniklo téměř 1200 požárů, z toho přes polovinu v obytné oblasti. Jedna půltunová puma dopadla na Velký kremelský palác, prorazila strop georgijevského sálu, zabořila se do podlahy a nevybuchla, další explodovala z zahradě, do různých částí Kremlu dopadla řada zápalných bomb...
Jen lehce shrnu, Žižka uměl geniálně utíkat, to mu nemůžeme upřít. Jediný jeho boj proti křižákům byl na Vítkově, pak už se všem střetům se silnějším vyhýbal. Ano uměl rabovat a ve jménu víry vraždit slabší a bezbrané.
Historická literatura k tématu je překvapivě v rozporu s výše uvedeným konstatováním. Pokud Vás četba unavuje nebo trpíte dyslexií, můžete vyhledat krátké shrnutí na internetu.
Název "Žižkův vojenský řád" je umělý a nepřesný. Šlo a dokument který spatřil světlo světa na sněmu východočeského husitského svazu (Německý Brod, 1423).. Obsahoval víc, než jen zásady vedení vojenských tažení- jednalo se o manifest, kázeňský řád a programové prohlášení Žižkových přívrženců. Nevztahoval se na husity jako celek. O žádný soudržný celek ani nešlo a vzniku východočeského husitského svazu předcházely Žižkovy roztržky s Táborem a Pražany.
Je videt ze kdyz to stavi soukromnik tak to narozdil od statu jde. Ne jako jine useky, kde se hadaji s eko teroristama jako jsou Deti zeme.
Ale houby, Martine 🙂, "soukromník" nastupuje až v okamžiku, kdy ŘSD propluje nástrahami - (trasování, záborové elaboráty, výkupy pozemků, zpracování projektu, připomínky, námitky, odvolání a konečně dosažení stavebního povolení).
Vždyť i pan profesor František Hájek (který smrt Jana Masaryka jednoznačně určil jako sebevraždu) konstatoval, že v Katyni vraždili nacisté.
Tedy až poté, co za války tvrdil, že viníky jsou sověti.
Voni ho tam teda poslali vyšetřovat nackove, tak jim možná chtěl udělat radost.
Nebo chtěl po válce udělat radost sovětum. Pitva pátera Toufara byla taky jeho dílo.
U těchhle komousu si můžete vždycky vybrat z více možností. A v tom je jejich krása i síla (ironie až sarkasmus).
Profesor Hájek nechtěl nikomu "udělat radost". Ještě v květnu 1945 byl zatčen NKVD a musel vytvořit novou verzi události, která odpovídala sovětské legendě. Že se následně podílel na případech souvisejících se smrtí Jana Masaryka a faráře Toufara není náhodou. Mohli ho kdykoliv zničit...
Nedávno byl zveřejněn smímek dvou tankerů z USA,
jak vesele tankují ropu v přístavu patřící Rusku v oblasti
Černého moře. Po dotazech a naléhání západoevropských novinářů byla do veřejnosti vpuštěna zpráva, které já věřím,
ale pro Vás to bude asi překvapení. Ruská ropa má jiné
složení a je potřebná na výrobu velice kvalitních paliv
do letadel, kosmických těles atd. Nikde jinde na světě
taková není.
Ropy z různých oblastí mají různé složení, to žádné překvapení není. Výsledné produkty vznikají během následného zpracování a pokud jde o ropu ruskou jako vstupní surovinu, zázračné vlastnosti nemá. Typicky obsahuje větší procento síry a příměsi, které se musí během procesu odstraňovat. V posledních letech byly navíc několikrát s kvalitou suroviny dodávané do Evropy problémy.
Tvrzení o opouštění sestavy perutě, samostatném vyhledával příležitost k boji a ohrožování spolubojovníků vyhraněným individualismem je nesmysl, který je předáván jako štafetový kolík. Na počátku legendy byl už v roce 1942 spisovatel Arkady Fiedler. Co k tomu dodává Zdeněk Hurt a Jiří Šebek (viz Hawker Hurricane a Čechoslováci, 2. díl. Svět křídel, 2024)?
"Z archivních materiálů lze tato tvrzení spolehlivě vyvrátit, František vždy útočil v řadách squadrony a věci následující byly důsledkem vývoje leteckého boje" Podrobnosti může čtenář dohledat v knize. Je skvělá...
Snad jen poznámku na závěr: peruť sestávající ze tříčlenných rojů ohrožovala piloty sama o sobě. Formace omezovala možnost manévru, hrozila srážka ve vzduchu a při neustálém sledování sousedů byla celá sestava ohrožena překvapivým útokem nepřítele, který létal v daleko pružnější "čtyřprsté" formaci.
Hlavně,že stále oslavujete tatíčka národa , lidé už zapoměli,že pracovali na polích za kýbl brambor?,že nechal střílet do chudých dělníků ,kteří stáli za vraty???
Andreji, blábol o tom, že TGM nechal střílet do dělníků je neustále vytahované svinstvo. Hrstka četníků stálo proti stovkám dělníků ozbrojených holemi a kamením. TGM jim rozhodně nevelel a žádný rozkaz nedával.
Tolik let se čekalo, tolik let na to ti archeologové měli a teď zase budou zdržovat dílo, na které všichni čekají. Ale já už se tady v tom Kocourkově ničemu nedivím.
ARCHEOLOGOVÉ ZDRŽOVAT NEBUDOU. U liniových staveb se záchranný archeologický průzkum neprovádí uprostřed stavby. Začal v květnu, stavební povolení na úsek D511 nabylo právní moci v polovině srpna a teprve poté se soutěží dodavatel stavby. Lhůta pro podání nabídek skončila před dvěma týdny.
A ako došlo k výmene Štefánik -Klofáč? Štefánik bol v čase menovania Ķlofača,pri návrate na Slovensko bez funkcie. K.Čáslavsky...Hledáni strateného času.
K žádné výměně NEDOŠLO. Šlo o dvě funkce - MINISTR VÁLKY (Štefánik) a MINISTR NÁRODNÍ OBRANY (Klofáč). Trochu podivné uspořádání, ale psal se rok 1919. Zvláštností se najde víc - Václav Klofáč byl zapřisáhlý antimilitarista a navzdory tomu měl "na triku" vyvolání války s Maďarskem. Štefánik měl po příletu řešit delikátní záležitost - kompetenční spor mezi italskou a francouzskou vojenskou misí v Československu. Obě mise se podílely na budování čs. armády a spor nakonec počátkem června vyvrcholil odchodem Italů.
Konšpirácii o zostrelený Štefánika nahráva fakt že počas pobytu v Taliansku bol odvolaný z funkcie ministra vojny. Na Slovensku najpopulárnejši polityk bol bez funkcie a nikto nevedel čo s tým. Jeho smrť to vyriešila a veľmi veľa ľuďom padla vhod.
Štefánika nikdo z funkce ministra války neodvolal. Zastával jí až do smrti (v článku je mimochodem chyba, nezahynul v únoru, ale 4. května 1919). Ve stejné době existovala i funkce ministra národní obrany, kterým byl Václav Klofáč. Konspirace o sestřelení spatřila světlo světa sedm let po havárii - v říjnu 1926. Patří do říše pohádek.
Tak to je dobře a ano přesně tak. Jenže to co bylo v Plzni, tak jsem psal, že třeba Škoda a VW je alespoň synergie, že se jedná o výrobu aut. To samé byla na Plzeňská Škoda. Současný hlavní akcionář firmě něco přinesl? Know-how, finance nebo mu to jen někdo prodal? Sice je v této situaci trochu absurdní vytahovat něco co bylo před 100 lety, ale snad jsme se už od této doby poučili, že strategická odvětví , kam letectví a zejména výroba stíhaček patří, že bychom se na to měli dívat trochu jinak.
Akcionář samozřejmě přinesl finance, jak by jinak Aero získalo úvěr od Maďarské rozvojové banky? Pokud jde o klasické stíhací letouny, tak ty budete ve světě hledat téměř s lupou. Dnes už mají bojové letouny daleko širší paletu schopností. L-39 Skyfox nikdy stíhací úlohy plnit nebude a nemůže. Prostě cvičný letoun, který zvládne řadu jiných úloh (viz výše). V poválečném období produkovalo kromě vlastních a skvělých cvičných letounů jen ruské stíhací MiGy v licenci. Nutno podotknout, že kvalitněji než v zemi původu. Které stíhací letouny Aero ve své bohaté historii vyrobilo? V meziválečném období najdete stíhací Aero A-18, které bylo vyrobeno v malé sérii a převzalo jej letectvo. Pár dalších stíhacích letounů skončilo u prototypu. Cesty Aera se ubíraly jiným směrem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Klidně si na mne štěkejte, ale dokud bude ohajovat úřad pana Foltýna, tak jste stalinista. To byli jejich úřady. Do demokratické společnosti nic takové nepatří.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nevím, jestli do demokratické společnosti patří trollové s falešným profilem.
2 odpovědi