Můžu se zeptat studentů estetiky, kde se berou peníze na ty divadla, filmy a společenské akce ? Peníze dostanu za něco, co vyrobím a někdo jiný potřebuje - to je základ obchodu. Když budu mít hlad a někdo mi nabídne chleba nebo lístky do divadla, co si koupím ? Tohle je základní princip bytí. Až budu mít zajištěny základní potřeby bytí, můžu přemýšlet o estetice. Doufám, že nikdy nebudou všichni estéty 😉 Pěknou neděli všem.
Neochota lidí za prací se stěhovat ? Ptám se : Jaké mají lidi podmínky pro přestěhování ? Připadá mi to jak v amerických filmech, kde prodám byt/dům, na novém místě si pořídím další a pracuju. Super ! Ale tohle není možné u nás. Všude málo bydlení a když půjdu za lepším (kdo by chodil za horším), tak to bude do regionu, kde jsou ceny za bydlení vyšší, tzn. půjdu max. do pronájmu, který bude dražší, než můj současný nájem + hypotéka dohromady. Tak jak je to s tou ochotou ? Mimochodem, pracuji mimo ČR, kde jsem přes týden a domů jezdím na víkendy. Takže to není o neochotě, ale o podmínkách.
Pane Mausi, jestli válka s Čínou vypukne, či nevypukne vůbec nezáleží na Taiwanu, stejně jako vypuknutí 1.WW nezáleželo na Srbsku a vypuknutí 2. WW nezáleželo na nějakém Československu. Takové zemičky slouží jen jako ohniska, která některá velmoc ve vhodný čas rozfouká do velkého požáru. A to, že jsou lidi na Taiwanu zdánlivě v klidu nic neznamená. Povaha Číňanů je od té naší dost odlišná, jak jistě víte.
Ano pane Koutecký, i takto se na to dá dívat - bohužel. Nezbývá než doufat, že ekonomické zájmy zvítězí nad vojenskými.
Právě jsem se vrátil z pracovní cesty na Taiwanu. Nechci z toho dělat nějaké závěry, ale když došlo na řeč, tak byli taiwanci úplně v klidu. Oni nijak nepociťují nějaký vyhrocený nátlak Číny. Dle jejich slov jsou obě země velmi obchodně spojeny a pro obě je to to nejpodstatnější.
Tak nevím, co si o tom mám myslet. My jsme tady v Evropě denně zásobováni články, jak je tam válka na spadnutí a oni jsou úplně v klidu. Fakt nevím.
Pěkný den všem.
I moje zkušenost je, že pracovníci komunálního odpadu vědí všechno. Ostatní úřady ne., Snad krom financniho. Je to zajímavé, jak státní instituce doteď neumí sdílet data. A jak je všechno složitě.
Ano, sdílet podstatná data neumí. Mně to tenkrát přišlo směšné, že syn nepočůral ještě ani jednu plínku, ale za odpad už zaplatit měl. Proto mi to utkvělo v paměti.
Bingo!
O tom, že za 15 let asi půjdou děti na střední a kolik jich asi bude, to je snad jasné.
Tam žádná digitalizace nepomůže...
Rodiče mohou týden vysílat kouřové signály nebo mohou den-dva morzeovkou signalizovat, případně poslat do týdne super jistojistě doporučený a pojištěný dopis. Případně mohou také poslat e-mail s digi podpisem, případně štastný otec může 10 sekund po porodu odeslat z mobilu rezervaci na školku, základku a střední školu i s vyfoceným pohlavím dítěte (pokud se budou rozlišovat jen dvě).
To je vše NIC proti 15 letům, než dítě vyroste a bude chtít jít na střední.
Přidělením R.Č. a místem trvalého pobytu by se mělo začít plánovat počet a kapacita jeslí, školek, základních i středních škol.
Přesně, něco takového jsem chtěl také psát 👍
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Lidi, sakra nekupujte to ! To je jediné, co platí. Vydržte to 2-3 týdny a uvidíte. Dokud budeme machrovat, že na to máme, tak se nic nezmění. Obchodníci to moc dobře vědí.
V létě to bylo s okurky - 10,-Kč/ks a najednou 30,-. Říkám manželce vydrž, 2 týdny se bez okurků obejdeme ….. a ? Za 2 týdny byly zpět za 10,-.
1 odpověď