Rekvalifikace...
Pracující člověk na ni nemůže, protože se mu to povětšinou kryje časově se zaměstnáním.
Pokud člověk přijde o práci, na UP mu jí zprvu nedají, raději budou pseudohledat práci, která na UP stejně není.
Pokud už na ni má někdo nárok, těžko se z něj stane IT specialista.
Srovnejte si nabídky rekvalifikací na severu čech, v Praze a jinde. Zjistíte že je to veliký rozdíl.
A firmy na druhou stranu počítají s tím, že naberou člověka, který se cca za dva dny zaučí a potom jede jako stroj.
Nejsou ochotné si člověka vychovat. Spoustu lidí pracovat chce ale nikdo jim nedá šanci. Přijde mi, že třeba u nás na severu chtějí i na ještěrkáře angličtinu nejvyšší level.
Není to o mé zkušenosti ☝️ale o zkušenosti jiných
Co se týká poplatků, tak mě udivuje, jak to dělá ve společnosti dusno. Nevím teď, o kolik se mají poplatky zvedat. Myslím že cca 40 nebo 45 kč.
Většina národa hulí, chlastá a přežírá se. Na to mít všichni budou. Ale aby po nevím kolika letech na toto přidali, budou se vymlouvat. Přitom stačí vychlastat o 2/3 piva méně nebo si odpustit cca 7 cigaret. Jediná ČT se alespoň trochu stará o pořady pro mladé a alespoň osvětu v technice a jiných oblastech.
Většina ale bude čumět na Ulici a jiné jí podobné vypatlaniny a slátaniny a budou hltat nesmyslné prázdné dialogy a dívat se na to jak každý každého řeší a všem všechno závidí.
Radiožurnál je jediná stanice, která se dá v autě poslouchat (podle mého názoru samozřejmě) je tam vše a nehrají dokola 10 skladeb. Pořady moderují vzdělaní a určitě mluvou slušní lidé.
Čekám a těším se na odpovědi od lidí, které jsem výše popsal 😁
Hodně lidí tu řeší, že někdo jede o trochu rychleji (myšleno mnou okolo 60 km v hodině)
Nikdo ale neřeší, proč víc jak polovina řidičů jede 30 nebo 40 km. Nebo proč se někdo rozjíždí 500 metrů tak, aby dosáhl maximální rychlosti 40 km 🤦♂️ Dávat pokuty za rychlou jízdu, ANO. Ale za pomalou bych dával třikrát tolik. Pokud na to někdo nemá, ať jde pěšky nebo jede busem. Pokud nemá někdo reflex na to, rozjet se správně ať nejezdí! Pokud někdo jezdí na spotřebu a omezuje polovinu města, ať prostě nejezdí!!! Jezdit pomalu je stejně nebezpečné jako jezdit rychle. Takže vy, kterých se vás toto mé sdělení dotkne se nad sebou zamyslete. Zdržujete a stresujete normální lidi, kteří nechtějí jet 100 km v hodině městem, ale protože vás musí předjet aby se někam dostali, tak musí zrychlit. A to se ani nechci rozepisovat o tom když prší, sněží nebo je mlha, to by jste nejraději jeli 5 km v h. Jestli na to nemáte tak nejezděte a nepruďte ostatní !!!
"Málo kdo si uvědomuje, že vychovat dobrého a kvalifikovaného hasiče nebo policistů trvá několik let" - toto obecně platí u každé profese - ani pekař se nenarodí pekařem
Ono je to složitější. I pekař může být policistou a obráceně. Bez policie by ale pekař koukal, pokud by ho okrádali a nic by s tím nemohl dělat. Oproti tomu policista si chleba upeče sám. Ale pokud by se to takto rozebralo, zjistíte, že nikdo se bez nikoho neobejde.
Pokud budou chtít zrušit výsluhy, většina kdo na ně má nárok skončí. Ti kdo nemají nebudou mít motivaci (jednu z mála posledních) zůstat u sboru a nové policisty nenaberete už vůbec. Bez policie bude fungovat právo silnějšího nebo šílenějšího.
Aha, no, ale podle vaší logiky by tedy manželství mělo náležet jen těm, kdo mají děti. Co bezdětné páry?
Pane Štefl, z celkem tří Vašich příspěvků je vidět, že jste asi dost frustrovaný. Nic ve zlém.
Napište prosím, proč Vy s tím souhlasíte místo nesouhlasných komentářů.
Nejsem nábožensky zaměřený, nevěřím v boha. Ale tisíce let před námi se utvářelo to, v čem dnes žijeme, sňatek je původně hlavně náboženský (i když dnes už to tak není), a stojí na základech víry v boha nebo náboženství. Náboženství nikdy gaye netolerovalo natolik, aby je oddalo.
Nechápu tedy, proč se do sňatků tedy gayové tak hrnou. I kdyby to bylo zákonem povolené, nic se nezmění v jejich právech a povinnostech.
Za mě jen vykřikují neuznalí lidé toužící po pozornosti.
Až to budou mít, za čas budou protestovat proti tomu, aby se to vrátilo protože oni jsou jiní a nemůže se na ně nahlížet jinak. Bavím se o těch, co to musí světu dávat pořád vědět.
Nelze než souhlasit. Ale ZÁSAHOVÁ JEDNOTKA by měla být plně vybavena. Nejeli na oznámení krádeže nebo napadení pasažéra v metru.
Zásahová jednotka není na každém rohu. Je jich 8 v republice + dvě na atom. elektrárnách. ☝️spíše je zázrak, že tam ZJ dorazila za relativně krátkou dobu díky opatření na jiné budově fakulty...
Zajímalo by mě, jestli člověk, který psal tento článek zjišťoval, kde je těžší získat zbraň, jestli v ČR nebo v USA. 🤦♂️
Mým názorem je, že v ČR máme jednu z nejpřísnějších legislativ. Je potřeba naučit se více jak 800 otázek ze zákona, projít ústní i samotnou střeleckou zkouškou. V USA se stačí jako žadatel zaregistrovat a pokud je vše vůči státu v pořádku, je povolení uděleno a člověk si může zbraň koupit.
Pan Zaorálek je člověk jako kterýkoliv jiný. Není důvod ho přednostně informovat. Problémem tkví v nedostatečné informovanosti učitelů, profesorů, ředitelů, školníků, studentů, atd. Přednáška na 20 minut každý rok od erudovaného člověka by nikomu neublížila a to napříč celým nejen školským sektorem.
Bytů je dost! Stačí chtít.
Tak znova, přesně v tomhle pořadí:
1) strop na nájemné, daný lokalitou, velikostí bytu a stavem, podle přesně daných tabulek. Překročení = pořádnej flastr, klidně opakovaně.
2) zvýšení daně z nemovitosti na 2% ročně z aktuální tržní ceny nemovitosti na 3. a další nemovitosti určenou k bydlení, případně na nemovitosti, kde nemá majitel hlášený trvalý pobyt. Prázdné byty ještě další 3% navrch.
3) nucený odkup za státem určenou cenu u nemovitostí, kde vlastník není občanem ČR. Je jedno jestli firma nebo člověk.
4) vrácení daně z převodu, absence podporuje spekulace.
A uvidíte, kolik bydlení jak k pronájmu, tak k prodeji, najednou na trhu bude. 😉
🤭🤣 je vidět, že nemáte vlastní bydlení. A nebo je tu varianta, že vlastní máte ale nemůžete nebo nechcete mít např. Druhý byt.
Nájemné se sníží pokud bude dostatek bytů a je naprosto normální, že když někdo bude pronajímat, musí na tom něco vydělat. Ono to, co na tom vyděláte po odečtení nákladů, se sice může zdát lidem jako vy hodně, ale pokud vámi pronajímaný byt bude žumpa, do které nic neinvestujete, bude se vám v čase měnit i složení lidí, kteří si byt pronajmou. Takže ve finále bez investic (myšleno rekonstrukce po cca. 10ti až 15ti letech) bude byt na odpis. V Ústí vydělá známý cca 4.500,- na nájmu po odečtení energií, fondu oprav, atd. Za rok má tedy 54 tis mínus 15% daň ze zisku tj. Cca. 46 tis. Za 12 let je byt v troskách, protože nájemníci ač vypadají sebevíc přesvědčivě si tohoto bydlení neváží a po 12ti letech je vše v troskách. Rekonstrukce bytu 2+1 se stavební firmou dnes vyjde na 500 tis. A bude to za 12 let tak 650 tis. Tak si to spočítejte.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nějak jsem se nedočetl nájemné dostupného bydlení v nájemních bytech a družstevních bytech...
To bude určitě tak dostupné až se o to budou všichni zajímat ...