Merkel evidentně staví ekologii v žebříčku hodot nad demokracii a bezpečnost.
Klidně odsouhlasila omezování jaderných elektráren (z důvodu ekologických) i když by jejich další provozovaní bylo evidentně levnější, než čerpat energii z jiných zdrojů a rozhodně by bylo levnější než z plynu dovezeného z nord streamu 2 (do nákladů je nutné započítat i investice) a zcela pominula bezpečnostní rizika z toho vyplývající. Je to způsobené tím, německá reprezentace vsadila na kartu ekonomického propojení s ruskem (stejně jako to udělalo Německo s Franciií a ostatními státy po 2.sv. válce). Problém je v tom, že russáci jsou jiná civilizační "bublina". Co platí na evropany, neplatí na russáky.
Zcela naivně tak vystavila evropu zbytečně veliké závislosti na ruských energíích. Závislost větší, než byla nezvytně nutná.
PS: Vzpomeňmě také na tehdy plánovaný produktovod NABUKO, za který tolik bojoval m.j. Topolánek (a měl pravdu). Bohužel neúspěšně. Z dnešního úhlu pohledu by to byla ta správná alternativa vůči Nord Stream 2.
PS 2: Vzpoměnmě také na plánovaná radar v Brdech. Opět měli Topolánek a "kníže" pravdu. Tehdy to zcela hloupě odpískal Paroubek, který si na tom vystavěl populistickou kampaň a lůza mu ještě tleskala.
Po letech se hezky ukazuje, kdo je kdo, a kdo měl pravdu. Voliči jsou bohužel nepoučitelní a stále naskakují na laciná populisická řešení.
Prbán v příštích volbách po dlouhé době prohraje a tím se změní celá politky Maďarska vůči russku i EU.
Volat si tedy může, jak chce, ale už ho to nespasí. Orbánova éra se blíží ke svému konci.
V té samé době můžeme očekávat i další politický veletoč Babiše. Jakým směrem se vydá tentokrát zatím neví ani sám babiš. Už vyzkoušel všechny politické směry kromě umírněné konzervativní křesťanskodemokretické pravice (tedy něco jako koalice Spolu).
Druhou možnostíá by byl posun ještě víc na populistickou pravici na úroveň německé AFD. (s těmi ani Lepenovci nechtějí už nic mít)
Pro Ukrajice žijící v ČR jsou sportovní zápasy v této době jednou z mála možností jak se odreagovat a zároveň podpořit svou zemi alespoň účastí na sportovní akci.
Je tedy logické, že jich tolik přišlo. Liga národů je u nás vnímána jako podřadná soutěž, takže je logické, že našich fanoušků bylo málo (i s ohledem na výkony repre v posledních měsících). Nevidím tedy na situaci nic překvapivého. Zaskočení byli asi jen lidé, kteří russou agresivní válku na Ukrajině moc neřeší.
Bylo by to fajn, ale dá se mu věřit. Podobné řeči vedl před agresí i putin.
A pokud ten samý putin na Lukašenka zatlačí dostatečně silně, tak kdo ví, co Lukašenko udělá.
Je tu ale ještě jeden aspekt a to jsou samotní běloruští vojáci. zZda by vůbec byli ochotni proti Ukrajincům zvednout zbraň. Sice jsou masírováni státní propagandou podobně jako russáci, ale bělorusové obecně chovají vůči ukrajicům velmi vřelý vztah. Výrazně pozitivnější než k russákům.
Jako mladý jsem se vždy domníval, že jiný život ve vesmíru může být i v řádově jiné velikosti. Co když jiný život funguje, ale ve zcela jiném rozměru. Je tak obrovský, že celý náš vesmír je pro něj jedna malá pidijednotka, kterou ani nejsou schopni zaznamenat. Nebo naopak je tak malinký, že ho neuméme rozpoznat my.
Ale je to asi jedno 🙂. Dnes nad tím už nepřemýšlím.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Zmrazení platů politiků je čirý populismus. Opakované několikaleté zmrazování platů politiků je ultrapopulismis. Je potřeba změnit systém určování platů politiků a oddělit ho od platů soudců, tak, aby výši platů neurčovali politici, ale nějaký automatický výpočet, například medián mezd v ČR. Ideální by bylo tam zohlednit i míru hospodaření státu. Např. nějaký koeficient (růstu i krácení) s ohledem na plusové či mínusové hospodaření státního rozpočtu.
10 odpovědí