Ceny, nabízené uváděnými dodavateli jsou mi fuk. Jelikož jsem instaloval FV elektrárnu, mám průběhové měření a elektřinu nakupuji za spotové ceny, dodavatel TEDOM energie. Např. dneska je silovka cca třetinu dne za zápornou cenu, třetinu dne zadarmo a třetinu za pár haléřů (max 50 h / kWh). Je to samozřejmě extrém, ale ani v běžných dnech cena v průměru neleze přes 2,50 Kč / kWh bez DPH. A jelikož mám 11 kWh akumulátory, tak v noci při nízké ceně nabiju a přes den jedu z baterií. Pokud máte možnost, doporučuji totéž.
Velmi trefný článek, jako celoživotní OSVČ s ním naprosto souhlasím. Jen jestli tenhle názor doputuje až k vládě...
Ještě malá vsuvka: před nějakou dobou putoval ke všem OSVČ dopis od vlády (Andreje Babiše) s výzvou k dobrovolnému navýšení soc. odvodů s příkladem, jak to zvedne budoucí důchod. Jednoduchý výpočet ukázal, že "vložené" peníze se z nemalé části ztratí v přerozdělovací mašinerii a lepší je spořit si individuálně.
Apropó - musím se porozhlédnout po nějakém spořícím investičním účtu, do důchodu cca 10 let, to už by chtělo začít ukládat...
Zdravím, vyslechl jsem celý podcast a opět jako vždy - to nejdůležitější řečeno nebylo. Možná to není stejné u ostatních operátorů (ČEZA PRE), ale EGD (v jeho území, kde i já sídlím) umožňuje uzavření dvou typů smluv o připojení FVE k distribuční síti. Mikrozdroj - zde přebytky odtékají zdarma do sítě a není možné proud prodávat, a malá výrobna - zde je možný prodej, tak, jak bylo výše zmíněno. Mně na toto upozornil můj dodavatel FVE, bratr a soused si nechali FVE instalovat od Innogy a nic neřešili a teď jim proud odtéká zadarmo a jediné, co můžou, je koupit drahý wattRouter a ohřívat si vodu. Od vás to považuji za chybu, od Innogy za podvod. Zajímalo by mně, zda s tím lze ještě něco dělat.
Proč byli Piráti vykroužkovaní?
Starou garnituru ODS, Lidovce,... ne.
ANO a SPD prostě... ne.
Riskovat, že můj hlas propadne u nějaké malé strany? ...ne.
Chce to někoho nového, svěží vítr! Piráty - to by šlo. Ale počkat.. kdo to tady je, STAN? No jistě, Piráti jsou svěží vítr, ale něco mi na nich nesedí, takže STAN je jasná volba.
Ne že bych rád platil vysoké daně, i ta z nemovitostí bolí, ale posunout ten mix od vysokého zdanění práce ke zdanění majetku by byl velmi rozumný počin. Naprosto souhlasím s autorem článku, vyjmenoval férově všechna pro i proti a jejich řešení, odezvy v komentářích jsou evidentně od trolů nebo od lidí, kteří četli jenom titulek, možná první odstavec. U mně má autor za 1. !
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pár poznámek:
nechápu, jak mohou mít velké FV elektrárny lepší výsledky ve smyslu nezhoršování přebytku elektřiny při vysokém osvitu? Prostě buď svítí, nebo nesvítí... Prostě když nemáš akumulaci, tak "škodíš".
A posilování rozvodů to nevyřeší.
Tvrzení, že je lepší 2 kWp FVE do každého domu místo 10 kWp do každého pátého je úplný blábol - to je jasné asi každému.
Přečerpávací elektrárny bych rozhodně podporoval. Podívejte se, jak rychle se zaplatily Dlouhé stráně...
Nezmíněný byl management nabíjení stávajících akumulačních kapacit - pokud vím, běžně je to tak, že ráno vyjde slunce, něco z výroby se spotřebuje, zbytek jde do baterek. Cca v 10 h je nabito a pak vše letí do sítě. Řídit nabíjení, aby se nabíjelo buď pomalu celý den, nebo až v době, kdy už jsou vážné přebytky, by nešlo?
3 odpovědi