Podle tohoto vzoru bych u nás zrušil Vídeňskou kávu, protože nás 300 let Rakousko politicky a ekonomicky utlačovalo. Na druhou stranu nesmíme používat název "RUM ", ale každý tak říká Tuzemáku a podobným nápojům dál. Je to hra se slovíčky, která sice nic nepřinese, ale někteří se tím asi velmi dobře živí.
Jak jsem nedávno koukal na TV, Merkelové se opět dostalo nějakého uznání, asi ji mají Němci rádi. Osobně jsem ale několikrát psal, že slovo "Merkelová" bude mít jednou horším význam než slovo "Ďábel". Asi k tomu ještě nedozrál čas, státní kasy mají stále dost prostředků, aby umožnily bezpracný život migrantům. Ale valí jich stále tisíce a jsou již k nezastavení - peníze jednou dojdou a oni si budou muset poradit jinak a kde? No přece někde u lidí, třeba i u vás, a bez donucení to určitě nebude.
Nejsem v této věci odborník, ale četl jsem, že kdesi zakázali oslovovat veřejnost "dámy a pánové". Pokud jsem podle anatomie muž a myslím si, že jsem žena, potěší mne oslovení "dámo"" a pokud jsem podle těla žena a mám mužské myšlení, potěší mne přece ono "pane!" A pokud jsem někde uprostřed, že ne to ani ono, asi bych měl být ubytován někde v ústavu, nebo o svém prostřednictvím zásadně s nikým nemluvit, abych se tam nedostal.
Přiznám se, že jsem mohl být v minulosti zvědavější, a moc jsem po minulosti rodiny nepátral. Proto mi po přečtení článku na mysl přišlo to, že rodina mého otce pocházela ze Slovenska a otec nebyl povolán do slovenské armády, i když válku prožil v Praze. Jeden strýc sice podle svědectví vykládal o tom, že byl u Stalingradu, ale to mi ostatní tehdy ještě žijící strýcové rezolutně popřeli. Tak nevím, není se již koho zeptat, už je to dávno. Byla to složitá doba, ostatně je i dnes, jen co budou například Ukrajinci v Čechách žijící vykládat dětem a vnukům, že se statečně emigrací ubránili odvodům do armády, aby šli bojovali za svou vlast.
Nemám nic proti vysokým školám, ba naopak, ale bezduché přidávání míst na nich by mělo být regulováno ne zájmem studentů a škol samotných, ale potřebami státu. A tady vidím naprostý kolaps - některé obory jsou natolik přebujelé, že každému bude jasné, že většina absolventů nesežene pracovní místo, např. ekologie, chov exotické zvěře atd. Je mi samozřejmě líto všech zájemců, ale že pak třeba sedí u kasy v některém velkoobchodu, je holá skutečnost.
Ještě bych pro informaci doplnil, že hradiště Vlastislav má s hradem a zámkem Skalkou společného jen to, že leží na katastru obce Vlastislav, ale úplně jinde - 500 metrů SVV od zámku. Pro návštěvníka hradiště jen ještě doplním, že vlivem hluboké orby tam již k vidění není nic jiného, než terénní zvýšení v místech čelní hradby. Odkaz .
Staré pověsti v sobě nesou mnohé z naší dávné historie, s čím si dnešní historici nedokáží poradit a tím pádem pro ně to jsou neexistující události. A jednou z kapitol jsou i tzv. lucké války. Ty tak mohly probíhat někdy v polovině 9. století a právě do té doby položil i "jepičí život" hradiště Vlastislav Dr. Váňa, který na hradišti vedl vcelku podrobný několikaletý archeologický výzkum v 50tých letech 20.st.. Hradiště nebylo ani celé zastavěné, bylo zničeno krátce po svém založení, jen několik let tedy sloužilo jako vojenská základna. Pokud jde o dobu předkřesťanskou, nejlepším průvodcem historií je bezesporu Kronika česká od V. Hájka z Libočan. V minulosti byla napadnutá z toho, že Hájek v ní lže, ale na druhé straně tam hovoří o spoustě dějů a osobností, které dokázat i dnes lze. Je si třeba uvědomit, že ke své práci měl daleko víc pramenů, než máme dnes. Kdo ví, kolik starých kronik leží ve švédských knihovnách, kam se odvezly se stovkami dalších knih třeba jen z Pražského hradu za 30 leté války. A co píše Hájek o luckých válkách? Krátce že Vlastislav byl strýcem Neklana a chtěl ho porazit a stát se tak knížetem celého českého knížectví. Jestli bitvu vyhrál Čestmír či Tyrl, je jen onomastický problém, ale jedno je z toho jasné, že nešlo o mezikmenovou válku, jak se dosud tvrdilo, ale o válku občanskou, resp. o válku k uchopení moci. Pěkný den.
Ano, teď už to bude jenom horší a horší. Jediným humánním řešením je totiž je vystěhovat z Evropy, a to už samozřejmě nejde. Takže budeme muset snášet (strpět) stoupající agresivitu jednotlivců i gangů a možná jednou i třeba náboženských či národnostních ozbrojených sil (armád). Vězte ale, že obdobné příklady už v Evropě byly a dokonce i u nás.
Nás nic takového neučili a dožil jsem se důchodu v klidu. Školy by měly především vychovávat (spíš bych řekl vysvětlovat) ke zdravému manželskému soužití a učit správné vztahy mezi muži a ženami. Pokud jde o ty neheterosexuální menšiny, tak mi připadá, že je nejen tolerujeme, ale i propagujeme a podporujeme. Dívat se někdy na televizi, to je opravdu hnus, ještě že televize má knoflík "vypnout".
Přiznám se, že jsem asi nechodil do školy, tedy spíš při matice chodil za školu, protože nerozumím číslům, které vyjadřují dobu života v důchodu - 21 let. Dnes se chodí v 64+2 (muži) a když připočteme 21 let, je to asi 85 let. Naděje dožití je u mužů 76,89 roku a u žen 82,78 roku, pro muže je to tedy asi o 8 let méně.
Za "Marie Terezie" se platila daň z komínů, ale ty dnes vesměs nikdo v městské zástavbě nemá, tak se přejde na balkony, ještě bych mohli připojit možnou daň z vchodů a vjezdů do garáží, které vedou přímo na veřejný prostor (např. chodník), satelit na fasádě, vyvěšování praporů a pozdní příchody do budov v době klidu (22-06 hodin).
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Vláda to má přece spočítané, že vyhraje. Tady v našem státě sice podporu nemá, ale statisíce českých voličů v zahraničí vidí usměvavého prezidenta s krásnou manželkou, který za vládu lobuje po celém světě, no - nedejte jim hlas! Takovou sílu budeme doma s našimi tak různorodými preferencemi opět těžko přehlasovávat. Do voleb půjde opět mnoho stran, které odčerpají hlasy hlavně opozici, takže to dopadne podobně jako minule. Na druhou stranu se těším, jak slíbil Fiala, že u nás budou měsíční platy jako v Německu... Věřil bych, kdyby dodal, že ale v součtu u nás za dva měsíce.