Tak s tím zlatem jste řekl pěkný blábol. Jak minimálně? Zlato se široce užívá v různých high tech odvětvích. Zlato máte ve většině pokročilé elektroniky to samé stříbro - nejlepší vodič elektřiny. BTC je jen náboženství je to sekta která jednou skončí v propadlišti dějin. Pokud už jednou BTC ztratil během krátké doby 80% své hodnoty nemám pochyb o tom, že příště se to stane v ještě větší míře. Takže hodně štěstí při vyznávání Vaší víry.
Nepochopil jste, co jsem psal. Vytrháváte, to co jsem napsal z kontextu a misinterpretujete to, atd... To minimálně znamenalo: v porovnání zobchodovaného objemu ke spekulaci a k nákupu právě za účelem využití v průmyslu. Nebo máte snad pocit, že se těch 4500 tun zlata, které se každý den na trhu celosvětově zobchodují se i zároveň využije průmyslově? Samožřejmě, že ne. Využije se z toho jen naprosto minimální zlomek. Tedy i zlato je v prvé řadě spekulativum, pak dlouho, dlouho nic a pak má právě nějaké to minimální průmyslové využití, jak jsem psal. Jeho cena tedy ani náhodou neodráží jeho reálnou užitnou hodnotu, ale je vyhnána také jen spekulací. Pokud by mél být učiněn celosvětový zákaz spekulace se zlatem, tak se taky jeho cena ze dne na den propadne o 90% možná ještě víc... Tedy to, co jsem napsal je naprosto pravda, pokud to interpretujete přesně tak jak jsem to napsal. Každopádně to nemá smysl dál rozebírat, jelikož nevěřící Tomáš zůstane vždy nevěřícím Tomášem a ten bude vždycky hledat nějaké důvody, proč něco nejde nebo proč je něco blbost, i kdyby mělo všechno svědčit o opaku... I když i ten nakonec podle legend uvěřil. V tomhle případě však těžko říct jestli to v tomhle případě není jenom hraná nedůvěra poháněná závistí. Něco na úrovni toho, jako když Fiala říká, že jeho vláda je nejlepší vládou od 1938, a že za 4 roky tu budou platy jak v Německu. 🤣
Finančně gramotný člověk na půjče fakticky vydělá. Finančně negramotný člověk, který si potřebuje půjčovat na dovolenou, dárky nebo prostě obecně spotřebu a pak dlouho splácet, končí v exekuci... takhle jednoduché to je. Na spotřebu je možné si půjčit maximálně tehdy, pokud na to ty peníze člověk tak jako tak má, nechá je na spořáku, kde to generuje úrok a pouze využije např. toho bezúročného období na kreditce a během těch 50 dní to celé vždycky najednou splatí... to je jediná situace, kdy si člověk správně půjčuje na spotřebu. V životě ne tak, že se to pak splácí x měsíců po částech, ani by mě to nenapadlo. Je to absolutně nelogický a neekonomický.. Tím podstatným ani tak není, kolik si člověk půjčí, jako spíš to, za co to utratí. Čerpám všechny možné typy úvěrů i v mnohamilionových částkách, a to jak pro firmu, tak osobní kreditky a nikdy žádný problém nebyl, právě naopak. Bezúročný období, cashbacky za platby, slevy všeho druhu všude možně, atd, atd, atd... prachy zadarmo, kam se člověk podívá. Díky půjčkám každý měsíc x tisíc "zadarmo". Jediné, co je potřeba je know-how.
Kdo to používá? V čem? Nikdo to nepoužívá. Nemá to žádné praktické využití. Je to spekulativum. Pump and dump - levně nakoupit draze prodat nic víc to nikdy nebude. Jestli si myslíte, že někdy uvidíte nějaké masivní placení Bitcoinem jste naivní.
No tak, ono stačí, že to na té burze koupíte nebo prodáte. V tu chvíli to už používáte. Samozřejmě, že si nemyslím, že se z toho stane někdy národní měna nebo něco podobného, aby se s tím začalo "masivně" platit, tak jak říkáte. To si může myslet jenom blázen. Na druhou stranu zlato taky není národní měna. Taky s tím v obchodě nezaplatíte, také to má minimální skutečně využití (myšleno průmyslové), a taky se to využívá především pro spekulace nebo zajištění něčeho. Ta podobnost je tam evidentní. Jediný rozdíl je, že zlato je fyzická záležitost, kryptoměny virtuální. Charakteristicky je to ale jinak úplně stejné, pokud se tedy pomine to, že zlato se (v porovnání se zobchodovaným objemem minimálně) občas využívá v průmyslu. Tedy, co si rozhodně myslím je, že to má/bude mít v tomto směru obdobný status jako zlato. Zvlášť když kolem toho vzniká legislativa, mluví se o časovém testu na jeho držení, legislativní překvalifikaci kryptoměn ze zboží na finanční instrument, některé centrální banky mluví o tom, že to zvažují začít nakupovat do rezerv, atd... Ono při těhle zprávách si taky jenom blázen může myslet, že to nějak zmizí. A vlastně ono i to, že z toho nikdy nebude národní měna, resp. něco v tomto smyslu, tak to také není tak úplně pravda, viz Salvador... jasně, někdo si řekne nějaký Salvador, co to je vůbec Salvador... ale je to taky mezinárodně uznávaný stát...
Zkrátka na nějaký malý projekt, který se objevil, a který zase zachvíli zmizí, je to už moc prolezlé všude možně. Zkrátka tomu věřím a btc, co mám ještě bůhví ze kdy neprodám asi nikdy díky tomuhle přesvědčení... 🤣
Kdyby všechny kryptoměny zmizely tak by to běžný člověk nepoznal. Jediné koho by to ovlivnilo jsou vyznavači této víry.
To ano, běžný člověk, který to nepoužívá by to sice nepoznal, ale už to celkosvětově používá tolik stovek milionů lidí, firmy už to mají zavedené ve svých procesech, atd... že v podstatě není jak by to mohlo zmizet. Jakmile je někdo na něco zvyklý, tak se toho blbě zbavuje, zvlášť pokud se toho zbavit nemusí.
Ano, pan Benda se "proslavil" kdysi zveřejněnou stránkou z jeho "práce". Bylo to otřesné pindání o sametu velkým písmem s obrovským řádkováním. Tuším, že principiálně podobně se tvoří práce v společenských a humanitních vědách. On to měl tehdy jen přehnané..Nevím, jak se dnes dělají technické "diplomky". V té mé dávné je sice vše psáno na stroji. Pokud se do ní kouknu, je ale hlavně plná matematiky, mechaniky, grafů, muselo se ručně doplňovat matematické symboly. A sada výkresů, originály v tuši. V kopiích již trochu vybledlé...A hlavně to bylo originální, neopsané a nakonec zrealizované technické dílko. A diplomka je vzpomínková památka. Nejsem si jist, zda ti současní otitulovaní mají k tomu svému dílku podobný vztah.
Ono i dneska poctivě a kvalitně napsaná diplomka zabere minimálně kolem 100 hodin čistého času a to pouze za předpokladu, že je ten diplomant schopný ve velké míře samostatné práce, jde mu to "od ruky" a nemusí každou chvíli konzultovat s vedoucím a měnit půlku kapitol. Jinak běžně není možné si tu diplomku formátovat, tak jak Vás napadne. Na všechno je pokyn děkana dané faktulty k tomu, jak to mý vypadat - font, řádkování, velikost písma, apod... Tedy i dnes, pokud si ten diplomant napsal tu práci poctivě, dal si s tím tu práci a strávil nad tím ten čas, tak k tomu ten vztah má úplně stejný, jako Vy. Pokud to někde zkopíroval nebo to udělal někdo za něj, že ani neví, že nějakou práci psal, tak pak samozřejmě tam se ani není o čem bavit.
Hlavně by se měla uzákonit u oborů a směrů, kde je to možné kombinovaná a dálková forma studia. Existují obory, které ač by to fakticky bylo realizovatelné a zvládnutelné (typicky např. právo), není možné studovat z nepochopitelného důvodu dálkově, což v podstatě diskvalifikuje velké množství zájemců o studium, kteří s ohledem k rodinným nebo pracovním povinnostem nemohou pravidelně docházet do školy, ač by si třeba rádi kvalifikaci, resp. celkově ten rozhled, rozšířili. Situace, kdy právnická fakulta pak po 40 letém člověku chce, aby plnil klasický studijní plán mezi většinově pomalu adolescentním osazenstvem včetně adaptačního kurzu, tělocviku a dalších podobných krávovinek, je až komická. Zkrátka celkově by to chtělo ten vzdělávací systém zpřístupnit. Lidé již běžně neumírají v 50 letech a vzdělávání včetně toho magisterského vysokoškolského by nemělo být jen doménou mladých do 25 let. Klidně se spolu s tím může zavést i nějaké přiměřené školné na všech vysokých školách s podporou třeba nějakých stipendijních programů. Myslím, že si ho ti lidi rádi zaplatí...
To se velmi mylite. Rozumite tomu vubec? Bankovni system lze zmenit, data lehce prekodovat. To u bitcoinu nejde, to by se cely blockchain rozpadl. A banky (zatim) na blockchainu nejedou, ty si jen sifruji pristup. Jednoduse zavedou o rad vetsi sifru.
Kriste pane. Už jen to, že dáváte rovnítko mezi kódování a šifrování dat... Jak kdybyste říkal, že hrušky jsou stejný jako jabka, protože je to všechno ovoce. Tedy kódování je stejný, jako šifrování, protože je to všechno IT. 🤣 Bankovní systém, resp. defakto všechny moderní IT systémy, tedy i blockchain fungují na asymetrickém šifrování. Ve chvíli, kdy budete mít dostatečný výkon na to abyste dokázal tu šifru prolomit a dostal se tak k tomu originálnímu obsahu a mohl s ním manipulovat i bez privátního klíče, tak je skutečně všechno jedno, protože s takovým výkonem rozluštíte zachycená hesla do bankovních systémů, rozšifrujete komunikaci mezi klienty a bankami, bankami navzájem, budete moci s tou komunikací manipulovat a podstrkovat tam svoje informace, atd... to stejné s blockchainem jen ten průběh by byl malinko jiný, ale výsledek úplně stejný. Tedy ve chvíli, kdy prolomíte blockchain, tak Vás nějaký bitcoin a kryptoměny nemusí zajímat, protože máte v podstatě k dispozici celý finanční systém, resp. celý IT svět doslova... Samozřejmě ano, síla šifer roste s výkonem počítačů. Čím jsou počítače výkonnější, tím silnější jsou ty šifry, tedy nějaké prolomení hrubou silou nehrozí. Ale stejně tak jak můžou banky upgradovat svoje systémy, tak je také možné forknout blockchain a jet dál na složitější šifře, stačí většinový konsensus v té blockchainové komunitě... V blockchainu je možné po technologické stránce cokoliv měnit stejně tak, jako v jakémkoliv jiném systému, jen je potřeba, aby se na těch změnách shodla nadpoloviční většina těch uživatelů toho blockchainu.
Já zase nechápu, že i za takovou dobu si v tom ještě neudělaly pořádky ty inzertní portály, PČR a banky 😡
Tak oni se s tím snaží dělat, co můžou... všude píšou pozor na podvody. To je tak celé, co s tím zmůžou. Může být systém sebelépe vymyšlený, ale před vlastní hloupostí dotyčného nedokáže zachránit nic... Pokud prostě tomu podvodníkovi chcete poslat ty peníze nebo mu dát přístup k účtu, tak Vás před tím nikdo neuchrání, jelikož Vám nikdo nemůže nakázat něco nedělat.
A jak se po 2-3 puleni ude tezit? Jen naklady budou vetsi nez je cena bitcoinu. jedine ze by cena opravdu rapidne vzrostla, nebo vzrostl vypocetni vykon. A az nejaky pocitac rozlouskne klice, tak je stejne konec.
Az nejaky pocitac rozlouskne klice, tak je konec nejen s bitcoinem, ale i s bankovnim systemem a uplne se vsim, protoze vsechno jede na stejnem principu sifrovani.
Blahopřeju k pátému pokusu.
Těmi úvěry se zvyšují bilanční sumy bank. V jaké ten úvěr přistane, není podstatné, protože pokud někde jako vklad přistane a to přistane (těžko si někdo půjčí proto, aby ty peníze dal pod matraci), tak se zvýší celkové množství vkladů v bankách. A každým takovým úvěrem tedy banky (jako celek) získají další možnost poskytnout úvěr.
Fakt nechápu, proč máte potřebu se tak vypisovat. Nikdo se o ta moudra neprosil.
Zkuste mi najít ve výročních zprávách bank alespoň jednu, která má rozpůjčováno více než má na vkladech.
Ale chápu, že papouškování definic, které evidentně nechápete, je maximum, co zvládnete. Mimochodem, je vtipné ohánět se povinnými rezervami, které nemají s úvěry žádnou souvislost, protože je tvoří právě % z vkladů. Tedy ta souvislost tam je, ale přesně opačná. Tedy, že tu část vkladů, kterou má banka uloženu u ČNB jako ty minimální rezervy, nemůže dále půjčovat.
Ten váš multiplikační efekt funguje jinak než si namlouváte. Když by měla banka například 1000 korun na vkladech, tak jich třeba 900 půjčí. Když je půjčí, tak ten, komu je půjčila je utratí a ony přistanou zase ve formě vkladu na účtu banky (možná jiné, ale to není podstatné). Tedy najednou má banka vklady 1900 a může dalších třeba 800 zase půjčit, atd. Ale vždycky platí, že banka nemůže mít rozpůjčováno více než jsou vklady (teď pomiňme nějaký základní kapitál banky, který může samozřejmě půjčovat do určité míry taky).
Motáte páty přes devátý. Nepotřebuju si tu honit ego, takže ano, máte pravdu, nerozumím tomu, plně s Vámi souhlasím. A je to vyřešené. Každopádně dobře, že jste sebevědomý. To je základ všeho. Pak jde i z lejna uplést bič.
jenomze zlato neni jen investicni. Vzdy bude mit nejakou cenu. A ne malou. Meny obecne maji cenu danou duverou lidi v ně.
Ano, není sice jen investiční, ale jeho reálná užitná hodnota je minimální. Jeho spotřeba pro průmyslové využití je ve srovnání s tím kolik se ho drží na investice naprosto minimální. A nakonec i cena zlata je dana zejmena duverou v nej, resp. v to, ze verite tomu, ze zitra, za tyden, za rok, za 10 let ho prodate za vic, nez za kolik je dnes. Pakliže by se mělo zlato nějakým nařízením úplně vyloučit z možnosti s ním spekulovat (tj. nakupovat a prodávat by ho mohly pouze nějaké regulované subjekty, které jej využívají např pro výrobu) a mělo by být rezervováno pouze pro průmyslové využití a pro nic jiného, tak se jeho cena výrazně propadne možná na desetiny současné hodnoty.
A kde je hranice mezi primerenym fyzickym trestem.a tyranim? Kazdy ma prah bolesti nekde jinde, kazdy rodic uderi dite jinou silou, to co jednomu muze pripadat primerene, muze jinemu pripadat neprijatelne. Fyzicke tresty jsou jednoduche reseni pro mene schopne rodice kteri to jinak neumi a ve vetsine civilizovaneho sveta jsou fyzicke tresty neprijatelne.
Víte, dospělý, když udělá něco co nemá, tak jde sedět. To je ten trest. A proč jde sedět? No, protože domluva a tytyty nestačí. Jsou zkrátka lidi (a děti), kterým můžete domlouvat a vysvětlovat horem dolem, zakazovat hory doly, ale stejně si prostě budou dělat, co chtějí. Žádný rodič nepoužívá fyzický trest jako první reakci na nějaký problém, většinou to následuje právě až jako poslední východisko ve chvíli, kdy už nic jiného nezabralo. Vidíte tu paralelu s vězením pro dospělé? To není o tom, jestli je rodič schopný nebo není. To je zkrátka o tom svázat to deliktní chování s něčím tak nepříjemným, aby k tomu napříště nedocházelo.
Osobně za přiměřený fyzický trest vidím takový, který není způsobilý k tomu způsobit poranění, natož nějaké trvalé poranění. Ale, že to má bolet, tak to je právě tím účelem toho fyzického trestu - bolest = nepříjemný vjem spojený s tím deliktním chováním.
Možná vás to překvapí, ale banky nikdy nepůjčují víc, než mají na vkladech. A laskavě si to ověřte, než tu začnete vyřvávat, že to není pravda.
No, ve skutečnosti banky (jako sektor) půjčují víc, než mají na vkladech. Je v podstatě standardem, že banky mají rozpůjčováno více, než kolik u nich tvoří vklady. Říká se tomu multiplikační efekt v bankovnictví a banky tím ve své podstatě vytvářejí "nové" peníze, přičemž ten proces do velké míry řídí centrální banka např. přes stanovování výše povinných rezerv.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Mám jenom dotaz. Jakou výhodou by byl titul Judr. in Memoriam a komu by jej předali když ani normálně studující neví dodnes kde škola sídlí.
Viz (jako Judr.) Benda.On chudák za tu dobu už si nepamatuje kde ta škola je. On TEPRVE TRÉNUJE CESTU DO PARLAMENTU PROTOŽE SE DOZVĚDĚL ŽE JIM ODEBEROU SLUŽEBNÍ AUTA I ŘIDIČE.
1 odpověď
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Nějak tomu, co jste napsal, nerozumím.