Každý řeší máslo, kolik jsem si ho mohl koupi za plat před rokem 1989 a kolik za plat dnes. Potraviny, spotřební zboží, na tom všem se dá ušetřit a nemusím vůbec tyto ceny k platu srovnávat. Ale to, že při platu před 1989, jsem za nájem a výdaje za bydlení dal pouze maximálně 15% a dnes je to od 40% výše to asi nikdo nevidí. Když vezmu průměrný plat většiny lidí tak je to klidně i 65%. A co zbyde po zaplacení bydlení je na potraviny a na další už většinou nezbývá. A pro chytráky, že každý si za to může sám a může vydělávat i více jak 25 000,- , tak mi ukažte možnosti. Bohužel spousta prací je málo ohodnocená a ne všichni mohou sedět v kancelářích za 30 000 a více. Kdo vám bude vyrábět právě ty potraviny, kdo bude dělat ty podřadné málo zaplacené práce? Myslíte, že se všichni málo placení seberou a budou hledat lépe placené místo? To asi ne. Tolik pracovních míst není. A další věcí je, že za 35 let od revoluce byli lidi zavření v jedné fabrice, protože se báli o svá místa a nic jiného než stávající práci neumí, takže je problém práci změnit. A všichni nemohou být podnikateli, kdo by vyráběl hodnoty a výrobky?
Podnikatelé nevyrábějí hodnoty a výrobky? A kdo tedy - ti chudáci, co nic neumí a jsou 35 let zavření v jedné fabrice. V tom bude asi ten problém - kdo něco umí, tak si může koupit másla kolik chce.
Tak určitě jenže kolik lidí tu průměrnou mzdu má? Když si jeden vydělá 20 tisíc a druhý 100 tisíc tak mají průměrně 60 tisíc žánop.. Navíc kolik stál v 89. litr benzínu? Jaké byly náklady na bydlení ?atd. atd.... Když se napíše A je potřeba napsat i B...
Je celkem logické, že lidí s podprůměrnými mzdami bude více než těch s nadprůměrnými - viz staré Paretovo pravidlo.Dneska máte ovšem mnohem větší možnost si sám vybrat, do které skupiny se zařadíte.
Pokud budu chtít napsat o tom jak se dnes vše zdražilo, proti době za komunistů, pak stačí jedna položka, voda, energie, teplo, byty, bydlení vzdělání atd. Napsal jsem jedna položka, ale nedalo mi to doplnil jsem další a věřte je toho hodně, Třeba rodiny s dětmi, matky svobodné matky, jídlo v družinách a školky a jesle a...
Opět jsem se neudržel. Ne vše se dá srovnávat, jelikož po Sametové bylo toho hodně zrušeno, prý komunistický přežitek. No a dnes vidíme, že politici, převážně z ODS udělal obrovskou chybu. Jelikož nemají odpovědnost za své nicnedělání pro lid, tak to budeme muset platit my a z důchodců uděláme žebráky, pro ně bude lepší zemřít !
Poslední kdo myslel na budoucnost byl Husák, komunistický vůdce a od té doby nikdo !!
Toto vám nikdo neřekne. Děti jezdili do přírody na školy v přírodě a to na jaře i v zimě. Lázně byli dostupné pro každého. Na druhou stranu jsme 35 let po Sametové a porovnávat dnešek s dobou před 35 lety se moc nedá. Když porovnám jak jsme se měli před Sametovou a jak se měli na západ od nás v té době a porovnám to jak se máme dnes se západem. pak je tu jistý posun, ale ten je v čase a bylo by špatné, aby po 35 letech nebylo lépe, vidím, že jsme se posunuli, ale západ nám utíká rychleji . Čím to je ? Za vše u nás mohou politici a to že jsme západ nedohnali je jejich práce, ale oni ten západ i předehnali !!
Za vše u nás mohou politici ... to je možné. Pokrok je v tom, že vám nikdo nebrání být politikem. A ty školy v přírodě - to snad nemyslíte vážně. Proč asi jezdily děti na školy v přírodě? Ale některé věci se zase tak moc nezměnilly, např. pravopis. Tak se na to podívejte.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Skuteční vědci se fenoménem AI zatím nijak zvlášť nezabývají. Vlastně se nic převratně nového neobjevilo - nástroje pro práci s textem (a dokonce i internet) popsal ve svých románech už dávno Isaac Asimov. Jeho romány jsou hlavně o interakci lidské a umělé inteligence. Nad tím, že člověk čím dál více používá nástroje, jejichž fungování vlastně nerozumí, se zamýšlel i matematik a poněkud svérázný filozof Petr Vopěnka.