V roce 2004 jsem se s manželkou osamostatnil, pídil jsem se jak se mám přihlásit ke koncesionářským poplatkům, abych nebyl popotahován, musíte si zřídit SIPO, mi bylo odpovězeno. Po nějakém čase jsem chtěl přejít na úhradu bankovním převodem, ano můžete, ale SIPO už vám nikdo nezruší. Jak ho jednou máte není cesta jak ho zrušit, ruší se jen úmrtím mi tehdy oznámili. Tak proč bych to měl platit z účtu, když mám něco do smrti...
SIPO Vám zruší na kterékoliv pobočce nehledě na to že si sám platbu přes SIPO můžete zrušit a SIPO nechat být a platit trvalým příkazem a bez poplatku na stránkách českého rozhlasu je přehledný návod
Nejen důchodci 🙂 Ono spíš asi kontroverze vyvolává to, že na malé vesnici s tisícem obyvatel je pošta s jednou přepážkou, kde se pošťačka celý den kope do zadnice nudou. Naproti tomu třeba u nás v Nymburce má zůstat jedna pošta se třemi přepážkami pro 25 000 lidí. A ještě ke všemu to má být pošta na náměstí, kde se nedá zaparkovat. Ta, poblíž které je zhruba 200 parkovacích míst, se má zavírat. Mimochodem tato pošta je zároveň depem pošty pro celé město, tedy tato pošta by pouze zavřela přepážky, ale jinak by jako depo fungovala dál. Úspora by tedy byla pouze v platech zaměstnanců na přepážkách. A to ne tak úplně, protože některé pracovnice by musely na přepážku pošty, která by jako jediná zůstala. Řekl bych, že 3, max 4 přepážky (víc se jich do té pošty, která má zůstat, nevejde) na 25 000 lidí by byly málo. Teď je vzhledem k existenci tří pošt 6 až 9 přepážek (dle potřeby). Na nich je po většinu dne fronta na čtvrt hodiny a více. A to nic není proti Mladé Boleslavi, kde je situace ještě horší. Já se ani nedivím, že lidem to rušení poboček vadí. A není to jen o důchodcích, je to i o mladých. Třeba moje švagrová dodnes nemá počítač - a to jí je 43 let, není to tedy žádná seniorka. Prostě ho k ničemu nepotřebuje.
Dneska proběhl internetem jiný článek, ve kterém se píše, že ČP chce zalátat ekonomické problémy částečně snížením počtu poboček tím, že je zavře, ale hlavně jde o to, že očekává, že za miliardu prodá nemovitosti a další peníze ušetří tím, že nebude platit nájmy.
Nevím ale mě by fakt zajímalo kolikrát za měsíc potřebuje průměrný občan navštívit poštu...
Ale to je služba na ..., když potřebujete poslat něco, co prostě tisknout nelze. Já sbírám známky a nechávám si je posílat jako doporučený dopis či cenné psaní. Nakupuji na Aukru a většina lidí tam jiné možnosti než ČP nenabízí. Jasně, nabízí se možnost naskenovat a poslat v pdf, ale pak to sběratelství jaksi postrádá smysl 🙂 Za dva roky, po které sbírám, mi přišlo kolem sta doporučených dopisů. Připouštím ale, že kdyby prodejci na Aukru posílali přes Zásilkovnu, nechával bych si zásilky posílat většinou do Z-boxu, protože od chvíle, kdy v každé jen trochu větší vesnici je Z-box, je vyzvedávání zásilek výrazně jednodušší. U nás je též Z-box. Za rok co tu je, jsem ho využil asi 10x
Tak jistě že tady jsou specifické situace ,třeba tu kterou jste popsal ale tady to vypadá jakoby důchodci trávili polovinu volného času na poště a když se zruší 300 poboček tak je konec světa.
Jak se podává doporučený dopis nebo cenné psaní bez pobočky? Nevím, že by to šlo. Jestli to jde, tak je to dobrá zpráva.
Podání balíku vyzvednutí balíku ale i ten doporučený dopis pošlete bez nutnosti štrachat se na pobočku-Odkaz
--- třeba jde vyzvednout dopis ohledně vyúčtování, třeba, proč nesmí 80 letý , letá chodit na poštu, nesmí jít poslat ani pohled? nebo jak to mám brát, že starší lidé nemají na poště co dělat?, a třeba prostě jenom žije sama, jéžiši těch možností je
I dopis ohledně vyůčtování Vám doručí domů ..a když ne tak vyůčtování je jednou za rok.Proč by ta babička nosila pohled na poštu...i na vesnicích jsou veřejné schránky.
Všechno lze ovládat na dálku jak praví. A pak když se člověk stěhuje nebo chce něco změnit, i to hloupé SIPO, které je důležité především jako povinná služba pro placení koncesionářských poplatků, tak vám řeknou se změnou musíte zajít na pobočku České pošty. A když tam přijdete, tak vám řeknou, no ale naše pobočka to nedělá, musíte jít na tuhle pobočku. Vlastní zkušenost.
A lítáte po městě jak ...
Od kdy je SIPO povinná služba pro placení koncesionářských poplatků ?
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Podívejte se nato takhle - je u nás tržní hospodářství a ceny si může na většinu věcí dát pan podnikatel jaké chce. Pokud nakupující ty ceny akceptují , tak nemá důvod slevovat. A restaurace je zrovinka ten případ podnikání bez kterého se většina lidí v podstatě obejde. Můžou si třeba nakoupit polotovary když neumí vařit a najíst se doma . Za takové vysoké ceny v restauracích můžou Ti , kteří je akceptují. Já osobně si nikdy nedám nic , u čehož dopředu nevím kolik to bude stát. A není to rozhodně z důvodu , že bych na to neměl. Takže pláč pana redaktora je mimo mísu - je to jen jeho problém , že si dopředu nezjistil ceny. Asi tak.
2 odpovědi
8
Sledujících
0
Sleduje
8
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pochybuji že popisuje reálný zážitek .
1 odpověď