Článek by to nebyl špatný, dokonce i uvádí informační zdroje, ale autor před publikací neprovedl samokontrolu (zřejmě se spolehl na sledování chyb v textovém editoru). Do očí mne praštila vazba "Drtivá většina lidí zahynulo během potopám". Jednak "většina zahynula", ale hlavně "během potop". Sice má aitor nečeské jméno, ale i tak...
A ještě z jednoho "pomníku" Zemanova "pomníku" zbudou velmi pravděpodobně jen plány a desítky miliard, vynaložených na projekt: DOL (kanál Dunaj - Odra - Labe), který vypadá na první pohled jako velkolepé naplnění dávného snu, ale z obou "eko" hledisek asi jen zůstane snem.
Nestihl jsem si po sobě přečíst a doladil úvod věty. Opravit již nelze - omlouvám se.
Autorka by si měla po sobě článek před publikací přečíst (základní kontrolní prvek - samokontrola) Potom by ČT nepodsouvala, že umísťuje do pořadu "producenty", ale jen "výrobky". Zajímavé je, že v mezititulku je pojem "product placement" správně. Ale mezititulky zřejmě doplňoval někdo jiný. Pořad jsem ještě neviděl, nemohu se k jeho kvalitě vyjadřovat.
Je paradoxem, že Česko je exportérem energie a přitom ji musíme kupovat na burze v cizině. To taky není dílo EU? Logické by přece bylo uspokojit domácí spotřebitele za prodejní cenu výrobců a přebytek prodávat na burze za světové ceny. A emisní povolenky jsou jistě jádrem pudla. Nic neřeší, spekuluje se s nimi a USA a Čína se Evropě smějí, jak ta chce s 8% světových emisí zachránit svět.
Pokud současně vyvážíme a dovážime, nebude to odpovědnost EU, ale toho, kdo o těchto obchodech v ČR rozhoduje
Pane Piláte, pan Míl nesl odpovědnost za ČEZ, který dosud zajišťoval 80 % všech dodávek energie pro ČR. Vedení ČEZ, kde má česká vláda kontrolu 70 % akcií, sdělilo 20.5., že nebude provozovat energické zdroje z uhlí, ale ze slunce. A vláda proti tomu nic neudělala. Takže pan Míl je jako jeden z mála v ČR schopen přesně analyzovat to, co za posledních let vláda ČR schválila a co nás za průšvih čeká. Proč by měl mlčet??? Podívejte se na své účty za elektřinu a plyn. Za rok budou ještě jednou tak vyšší, ne-li dvojnásobně. Poděkujte odcházející Babišově vládě. A jestli pracujete v českém průmyslu, tak s těmito cenami energií český průmysl zbankrotuje.
"Ještě jednou tolik" a "dvojnásobně" je totéž. 🙁
To jsou ale počty 1. stupně základní školy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Poutavě převyprávěné, ale.jedna věc hned zkraje je zřejmě "ztracena v překladu". Jak mohli námořníci "nabíjet harpuny"? Až do druhé poloviny 19. století byla velrybářská harpuna ruční nářadí - oštěp se zpětnými háky a navázaným lanem. Nic k nabíjení, nejvýše k nachystáni.
1 odpověď