Souhlasím a mohlo by se konečně začít pracovat na určení otcovství a jeho zodpovědnost. Když už souloží a neumí to,tak je třeba si to přiznat a nést zodpovědnost! Jak to ,že v 21.století je to v tomto směru jako ve středověku?! Nám říkala učitelka ve škole při rodinné výchově /před více než 55lety/,že muž neotěhotní! Ještě dneska otce a jeho zodpovědnost nikdo nehledá!
v podstatě s vámi souhlasím,jen mě zaráží ten váš názor že souloží a neumí to.to není např.jako když někdo neumí jezdit na kole
Když tak sleduji diskuzi, mám pocit, že si valná část diskutujících myslí, že rozpočet spotřebovávají politici. Ale ve skutečnosti jsme to my všichni, když požadujeme veřejné služby, na které si neplatíme dost daněmi.
porovnejte si všechny daně s jinými státy a zjistíte že tak málo se těch daní neplatí
Na počátku tohoto tisíciletí jsem strávila zhruba 9 let v USA, z toho mám 8 podchycených v tamním daňovém systému. Tak již po několikáté zopakuji základní fakta:
V roce 1983 došlo v USA ke změně zákona, který pro lidi narozené po roce 1960 stanovil nárok na státní důchod po dosažení věku 67 let. Už je tomu více než 40 let. Nevím o tom, že by kvůli tomu došlo v Americe k nějakým nepokojům či revolucím. Vzhledem k tomu, že i já patřím do té skupiny, musím si počkat ještě 5 let, než si budu moct požádat o část penze, na kterou mám dle amerických zákonů nárok.
A teď to podstatné: V USA snad nikdo nebere státní důchod jako něco, co ho spasí. Drtivá většina Američanů se na důchod připraví po svém. Jednak - a to je pro ně základ - si zajistí vlastní bydlení, které mají nejpozději v seniorském věku splacené. Tím minimalizují ty největší náklady, které má snad každý, kdo nebydlí pod mostem. Potraviny byly v USA poměrně levné - měsíčně jsem za ně vydala cca 200-250 dolarů, což byla desetina mého příjmu. Samozřejmě se nesmíte stravovat po restauracích, protože to je drahé i tam.
Tím nejdůležitějším faktorem je vlastní příprava na dobu penze. Američané jsou od mala vedeni k tomu, aby se dokázali postarat sami o sebe. Investují do cenných papírů nebo dluhopisů, šetří si v investičních fondech a samozřejmě ukládají si do vlastního bydlení. My naproti tomu často žijeme stylem "po nás potopa" a co můžeme, rozfofrujeme za hlouposti. Amíci si také užívají života, ale až po odložení peněz na stáří. Co to zkusit také a odejít do vlastního důchodu podle sebe?
Přeji hezký den všem.
žil jsem tam 4 roky a asi jsem se pohyboval v jiných kruzích.moc takových uvědomělých američanů a hlavně těch co tam nejsou rodilí jsem tam moc neviděl.většina tam žije a pracuje pokud může.
Já z Ukrajinců nedělám žádné svatoušky. Dokonce si myslím, že až skončí ta válka, tak by se měla Ukrajina oplotit a přes plot propustit opravdu jen prověřené "kusy" protože tam budou statisíce vojáků kteří zabíjeli, což samozřejmě k válce patří, ale mezi nimi bude spousta týpků kteří budou inklinovat ke zločinu. Navíc tam bude volně spousta zbraní. Je velké nebezpečíže se sem dostanou gangy, které budou zvyklé zbraně a násilí běžné používat.
Na druhou stranu musím říct, že znám spoustu Ukrajinců, kteří tady žijí a jsou to úplně normální lidé jako my. Jeden u mě pracuje už 15 let. Má naše občanství, rodinu a on sám říká, že je potřeba si dát velký pozor na to koho sem pak pustíme, protože to co bylo v devadesátkách bude jen slabý odvátek toho co by mohla nastat po skončení války. Není to jen o Ukrajincích. To samé bude i v Rusku. Myslím si, že Ukrajinu , ani Rusko nečeká nic hezkého.
no právě.a z toho panuje obava i pro nás
Byl jste na vojně?Nebyl co? Jinak byste nemohl napsat to co jste psal. Když zapomenu na to, že v té době byli Rusové, Litevci, Kazaši, Gruzínci, Burjati, Ukrajinci atd. atd. jeden stát a nikoho tehdy nenapadlo, že se sovětské imperium rozpadne, tak co vy jako voják byste radeji dělal? Byl byste v kasínu, tam zažíval buzeraci a pakárnu, nebo byste raději jel na fotbal, kde je spousta ženských, které jste několik měsíců neviděl, kde bude hrát klub kterému sice nefandíte, ale je z vaší země, po fotbale budete moct jít do obchodů, možná do hospody atd. atd? Vy jako voiják Československé lidové armády byste nejel na fotbal, když by hrál např.Slovan Bratislava s kýmkoliv? Navíc Dynamo Kyjev byl nejlepší klub v tehdejšém SSSR. Raději byste dělal to samé co včera, celý předchozí týden ,měsíc, možná i rok,nebo dva? Takže otázka zní, pořád věříte, že tam byli pouze Ukrajinci, protože Rusy,Litevce, Gruzínce, Arménce atd. atd nezajímal klub z jejich země a místo toho raději zůstali v kasínu?
na vojně jsem byl a vím o čem píšete a taky s vámi ve všem souhlasím.jen bych ty ukrajince neschovával za sovětský svaz.všichni to byli pěkní prevíti.tak bych s nich nedělal svaté
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak třeba okolo sebe mám dvě takové osoby, ve vedlejší obci znám další 4 takove případy. 😂 Dělat že vidím mimozemšťana a že s ním mluvím umím taky dobře zahrát- a zrovna tento případ dostal třetí stupeň. 😂 Nevím jaké omezení bylo před 30 lety ale vím že dnes by to asi jen tak neprošlo.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
jo,kdysi to šlo.dokonce i uplatkem,ale dnes?není to jednoduché i pro vážnější případy,posunuli procenta a hlavně musíte žádat jen na jednu nemoc,kdysi se nemoci sčítali.