Problém realizace křižovatek je v tom, že projektant to vymýšlí pěkně v suchu a teple v ateliéru a teoretické směry jízdy vyznačuje šipkami, ale skutečnost je jiná - jedete v dešti, mlze, sněžení, stěrače nestihají, okno se i zevnitř rosí, nevidíte pořádně pod kola na mokrou vozovku a na ní již zpola vymazané plošné značení, značky před vašim pohledem se mihají jedna za druhou, před vámi tírák... a jste k tomu navíc na té křižovatce poprvé. Strčte si takové změny za klobouk, tady u nás je nový velký kruhák ve Svoru, obíhá ho jeden pruh vozovky dokola a všechno je čitelné i v noci za deště. Pěkný den.
Nejsem na tyhle věci odborník, ale lidar dostupný na internetu využívám k poznávání krajiny a hledání dávných stop třeba po hradech, hradištích apod. A tak mne zajímá, zda by mohly existovat i jiné možnosti, třeba vyhledávání elektromagnetických odchylek v krajině, jako třeba větší nahromadění kovových předmětů, například poklady ukrývaných Němci na konci 2. sv. války apod. Ale možností je daleko víc, třeba podzemní prostory, staré "tajné" chodby...
Jak jsem to již několikrát psal, tady nejde o přírodu, ta si poradí sama, ale jde o to, že naše školy chrlí ročně desítky vystudovaných (ale nemyslím, že špatně) ekologů a stát pro ně nemá tolik teplých židlí. No a tak se vymýšlí NP Křivoklátsko, CHKO Krušné hory a i tady Soutok. Navíc se připojují budovatelé silnic, parkovišť, stravovacích a ubytovacích zařízeni atd... čím větší ochrana a popularizace, tím větší zájem lidí k návštěvě. víc lidí, ničení přírody... spirála. Tak to raději nechte tak. jak je nyní a pro přírodu uděláte úplně to nejlepší. co lze. Jen ti ekologové budou muset dělat něco užitečnějšího a stavební loby také.
Od začátku této kauzy tvrdím jediné, že tady nejde o přírodu, ale účelem je vytvořit pro ekology další teplá místečka, a tady se jich plánuje víc jak stovka!!!! Naše neorganizované školství nabízí totiž lidem možnost vzdělávat se v oborech podle jejich zájmu a ne podle potřeb státu, takže dnes je snad v každém okrese aspoň jedna škola pro ekology, mnohé vysoké školy nabízejí také ekologické vzdělávání, jen jedno chybí - místa, kde by to množství absolventů našlo uplatnění. Vůbec nepolemizuji o náročnosti vzdělání i práce, jen zkrátka je jich moc. A tady to je samé jako i u CHKO Krušné hory či Soutok. Nenechte se oblafnout řečmi, jak to je potřebné - není - existuje to desítky, stovky let a bude dál i bez vyšší ochrany, než jakou mají tato území dnes.
My máme Škoda Roomster - vyndáme zadní sedačky a vcelku pohodlně se tam dva vyspíme. Sjezdili jsme tak půlku Evropy, dostaneme se všude, spát se taky skoro všude. Nemáme to ale vyzkoušené třeba ve čtyřech, pak bychom mohli mít přídavný stan a sedačky na noc vystěhovat, asi by to nebyl velký problém, ale stan se všude stavit nemůže. Pěkný den.
Stále nechápu, proč se opozičním politickým stranám říká, že jsou populistické? Když si vzpomenu, s čím šel do voleb Fiala, a srovnám to s tím, co jako premiér předvedl, je ve většině naprostý protiklad, a to není populismus? Dnes se předpisuje jednotný politický názor, a kdo je proti, je populista a kdo je populista, je podporovatel Putima a navíc není vlastenec. Fráze, jen samé fráze, to jsme my dříne narození zažívali v mládi stále, ale asi každá generace si tím musí projít, protože splývat s davem je jednodušší a procitnutí ve stáří již není tak nebezpečné, protože jsme již v důchodů. A ještě jeden důvod navíc - Fiala nám důchod snížil (o 1.000 Kč měsíčně) a sám si zvýšil 2x svůj plat, tak nevím, proč se dnes diví, že ho starší generace, procitlá a citlivě reagující na to, jak se s ní manipuluje, nechce volit.
Autor či korektor, pokud to napsala umělá inteligence, by si měl osvěžit základy historie, středověk skončil v roce 1492, takže hradby Luccy nejsou středověké. Jinak ta města jsem vcelku nedávno navštívil a jsou opravdu nádherná, ale jen pro ty, kteří jezdí autem - jak jsou ta města krásná, tak se všude špatně hledá místo pro parkování.
Přečetl jsem si desítky různých příspěvků v této diskuzi a vcelku mám ke všem několik připomínek. Můžete mít všichni jakýkoliv názor na finance pro důchodce, ale dožít důchodu se mohou jen ti, kteří neleží na hřbitově. A pak si třeba uvědomit, že jakékoliv současné snížení výplaty důchodcovských dávek se objeví v důchodech s valorizací u těch, kteří budou končit s prací v budoucnosti, a čím déle, tím o to více. Dnes je důchod asi ve výši 43 procent průměrné mzdy, ale jsme již v snižujícím se vztazích, takže třeba za 10 let to bude již jen 35 procent a trend se bude stále snižovat. Vy mladí můžete nám proto současným důchodcům vyčítat, že jsme na tom tak relativně "dobře", ale tím, že nemáte vůli nás podpořit, spějete k tomu, že se tak dobře sami mít jednou nebudete.
Základním problémem je, že většina lidí měří historii svýma očima, tedy v podmínkách současnosti. Osobně říkám, že lidí si představují historii podle Pyšné princezny. Naše dění je totiž poplatné době, ve které žijeme, ale tak bychom měli hodnotit i každou dobu podle tehdejších poměrů, vztahů, filozofie apod. A zvládnout tohle vše třeba na to 16. století je nad možnosti jednoho člověka. jak naznačila autorka článku. Jen jestli její "tlustá" kniha, která by z jejího velmi pracného bádání měla vzejít, bude pak zajímavá i pro obyčejného čtenáře, který se hlouběji historií nezajímá, to nevím. Ale držím palce. Pěkný den.
Srovnávat nesrovnatelné, o to se dnes různí autoři neustále pokouší, ale hlavně pomocí faktů, které si sami vycucali z prstů. Například vymýšlením novotvarů, resp. pojmenovávání něčeho, čemu se tak nikdy neříkalo. Jde například zde o uváděnou "dobou temna". V minulosti jsme si zvykli tak podle Jiráska nazývat dobu po 30 leté válce v době naprostému útlaku rolného lidu cizáckou (zejména) šlechtou spojenou s útlakem naprosto nebenevolentního přístupu římsko-katolické církve při vyžadování jednotného náboženství. Nedávno jsem četl o "době temna" ve středověku a zde v období průmyslové revoluce. Ono to možná souvisí s tím, že většina dat je vybíraná z různých překladů textů v cizích jazycích, kdy autor nechápe, že u nás mají mnohé pojmy svůj český název, který se s pouhým překladem neztotožňují. Ale hlavně se v nás má utvrdit vědomí, že hlavním ukazatelem doby je ekonomika bez ohledu na to, co sebou rozvoj mnohdy nesl - životní podmínky pracujících, dětská práce, špatná hygiena, chybějící lékařská péče atd. Zajímal by mne rozbor těchto parametrů za 1. republiky, protože dnes veřejnost tuto dobu hodnotí zejména podle filmů, které se tehdy natáčely.
Maminka vařila buchtičky úplně jinak - upekla v dortovém korpusu těsto, to zalila horkým mlékem a nakrájené "trojúhelníky" zalila na talíři šódem. Dodnes ale nevíme, jaké těsto to bylo, "buchtičky" byly ale perfektní, a ty pečené kostičky, které se obvykle pod tímto pojmem podávají, nemají u mne šanci. Jinak lze šódem polít i třeba nakrájenou bábovku či jiné upečené buchty či něco podobného. Pěkný den.
Evropa by se měla k problému postavit rovnou čelem - začít jednat o MÍRU. Takhle se bude jen střílet a nás to požene do větší bídy a zadlužení. A o to USA vlastně dlouhodobě jde - stáhnout Evropu do hospodářského dna a zlikvidovat ji jako konkurenta a dostat ji do role vazala - viz odběr plynu z USA apod.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Můj otec (+1988) byl v té době v Praze a osobně se pražské revoluce, jak se tomu zprvu říkalo, zúčastnil na barikádě se zbraní v ruce. Povídal mi o tom, že nikdo nepřemýšlel, kdo je komunista, lidovec a Bůh ví co ještě, všichni to brali jako svou vlasteneckou povinnost. Do smrti měl také na stehně dva důlky proti sobě od německé střely a nikdy si nešel pro žádné vyznamenání. Abych to zkrátil, v Praze skončily hlavní boje skutečně již 8. května, 9. května byl již proto doma. Že lidé RA vítali, je bezesporu proto, že měli radost a věděli, že je konec německé nadvlády a vší hrůzy s tím spojené. Neměli bychom řešit, zda vše bylo správné, jen si vzpomeňte, že jste v roce 1990 mnohý zvonil na náměstí klíči a dnes byste s tím, jak to tady vidíte, asi zvonil nešli. Pravdivý obraz dějin se ukáže většinou až po letech, když opadnou emoce a lidi tzv. vystřízliví. Jak čtu, dnes je většina se vším hned hotová - ten je to a ten takový... ale chybí nám fakta, protože ta, která slyšíme ve sdělovacích prostředcích, jsou zkreslená již autory a navíc procházejí výběrem a cenzurou. Pěkný den (a to vám přeji bez výběru a bez cenzury, pokud mne zase neodstřihnou).
2 odpovědi