EU má podle mne jediný úkol - všemi možnými prostředky nakládat na bedra podnikatelů v průmyslu, zemědělství, potravinářství atd. různá represivní opatření odůvodněná ekologií, humanitou aj. jen proto, aby je omezovali, zdražovali výrobu a dopravu, zkrátka má se všemožně snižovat naše konkurenceschopnost a tak se Evropu ekonomicky zlikvidovala a uvolnila prostor pro jiné částí světa.
Co se mi nelíbí víc než pokuta od policisty, to jsou anonymní pokuty na dálnici, kterou vybírá město, kterému daný katastr patří. To jsou třeba Lovosice, které si vylepšují rozpočet pokutováním za vyšší rychlost, i třeba jen o 5 km/h na dálnici, která je vzdálená 8 km od města. A bylo to v noci, kdy tam vlastně žádný provoz skoro nebyl.
Fotit na veřejnosti není zakázané, protože každý by se měl chovat tak, aby mohl být focen. Obdobně sportovci, někdy dívky mají skoro nic na sobě a nikdo se jich neptá, jestli může fotit. To přece nemá nic s ochranou osobnosti. Něco jiného je třeba v šatně, focení před okno, dronem apod., ale jak se kdo oblékne, je to jeho věc. Stejné to je s domy, já je fotím pro jejich stáří či zajímavost a již se mi stalo, že majitel na mne vyrukoval, že jsem se ho nedovolil... úplně je z cesty, to mám běžet za prezidentem, když si fotím Hradčany? Je to úplně stejné, je to veřejný prostor, nebo fotím z veřejného prostoru, a proto případné výtky majitele, v našem případě člověka, nemají opodstatnění.
Odhaduji, že z řad dnešních důchodců asi tak 20 procent na PC něco skutečně dokáže (stahovat texty a obrázky, vytvářet soubory, upravit fotku, trochu grafiky apod.). Kdo to nemusel v práci asi těžko k PC přilne a bude mít vůli se něčemu náročnějšímu učit a pak se i věnovat. Většinou stačí pošta. sociální sítě, a to jim k životu stačí. Problém je v tom, že dnes většinu webových stránek tvoří skuteční odborníci a jsou v naprosté většině perfektní, ovšem veřejnost musí být tím pádem většinou také na jejich úrovni. A to, že jsou znalosti uživatelů mnohdy menší, nebere většina programátorů na vědomí. A to se týká ve velké míře i stránek ministerstev a státních úřadů. Připadá mi to, že se úřady nechtějí s prostým lidem (obzvláště důchodci) vůbec zabývat a tak jim to takovým způsobem znepříjemňují.
Veškerý personál prý je italský. Tak snad je uhlídají.
Když nebudou utíkat mezi polednem a 16. hodinou, kdy Italové ctí siestu, snad je uhlídají. Ale sám tomu nevěřím, toto řešení nemá budoucnost, už jen proto, že je to strašně drahé a počty imigrantů stoupají denně možná po stovkách (myšleno pro celou Evropu).
Je to samozřejmě tragédie, ale na druhou stranu je koloběžkář brán jako účastník silničního provozu (viz jeho práva při přecházení po přechodu) nebo je brán jen jako pěšák? Pozoruji, že právě koloběžkáři si dělají, a nejen u nás, ale i v cizině, co chtějí - jezdí po chodnících, skáčou z obrubníků na silnici či ulici a pak kličkují mezi auty a přitom jsou oblečeni do šedých či černých oděvů, aby byli ještě méně viditelní. Asi by to chtělo změnu či doplnění pravidel silničního provozu. což, myslím, se dosud nestalo.
Já se stále divím, co tady odborníci melou za nesmysly - podle ústavy jsme si přece všichni rovnocenní, a máme všichni máme stejná práva a stejné povinnosti. A pokud někdo něco neplní, měl by být na druhé straně omezen ve svých právech. Určitá část naší populace to tak nechápe a stále chce jen výhody a stání aparát za podpory neziskovek jim jde na ruku. Je to takové politické perpetuum mobile - my do nich cpeme peníze a oni nemají snahu se zlepšit, protože by jinak přišli o ty peníze od státu.
Kdybych tento článek přeložil časově k dnešní době, psal bych o tom, že se máme krásně, když můžeme trávit celé léto na jachtách a v přímořských letoviscích ve Francii a Itálii, že bereme důchod 80 tisíc korun, ale že jsou i někteří, kteří to nemají, tak ti pak mohou využívat slev ve velkoobchodech. Doba "TEMNA" je skutečně obdoba dneška. kdy většina majetku je v rukách cizinců a jim proudí proto většina zisku. Rozdíl je zejména v tom, že tehdy cizinci ho využívali ke stavbě zámků, kostelů, klášterů a rozvoji reprekultury, kdežto dnes se odvádějí ven ze země.
Teď jsem zrovna psal svůj postřeh v případě připravovaných chráněných oblasti CHKO a Národní parky, že jde především o vytváření nových teplých místeček pro davy ekologů, kteří opouštějí školy v celé republice. Ono se stačí podívat na nabídku vysokých škol, jaké nabízejí studijní obory, i třeba na UK, a na druhé straně skutečné potřeby ekonomiky státu. Každý má opravdu právo na vzdělání, jaké chce, ale nemá to přece smysl, když pak pro svou kvalifikaci nenajde uplatnění. Údajně máme 17 škol na herectví, ale nechci tvrdit, že nejsou kvalitní, ale pak nám ročně vyjde ze škol víc herců než instalatérů.
Ano, cítím veliký boj, ale nějak mi uniká potřeba přírodu chránit, když je nutně potřeba, a na druhé straně vytvářet teplá místečka pro ekology, kteří ve stovkách ročně dokončují vzdělání na různých školách po celé republice - a pak pro ně není samozřejmě kvalifikované místo. Stejně za takovým účelem je snaha o vytvoření NP Křivoklátsko (hlášeno až 115 nových míst pro ekology) a CHKO Krušné hory. A určitě, až se toto, podaří, přijdou na řadu další oblasti dosud stojící mimo jakákoliv CHKO a v případě již stávajícího CHKO o Národní park (příkladně CHKO Labské pískovce - NP České Švýcarsko).
Bylo by dobré se podívat pozorněji na údajně starší jméno lokality - Chrasten, jak nás informuje Kosmas. Z vojenského hlediska, kdy měl být ochranou před Děvínem (viz Dívčí války), jde o nesmysl, stál na druhém břehu tehdy divoké Vltavy. Na druhou stranu u Mimoně je hrad Děvín s raně středověkými názvy a sousední ves Chrastná... To je náhoda, nebo odkaz minulosti a ukázka pragocentrismu ve středověku?
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
takze abychom byli konkurenceschopni, budeme mucit zvirata?
A co zavest otroctvi? To by nasi konkurenceschopnost taky zvysilo ;)
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A jste zdráv? Mučení zvířat je právě ono rituální, o kterém je v článku řeč. To se u nás zakazuje, ale židi to pak nechtějí jíst.
1 odpověď