Až na to, že my do Bruselu pošleme míň, než kolik pak dostáváme. To, že to neumíme využít, je už jiný příběh..
Představte si, že bych vám každý měsíc sebral 2000 korun a místo toho bych vám každý měsíc dal mouku, červenou řepu, ponožky, lístek do kina, pokojovou květinu, ložní prádlo, kanystr benzínu, kočičí granule, dětské pleny a polomáčené sušenky v celkové hodnotě 3000 Kč. Je to pro Vás výhodné? Nebo byste si raději nechal ty 2000 Kč a rozhodl se, za co je utrátíte sám?
Prosit o odpuštění můžeš pokud jednou něco provedeš v záchvatu emocí nebo pod tlakem situace (někoho udeříš, něco ukradneš nebo tak) a pak toho lituješ. Ano, pak lze uvažovat o nějakém odpuštění. Ale jakákoliv opakovaná činnost už je neodpustitelná. Co si ten chlap o sobě myslí? Roky nechával svoji ženu znásilňovat cizíma chlapama a teď když se na to přišlo tak ho to mrzí a prosí o odpuštění?
Proboha, vy ze dvou platů nejste schopni utáhnout lepší bydlení a jedno, dvě děti? To děláte za 17 čistých oba a bydlíte na Václaváku? Co je to život střední třídy? Co chvíli někde na wellnes, každou chvíli v restauraci, kinečko, v létě 2 týdny Thajsko, v zimě Alpy? Prosím o vysvětlení. Děkuji
Ze dvou platů bychom samozřejmě dvě děti i se splátkou hypotéky utáhli. Ale pokud by šla přítelkyně na rodičovskou, tak ze dvou platů je najednou cca 0,65 platu (když započítám rodičovskou). Ano, děti i současné bydlení bychom utáhli, ale už bychom neušetřili ani korunu na tu 10 % akontaci hypotéky. Pokud bychom měli 2 děti a přítelkyně by byla 5 let na mateřské, tak se spoření na nemovitost odsouvá o 5 let. Ale to už nám nebude pod 36 let, takže z 10 % máte najednou 20 % a zároveň bychom si museli pronajmout větší byt kvůli dětem. Nakonec bychom na akontaci našetřili tak v 45. Což při třicetileté hypotéce znamená splácet do 75. Ano, asi bychom to díky (předpokládané) inflaci zvládli splatit dřív, ale i tak. Jeden z nás onemocní a jsme někde.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Je to tak. S přítelkyní žijeme v pronájmu v 1+1, máme průměrné příjmy, žijeme normální život střední třídy a nijak si nestěžujeme. Nicméně pokud bychom měli dítě a přítelkyně by šla na rodičovskou, jsou naše měsíční příjmy hned o 20 tisíc nižší a měsíční výdaje minimálně o 5 tisíc vyšší. Takže sekera 25 tisíc a to nemluvíme o tom, že vychovávat dítě v 1+1 není zrovna sen (ani náš a ani v budoucnu toho dítěte). O nějakých snech o vlastním bydlení bychom si v takovém případě opravdu mohli jenom nechat zdát. Dítě tedy zatím nemáme, šetříme na hypotéku a uvidíme, jestli se ekonomická situace někdy změní.
"Jediná možná regulace je na úrovni Evropské unie. Většina členských států totiž nemá finanční ani personální kapacity, aby zkoumala vývoj v této oblasti a stanovovala, jaké chování firem jejich společnosti škodí a jaké prospívá"
Aha, takže sledovat 20-30 největších světových firem, jestli jejich veřejně dostupné aplikace nemají škodlivý či dokonce nezákonný obsah, na to kapacitu nemáme. Ale na špiclování provozoven podnikatelů, jestli jim tam náhodou nehraje televize nebo rádio, aby se jim doměřily poplatky OSA, na to kapacity máme.
Mohu se zeptat co konkrétně můžeme Slovákům závidět? Nižší životní úroveň, zvyšování daní, snižování trestů za korupci či krádeže, zrušení speciální prokuratury, cenzuru v kultuře, či snad jim máme závidět proruskou rozhádanou vládu? Jinak dnes jsou volné hranice, jestli Slovákům tak moc závidíte, tak není nic jednoduššího než se na Slovensko odstěhovat a žít tam.
Voliči Babiše, Okamury a Konečné Slovákům závidí, že když už se slovenští voliči Fica, Pellegriniho a Danka mají mizerně, dokáže vláda tu mizérii přenést i na ty mladší a schopnější. Když už důchodci nemůžou mít na Slovensku kdovíjakou budoucnost, tak ji nebudou mít ani mladí.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Řešením by bylo podpořit rekvalifikace starších lidí třeba ve věku 20-40 let. Dneska různě po kancelářích, pokladnách, zákaznických centrech, callcentrech posedává plno lidí, kteří berou 30 tisíc hrubého a dodnes litují toho, že nešli na učňák. Mnozí z nich jsou třeba i šikovní. Jenže střední si vybíráte ve 14 letech a to prostě ještě nevíte, jestli máte na to vystudovat výšku a živit se jako dobře placený odborník, a nebo jestli skončíte jako pomocná síla za počítačem.
Viděla jsem na XTV rozhovor s bývalou velvyslankyní paní Filipi.
A Sýrie byla v podstatě povstalcům předána bez boje.
Vládní jednotky uvolnili pozice.
A co čeká Sýrii, když ji osvobodil terorista na kterého má USA vypsanou odměnu 10mil dolarů?
Možná se někdy dohodnou, stále nesmíme zapomínat, že se jedná o kmeny.
Bude nastolen režim jako v Afgánistánu, který tak všichni kritizují?
Tak že na někoho má USA vypsanou odměnu, ještě nic neznamená. V případě zahraniční politiky USA se totiž rozdělení na spojence a zločince neurčuje podle objektivních kritérií ale subjektivně podle amerických zájmů.
Takže to vypadá, že to byly hlavně dlouhotrvající ekonomické sankce Západu, co povalilo sekulární vládu v Sýrii a dopomohlo k moci "umírněným" islamistům. Asi existovala i nějaká ústní dohoda, že se al Kajda (později an-Nusrá, nyní Fatah aš-Šám) umírní a přestane pronásledovat křesťany a další minority.
Tak jelikož to mají celé pod palcem Turci, tak je jasné, že budou chtít, aby to před celým světem vypadalo, že pomohli "islámsko-demokratické" opozici a nikoliv Talibanu.
Ono je to vždycky tak nějak v pohodě a ten zlom se stane zničehožnic velmi rychle. Krásně o tom pojednává pan Miroslav Bárta v knize Sedm zákonů, Jak se civilizace rodí, rostou a upadají.
Tak zrovna třeba u římské civlizace ten proces zániku trval nějakých 200 let. My dnes považujeme za přelom rok 476, kdy se Odoaker rozhodl neobtěžovat se s výběrem nějaké loutky na císařský trůn a odeslal západořímské císařské insignie do Konstantinopole. Ale očima současníků se v podstatě nic nezměnilo.
A to je zároveň odpověď proč hypo tak do 2026 určitě nezlevni... Banky jen čekají na ten největší balík těch co budou muset refinancovat a půjdou s úrokem ze dvou na pět procent cca... Držím palce hlavně rodinám s dětma ať to ustojí, protože pro ty tahle vláda nedělá vůbec nic. Reálně to bude vydaj dalších cca. 2.500 - 3.000 měsíčně navíc z každého pujceneho milionou.
To ano, ale jistina hypotéky je zafixovaná cenou nemovitosti třeba z roku 2016, kdy si tu hypotéku brali. Takže v důsledku zvýšení úroku jim vzroste splátka třeba z 11 tisíc na 15 tisíc. Je to relativně velké zvýšení, ale v poměru k současným cenám a mzdám to tolik není.
15
Sledujících
12
Sleduje
15
Sledujících
12
Sleduje
Možná to měl být vtip, který jsem nepochopil. Pokud ne, tak by mě zajímalo, jak může do obou organizací vstoupit "země", která je neuznaná mezinárodně, a je naopak částí Gruzie (území Gruzie), která je mezinárodně uznaná. Bez ohledu na to, kdo tam vládne. Nemluvě o tom, že fungování Abcházie je doposud financováno Ruskem.
1 odpověď
30
Sledujících
0
Sleduje
30
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ano, měla to být nadsázka.
1 odpověď