Skvěle napsáno. 30 let jsem si v ČR užíval relativní svobody. Věcně a slušně se dalo diskutovat (a třeba i žertovat) o čemkoli. Neexistoval pojem dezinformace ani ta záhadná dezinformační scéna, člověk nebyl napadán, že používá jakési 'narativy' atp. Zhusta jde o jediné, pokud má oponent jiný názor, označíme ho za dezinformátora, připadně za sympatizanta tajemné dezinformační scény, a není třeba se zabývat argumenty. Ona to ta negativní nálepka zařídí bez práce.
Hlavní potíž je v tom, že neexistuje Nobelova cena za matematiku. Na poli matematiky a informatiky bylo v posledních letech nemálo pokroku, možná je to dokonce v současnosti vedoucí vědní obor vůbec. A fyzika má k matematice asi nejblíž. Za mne je takové ocenění zcela v pořádku. Nechápu, co autora tolik pohoršilo.
Cituji:
"V poslanecké debatě zaznívaly názory, že takový nárůst výdajů vlastně není nic hrozného. Česko dnes vydá na důchody něco přes devět procent HDP ročně, přičemž průměrná země EU skoro 13 procent. Sousední Rakušané dokonce 15 procent. Tak proč plašit?
Zní to vlastně dobře, hlásají to politici hnutí ANO i expremiér a emeritní předseda Sociální demokracie Vladimír Špidla. Ale má to zádrhele. Ten první, který si mnoho lidí v těchto debatách neuvědomuje, spočívá v tom, že vláda nemá k dispozici HDP. Má k dispozici jen své příjmy z daní a pojistného, z nichž důchody vyplácí. Letos vyjdou penze na něco přes 700 miliard korun, stát na ně tedy vydá více než třetinu všech svých příjmů."
Otázka na autora:
Ostatní země EU tedy podle Vás mají k dispozici celý svůj HDP? Nebo se jedná o Váš argumentační faul?
Ještě do voleb byli Piráti potřeba a tak se problém bagatelizoval (viz. třeba Odkaz 1 ). Teď už potřeba nejsou (díky tristnímu výsledku voleb), podmínky se změnily, zmýlená neplatí. Pokud se teď stavební řízení nějak dotáhne, budou se Fialovci prezentovat jako zachránci, pokud se to nepovede, bude to vina Bartoše (nebo Babiše). Win-win situace. A další důkaz o tom, jakou 'váhu' má slovo našeho premiéra.
Bylo by na místě se ptát, jak se k těm majetkům ta šlechta dostala. Třeba nahlédnout do robotních knih, popřemýšlet o pobělohorských konfiskacích, násilné katolizaci, desátcích, dvojích zákonech pro panstvo a pro poddané. A pak taky je na místě se ptát, jestli už došlo za tyto skutky k nějakému odškodnění.
Neznám nikoho (snad kromě pánů radních), kdo by nepovažoval tu lanovku za naprostý nesmysl. Trolejbusem je to z Pisárek ke Kampusu nějakých 8 minut, a jezdí ve špičce každých 5 minut. Už vidím, jak budou lidi přestupovat na lanovku, aby 'ušetřili čas', nebo se v lanovce po ránu nemačkali. Myslím, že spíš než o lanovku se jedná o tunel.
Dotace jako nástroj politické moci. Ekonomiky by fungovaly i bez dotací (je to jen forma přerozdělení), jen by musely být zrušeny plošně, v celé EU. Takhle jsou rozpočty zemí ze značné části na dotacích závislé a jejich omezení vede ke ztrátě konkurenceschopnosti. To dává bruselskému establishmentu moc diktovat svá 'pravidla' menším členským státům. Jak z toho ven?
Směšné. Ten pán mluví o potřebě reforem, a když je dotázán, jaké reformy jsou třeba, tak neřekne nic, jen mlži. K čemu jsou 'reformy', pokud nemají konkrétní cíl? Je to jen předvolební zaklínadlo. Jediná konkrétnější věc, která v článku zazněla, je návrh snížit daně právnických osob a zvýšit DPH a spotřební daň. Tj. ulevit bohatým a přitlačit na chudší.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Doporučuji tenhle článek jako studijní přiklad, jak lze pomocí dohadů, výmyslů a fabulací pošpinit kohokoli.