Ono nestačí utrácet za armádu víc peněz, hlavně je potřeba je vydávat účelně. Když se vyhodí 80 mld za zastaralá švédská BVP, pak 300 mld za předražené a zbytečné F35, pak prostě peníze chybí. Co je třeba na Ukrajině? Munice. To jí neumíme vyrobit? Nebylo by lepší ty peníze investovat do vlastní zbrojní výroby? Drony. Taky máme firmy, které je vyrábí a exportují. Houfnice, radary, vojenská nákladní auta, všechno dokážou vyrobit tuzemské firmy. PVO je třeba, tady se musíme poohlédnout v zahraničí. Ale i tady se dá zapojit tuzemský průmysl. Teď se bohužel vyhazují peníze bez jakékoli koncepce, hlavně, že plníme plán (2%, 3%) a kapsy zahraničních zbrojních firem.
Nic proti Ukrajincům, mají to těžké. Ale tahle manipulativní polopravda, ne-li přímo dezinformace, mi opravdu vadí. Ať už je to totiž spočítané jakkoli, tak to zcela ignoruje fakt, že běžný daňový poplatník státu pouze odvádí a na dávkách zpět nedostane nic. Z daní je totiž (pro mnohé zdá se překvapivě) hrazen chod státu, platy politiků a státních zaměstnanců. I Ukrajinci jezdí po silnicích, chodí do školy, ...
Ano, Anglie a Francie měli Mnichov, ale ten oddálil válku o rok. A nám nikdo Mnichovem nezakázal o Sudety bojovat.
V roce 1938 byla celá naše obranná strategie závislá na pomoci Francie a Anglie, jakožto garantů uspořádání Evropy po první světové válce. Nákladně budovaný pohraniční pevnostní systém neměl (a nemohl) Němce zastavit, měl ale maximálně zpomalit jejich postup, nejpve pro nasazení vlastních záloh a poté (do 2 týdnů) se počítalo s intervencí spojeneckých vojsk dle spojeneckých smluv (Francie). To, že nás západní 'spojenci' nechali v loji, učinilo tento plán bezcenným.
Aha, takže vaší předci do 10 kolene se žádné války neúčastnili a nikdy nikomu nevzali ani hřebík. Sice ve středověku to bylo zcela normální, ale vaše rodina jako jediná se toho neúčastnila.
O samé, vy se k majetku po předcích vůbec nehlásíte, dědictví u vaší rodiny také od středověku vůbec neexistuje.
Ano, to, co moje rodina vlastní, získala poctivou prací. Ne tím, že by na nás dřely stovky nevolníků. Uvědomte si, že se tady bavíme o totalitě nesrovnatelně hlubší, než byla ta poúnorová. O době, kdy slovo panovníka byl zákon, kdy se lidé nesměli bez souhlasu vrchnosti stěhovat (taková železná opona na druhou), museli vyznávat tu jedinou správnou víru, kdy existovaly dvojí zákony - pro panstvo a pro poddané.
Takže navrhujete tuto zemi z historického hlediska vrátit komu? Germánům, které jsme odtud vyhnali? Nebo komu vlastně, když tedy chcete napravovat ty křivdy. A nebo musí napravovat historické křivdy všichni kromě vás? Nebo vy se snad hrdě nehlásíte k dědictví předků?
O mých předcích nevíte nic, tak si je neberte do úst. Ale mohu vás ujistit, že svůj majetek nabyli vlastní poctivou prací, a také nebyli členy žádné privilegované kasty (ať už komunistické nebo feudální). A taky jim nevadí, když si někdo o Vánocích zapálí svíčku na adventním věnci.
Křivdy mají napravovat ti, kteří se jich dopustili, připadně ti, kteří se hlásí k dědictví (majetkům) po nich. Je to stejné, jako když zdědíte dům zatížený hypotékou. Taky se ho můžete vzdát.
Jen hlupák může vidět problém v tom, že si někdo zapálí svíčku na adventním věnci. Pan kníže by si měl uvědomit, za jakého režimu se jeho rod dostal k majetku, třeba nahlédnout do robotních knih, a zapřemýšlet, jestli už nenastal čas, aby ty hřichy z minulosti napravil - když se tak hrdě hlásí k dědictví předků.
Vám plk. Foltýn někdy nějaké informace filtroval? 😮 Nebo trpíte stihomamem?
Děkuji za odkaz. Hezky to ilustruje, co jsem se svým přispěvkem snažil říct. "Kdo mě viní z cenzury, kolaboruje s Ruskem". To je přesně výrok ve stylu "Kdo není s námi, je proti nám", nebo "Kdo se mnou nesouhlasí, je hlupák". Laciné, manipulativní a lživé.
Jsem zvyklý se k informacím stavět kriticky, dohledávat si fakta (pokud je to možné), a zvažuji i motivace jejich autora. Co rozhodně nepotřebuji, aby mi je nějaký Foltýn předfiltroval, protože se mu nehodí do krámu. S informací nelze 'bojovat' tak, že se zakáže, smaže, zničí. Je třeba ji vyvrátit věcnými a korektními argumenty. V historii se mnohokrát pálily knihy (a někdy i jejich autoři), zakazoval se poslech zahraničních médií, lidé byli souzeni pro své názory. Nechci, aby se ta doba vrátila pod falešnou nálepkou 'boje proti dezinformacím'.
Graf v pořádku není, protože při kumulované inflaci by byl pořád v mínusu. Vy máte pravdu v číslech, ale graf je zkonstruová špatně, reálná mzda leží stále ještě těch vašich zmiňovaných 13% pod nulou.
Jestli ono to nebude tím, že průměrná mzda je absolutní, kdežto změna reálné mzdy meziroční - tj. vztažená k meziroční inflaci. :-)
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Problém je, že se naše zahraniční politika často využívá jako nástroj vnitropolitického boje. Bez ohledu na možné důsledky.