Je to velice dobře napsáno a vysvětleno. Je s podivem, že většina i z něčeho tak zřejmého a jednoduchého dokáže vytěžit jen špínu a nenávist, není schopna žádné diskuze. Většina není schopna ani vyčkat na závěrečné stanovisko a vyhodnotit čin, až po té co budou mít, alespoň základní informace nutné k posouzení případu...
Už jste četli statistiku kolik restaurací a hospod ukončilo provoz v posledních letech, kdy není eet ani povinné platby kartou? Čím to je, že tolik krachují, když tak moc kradou? Veškeré náklady stoupají, každý další náklad má vliv na konečnou cenu jídla a zákazníci to odmítají platit. Pokud zaplatí dvě procenta z celkové ceny pak ze zisku je to odhadem procent pět. Jisté řešení asi opravdu nabízí platba qr kody, ale myslím, že je to věc zatím nová, kterou hospodští, ale i lidé pomalu objevují a na kterou si teprve zvykají. Rozhodně bych, ale nerušil hotovost a bylo by dobré, kdyby byla zachována možnost si vybrat.
To, že nám EET zaplatí nové školky, silnice, duchodovou reformu či nové elektrárny je populistické a hloupé. U návrhu druhého pilíře by mě zajímalo, jaké peníze tam budou občané posílat, bude zrušeno dosavadní sociální pojištění a nebo zavedena nová daň? Je zhodnocení vložených peněz o ušetrený úrok z půjček, které nebudou muset být realizovany dostatečné?
Myslím si, že hrozbě vypuknutí války přispívá i to, jakým způsobem je válka vedena. Zatím co Rusko je zaměřeno na to, aby způsobil co největší ztráty infrastruktury bez ohledu na obětech civilních obyvatel, západ má čistě obranou strategii a utočí převážně na vojenské cíle. Při případném napadení Nata, tak Rusko nese riziko toho, že přijde pouze " o pár vojáků ".
Můj názor je ten, že Putin nechce zastavit dovoz plynu, ale vyhnat cenu této komodity na maximum a donutit Evropu, aby za zásoby plynu zaplatila mnohem více než v létě, což se mu daří. V létě bude mít Evropa zásoby a tak bude situace klidnější. Zastrašování a vydírání ohledně plynu se po létě zase vrátí. Výsledkem bude drahý plyn...
Proč lidé, kteří dostávají pravidelnou mzdu nechtějí pochopit fakt, že provozovatelé kteří mají zavřené provozovny musí plnit závazky plynoucí z uzavřených smluv. Kompenzace, které dostanou nestačí na pokrytí všech těchto závazků, a tedy nezbývá ani na jejich osobní základní potřeby. Je více než patrné, že za každý měsíc, co mají zavřeno jim vzniká dluh, který bude v budoucnu tvrdě vymáhán. Účet, který nám virus vystaví bude obrovský a více než celým svým majetkem to zaplatí jen část společnosti. Je přinejmenším hloupé soudit a odsoudit jen na základě povrchních informací, a velice nízké pokud tomu tak není.
Tak hlavně, že spolu to zvládneme...
Vůbec nechápete a ani nechcete chápat jak to celé ne-funguje . Podnikání není možné jen tak ukončit. Znamenalo by to zaplatit veškeré závazky , které jim plynou z uzavřených smluv ( nájem , energie, leasingy ...) , dále vyplatit zaměstnance (několika měsíční odstupné , navrácení čerpané podpory zaměstnanosti ...) , ztráty veškerých investic a hlavně ztráty naděje , že se jim to podaří někdy splatit . Nezbývá tedy nic jiného než čerpat dotace , které jsou , ale natolik nízké , že uhradí jen část nákladů z podnikání a nezbývá na základní potřeby rodiny , které tito podnikatelé také mají . Pokud si podnikatel bude chtít přivydělat získá tím příjem a ztrácí nárok na podporu od státu .
Musíme si uvědomit , že problém s pandemií je problémem celé společnosti a účet , který je a bude vystaven je účtem nás všech !
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A co se bavit o manželkách prezidentů obecně a je úplně jedno jestli je tam Petr nebo Pavel. Zasloužily by si manželky prezidentů odměnu, pokud se vzdají svého zaměstnání (v produktivním věku) a vykonávají úřad manželky prezidenta? Bylo by správné, aby se bez nároku na odměnu vzdali svého života, připadně dělaly tuto funkci ve volných chvílích při zaměstnání a nebo ji vůbec nevykonávaly?
1 odpověď