Stačí Martine. Argumenty byste neměl? :)
Argumenty? Investice do vyzbrojení UA jsou vyhozené do černé díry. Kde jsou finance, které na UA dorazily téměř z celého světa? Kolik UA politiků již bylo odejito z důvodu zpronevěry? A to nevíme o všech, kteří si z této pomoci ukládají na horší časy. A my bychom měli kupovat tanky za nesmysl a darovat je Ukrajině? My dáváme peníze na obranu do NATO, v pořádku, také jsme v NATO proto, abychom byli v případě napadení chráněni. Smysl naší armády by neměl být v nějakém pseudovýcviku k boji, ale spíše by měl být zaměřen na jednotky typu chemické útvary apod., v čemž jsme byli např. v Kuvajtu nejlepší. A pokud Vám vadí přidávání důchodcům, bylo by na místě investovat např. do našeho zdravotnictví, aby nebyla půlroční čekací doba, aby se u zubaře neplatilo 35 000,-za implantát, aby byly ordinace vybaveny tím nejlepším. Nebo investice do školství, vždyť to je budoucnost každé společnosti. Investice do infrastruktury, aby zmizely každodenní kolony z našich silnic. Ale zbrojení? A ještě vyzbrojovat cizí stát? Nebo si opravdu myslíte, že Rusko by chtělo zaútočit na nás, jakožto ČR, aby nám sebralo zlaté, diamantové a ropné zásoby a Ukrajina mu stojí v cestě? To asi ne...
Tohle prostě některým lidem nevysvětlíte. Pro ně je jakákoliv, byť přínosná, změna traumatem a příležitostí, jak dávat svoji "chytrost" najevo.
Mne by jen zajímalo, kde berete tu jistotu, že to, co vy považujete za přínosnou změnu, je opravdu přínosné. Takové myšlení a třeba slovní napadání ostatních diskutujících je známkou samolibosti a myšlenky "Já jsem ta nejchytřejší a ti, co mají jiný názor jsou pod moji úroveň". A opravdu z těchto změn nemám žádné trauma. Život je příliš krátký na to, abych se traumatizoval nečím, co považuji za nesmysl a navíc to stejně neovlivním.
O některých konkrétních opatřeních EU lze samozřejmě vést diskuze, ale uvádět pohodlnost obyvatel některých zemí, jako dobrý příklad? Vždyť jsou Balkán, Asie i Afrika zavaleny plastovým odpadem, který se válí všude, na březích řek, na plážích, ve škarpách. Existují výjimky, jako je Rwanda, kde platí zákaz používání plastových tašek už asi 15 let - jinak by tam totiž došlo k ucpání všech vodních toků.
A 27 států EU to vytrhne....
Dejte se lecit, soudruhu, z te sve totality... mate ji v hlave.
Vždyť má naprostou pravdu. Vyjeďte se podívat na Balkán, Srbsko, Bosna a Hercegovina...Lidé v klidu a pohodě, nikdo neřeší víčka, brčka, plastové kelímky a podobné nesmysly. Žádných zákazů eurounijního typu jsem si tam nevšiml a byl jsem tam několikrát. A to nemluvím o Thajsku a okolí. Je nepochopitelné, kam Evropa směřuje.
"Zcela brutální a nepochopitelný je krvavý zvyk zabíjet kapra přímo před očima kupujících včetně dětí..." Budeme tedy dětem vysvětlovat, že kapr se usmrtí uhranujícím pohledem, nebo přemlouváním? Zabití zvířete za účelem potravy zde bylo již od dob lovců mamutů a probíhalo nepřetržitě a je velice pravděpodobné, že bude probíhat i v dalších letech. Ani kuře se na pekáč nedostane z leknutí. I ten kapr v obchodě se musel nějak usmrtit. Nebo byl přemluven?
Napsal bych, že to je úsměvné, pane MUDr. ve výslužbě, kdyby to ovšem nebylo směšné. Nechte většinu, ať si zvolí, co uzná za vhodné. O tom přeci ta Vámi proklamovaná demokracie je, ne? Tak byste měl být spokojený. "Kdo nejde s námi, jde proti nám", že pane doktore v.v.? To řekl jistý Klement Gottwald, kdysi prezident.
"Během občanské války zahynulo v Sýrii okolo 600 tisíc lidí, a právě Asadův režim má podle většiny expertů obětí na svědomí nejvíce. OSN obvinila Asada v roce 2012 z válečných zločinů i zločinů proti lidskosti. Francie vydala na syrského diktátora zatykač."
Bez pádu Asadova režimu by nebyla možná žádná změna, nebylo by možné nic. Je třeba doufat že pro Syrský lid to bude změna k lepšímu. Zatím v ulicích slaví a odstraňují sochy Asada, a někteří uprchlíci už zvažují návrat domů do rodné vlasti. Vůdce hlavní povstalecké skupiny má problematickou minulost a já se ho tady rozhodně nezastávám, jak někteří tvrdí, ale pokud se skutečně změnil jak tvrdí a zatím to tak vypadá, bude možná třeba udělat kompromis. Po druhé světové válce, i přes tzv. proces denacifikace, mnoho úředníků bylo z řad bývalých členů NSDAP, protože nebyl nikdo jiný kdo by to mohl dělat. V Itálii byl vzhledem k narůstajícímu napětí se Západem a CCCP v podstatě omilostněn Pietro Badoglio, a nebyl nikdy souzen účast na válečných zločinech, neboť byl garantem proti komunistické Itálie. Uvidíme jak to všechno dopadne, ale zatím zůstávám pozitivní.
Nechť v Sýrii konečně zavládne mír.
💚💙💜
Proč do jednoho příspěvku mícháte latinku a současně azbuku?
Autor tohoto článku si jistě nic takového nemyslí.. Autor je Odkaz 1 a jde mu o soucitný přístup ke zvířatům, podává lidem informace o veganství a pomáhá jim mj. s přechodem na rostlinou stravu apod., aby se co nejvíce omezilo utrpení VŠECH zvířat.
Naopak pochybuju docela o Vaší inteligenci, když jste z tohoto článku vydedukovat takový paskvil.. A srovnání vytržení mrkve se zabíjením zvířat, které mají nervový systém podobný tomu našemu, které cítí stejné emoce a bolest jako lidé, je také úplně mimo..
Samozřejmě i v pěstování ovoce a zeleniny jsou věci, se kterými nesouhlasím, také se to pak projeví i na té chuti, ale když bych měla na výběr, tak si raději utrhnu jablko ze stromu (nebo počkám až samo spadne), než bych zabila zvíře.. Myslím si, že tady je ta ukázka porovnání utrpení více než zřejmá..
Utrhnout jablko ze stromu a sníst ho je přirozené. Čekat, až spadne, abych se mohl najíst, je pravděpodobně známka psychické poruchy. Zabít rybu, abych se mohl najíst, je taktéž přirozené. Neboť člověk je všežravec, ať chcete, nebo ne. A ryba se většinou nedá jíst živá.
Jakožto motorkář miluji Balkán. Tam si vždy vychutnávám slovo "svoboda". A je jedno, jestli se jedná o Srbsko, BiH, Albánii nebo třeba Severní Makedonii. Země, kde tvoje kouření nikdo neřeší, a když nikomu neubližuješ a neškodíš, nikdo neškodí tobě. Lid tam je usměvavý, ochotný a hlavně nevystresovaný.
Citace z netu.
Podle aktuálních odhadů vystačí globální zásoby ropy a zemního plynu zhruba 50 let, uranu 100 let a uhlí 150 let.
Není to zrovna tak hodně. Obzvláště pokud se budou rozvíjet rozvojovky.
Ono záleží na tom, odkud čerpáte informace. Pesimisté hovoří o tom, že dojde za několik let, optimisté hovoří o stovkách a tisících letech. Ano, Hubbertova teorie by vám dávala za pravdu, pokud by již nebyla zpochybněna údajným ropným zlomem po r. 1971. Jenže nové technologie a nová naleziště spíše podporují můj názor. Navíc zdaleka ještě nebyla nalezena všechna naleziště. A v neposlední řadě se vlastně dosud nevyřešila otázka její (ne)obnovitelnosti. Tvoří se neustále, nicméně v rozmezí milionů let, což z hlediska lidského života lze považovat za neobnovitelné. My to však nevyřešíme.
Šilhavý, Šilhavý vy jste ve škole asi nebyl neostřejší tužka v penále. Prozradím Vám jedno tajemství. Jednou ta ropa dojde, a před tím se začne její cena zvedat a zvedat. GD je jen administrativní urychlení tohoto procesu, nic jiného.
Konečný, vaše věta o tom, že ropa jednou dojde, je hodně zavádějící a zjednodušená. Něco si o ní zjistěte. Toho, že by došla, se nedožije dalších minimálně 10 generací, pokud tedy neskončí tato planeta. Vždyť i k výrobě elektrické energie se používá ropa. Nicméně pokud se chcete bavit na úrovni urážek, raději už nereagujte.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nejsou. Ukrajinci za ně prokazatelně zmenšují bojový potenciál ruské armády a tím i míru našeho ohrožení.
V očích Rusů jsme jejich vazalové, nedělejte si iluze.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zeptám se tedy srozumitelněji: Proč by na nás Rusko chtělo zaútočit vojensky? Jak jste k tomuto dospěl? Ty boje, které probíhají na Ukrajině, nemají s úmyslem napadnout ČR nic společného. Pokud si myslíte, že ano, proč? Co by u nás Rus chtěl? Naše území?