Protože jsem se problematikou pytláctví a jedovatých nástrah posledních 35 let intenzívně zabýval, mohu odpovědně uvést a doložit, že cca 95 % zjištěných těchto trestných činů spáchali myslivci, nebo rybáři, resp. majitelé rybníků.
A jaké bylo zaměření a funkce za dob vaší působnosti v dané problematice? Můj děda byl myslivec a pokud by nějaký člen jejich, nebo sousedních spolků něco takového co tady vy popisujete udělal, tak by se se zlou potázal, ale ne ze strany PČR, ale v první řadě že strany ostatních členů spolku.
Dobrý den, zjevně píšete o něčem, s čím nemáte osobní zkušenost. Přesně to napsal už p. Bárta výše (o nočním útlumu): toto by fungovalo, pokud by do toho nezasahoval někdo jiný. Bohužel třeba u nás v paneláku (90 bytů) je ÚT regulováno tak, že má nejen noční útlum, ale i denní útlum. Výsledek je ten, že pokud nechám TV otevřený třeba na 3-3,5, během noci netopí vůbec, ale ráno tam (prudce) nateče horká voda a radiátor topí jako blázen. V ostatních pokojích to nevadí, ale v ložnici je to vysloveně nepříjemné (pokud spím déle, nedá se tam dýchat). Jediné řešení je večer TV "vypnout" (tzn. nastavit třeba na 2) a po ránu (když už neteče tak horká topná voda) zase zapnout.
Podobný problém nastává během dne (jako důchodce jsem víceméně stále doma). Při nastavení na 3,5 netopí skoro vůbec, pokud nechci mít v bytě zimu, musím nastavit min. 4-4,5. Odpoledne kolem 5. hodiny se topení spustí naplno, do radiátoru "hrkne" horká voda (zřejmě se spustilo oběhové čerpadlo či co) a byt je přetopený.
Tak co byste mi poradil? Přeji pěkný den.
Dobrý den, také nemáme a hlavně nechceme mít doma zimu. Jak jsem psal termo hlavice upravujeme minimálně. Proti utumum že strany dodavatele tepla neuděláte vůbec nic. Mi máme nastaveno v ložnici 1-3 a tu 3 výjimečné, když jsou velké mrazy, ale máme otevřené dveře do obýváku a k synovi do pokoje, aby jsme ho v noci slyšeli. Takže do ložnice jde i teplo z obýváku kde máme nastaveno na 3-4. Ve vaší konkrétní situaci, pokud vám to dispozice bytu umožňuje, zkuste mít otevřené dveře do místnosti sousedící s ložnicí, pokud máte vedle obývák a nastavenou vyšší hodnotu, mělo by se to zlepšit.
Pane Šímo, ve vašem příspěvu jsou určité nesrovnalosti.
Symbol sněhové vločky znamená udržování nezámrzné teploty v místnosti zpravidla cca 7 - 8st. (dle typu hlavice). Jakmile je teplota v místnosti vyšši, ventil termohlavice uzavře přívod otopné vody do příslušného radiátoru. Teplotě okolo 15st. odovídá tak stupeň 1-2 na hlavici.
Jednak to mám osobně ověřené, jednak to uvádí i výrobce termohlavic.
Jasně, máte pravdu, ujel jsem o stupeň. Samozřejmě mám zkušenosti s tím co píšu. Je jasné že jsou noční útlumy, mi máme rovněž i denní útlum. A dokonce i teplá voda v noci teče pouze do doby než se její nahřátá zásoba spotřebuje, to zajistila manželka když náš nyní 4 letý synek před více jak dvěma lety začal i v noci spát bez plenek a samozřejmě se to občas neobešlo bez nehody a chtěla ho v noci osprchovat, ráno volala na teplárenskou a tam jí to vysvětlili. Bydlíme v paneláku jedna teplárna pro plno paneláků, počet nevím. V našem domě 32 bytů ve 2 vchodech, byty pouze 3+1 a 5+1, na patře pouze 2 byty. V našem vchodě jsou vpravo byty 5+1, ten máme i my, vlevo jsou byty 3+1, mezi byty je výtah a prostor za výtahem. Bydlíme v 1 zvýšeném patře a zeď obýváku a ložnice je obvodová, takže na patře nás z boku nikdo neohřívá, pouze byt nad námi a pod námi. Ve druhém vchodě je to situované stejně, akorát, že obvodovou zeď mají byty 3+1. V koupelně nemáme žádné topení a ta bývá studená pokud se nechají zavřené dveře, proto a kvůli větrání, aby se netvořila plíseň, zavíráme pouze při praní a když se koupeme.
Potíž nastane v okamžiku, kdy mi do regulace zasahuje někdo jiný. Typicky je to tzv. noční útlum, který začíná už večer. Musím proto zbytečně topit v době kdy nejsem doma, protože večer si díky tomu už nezatopím.
Dobrý den pane Bárta, topit když nejste doma je rozumná věc. Přečtěte si můj příspěvek výše. Mám vystudovaný obor průmyslové regulace a i když jsem školu ukončil v roce 1997, tak se stále pohybuji v oboru. Pokud chcete vysvětlit princip termo hlavice, dá se dohledat na internetu. Můj kolega koupil byt s dálkovým vytápěním a každé ráno, když odcházel do práce utlumil topení na minimum, což na termo hlavici je sněhová vločka, ale neznamená to to, že topení je zcela uzavřené, na symbol sněhové vločky by měla být v místnostech udržována teplota mezi 14 - 16 stupni Celsia. Kolega když přišel domů z práce, tak pustil všechny radiátory na maximum a tak to měl až do rána, kromě ložnice. A tak se to opakovalo každý den. Byl opravdu nemile překvapen, když mu přišel ve vyúčtování nedoplatek cca 20000 Kč. Jak mi o tom vyprávěl, tak jsem mu vysvětlil princip fungování termo hlavice a rázem v pohodě vychází se zálohami a má přeplatek. Kolega je zámečník a nechápal hodnoty na termo hlavici.
To co píše autor jsou bludy. Topení máme dálkové, radiátory mají termo hlavice. Topení nastavíme na různé hodnoty, podle místnosti. Obývací pokoj je na nejvyšší hodnotu 3-4, když uhodí mráz, tak zvýšíme na 4. Ostatní místnosti necháváme po celou topnou sezónu na stejné úrovni. Dětský pokoj kvůli synovi stále na 3, kuchyně, jídelna a pokoj co používáme jako komoru a místo pro sušičku na 1-2, ložnice 1-3, protože se v noci melu a spím odkrytý a na desce. A když přijde roční vyúčtování, tak máme na topení pravidelně přeplatek. Zajímavé je, že autor zapomněl na největší blbost co lidé dělají, je ta, že když ráno odchází do práce, tak radiátory utlumí, a když přijdou z práce, tak je pustí naplno. Co se týče radiátorů s termo hlavicemi je nejlepší nechat stabilní teplotu.
Ale to je právě to, co by ti lidé měli zkusit změnit, změna zaměstnavatele, zkusit se poptat dál od domova, rekvalifikace a změna oboru, dnes se nikomu nebrání. Samozřejmě chápu, že jsou lidé, kteří mají opravdu vážný důvod toto nezměnit. Já neosuzuji nikoho, za to že si vydělá méně. Ale vadí mi, když se věčně útočí na lidi s vyšším příjmem, než je jejich. Vždyť všichni zaměstnanci až do výše cca 131000 Kč, odvádí ze své hrubé mzdy/platů stejná procenta a to je cca 27,5%. Daň 15% se vypočítá z hrubého po odečtení slev na poplatníka a děti. Sociální a zdravotní pojištění je co si pamatuji cca 12,5% přímo z hrubého. A to máme všichni stejné až do zmíněné hranice, pak jsou procenta větší, ale nepamatuji si kolik.
A co jako chcete, kolik peněz odvede člověk co si je schopen vydělat 70000 Kč hrubého a kolik peněz odvede člověk co si vydělá 35000 Kč, a do toho odvody zaměstnavatele. Pokud já vím tak do cca 131000 Kč hrubého, máme všichni stejné procentuální odvody, samozřejmě se liší sleva na dani podle počtu dětí. Kdo brečí a nedělá nic pro to, aby si vydělal víc, třeba lenost dojíždět, nebo být občas déle v práci, tak je to jeho volba.
Ale ona nejspíše ano. Hypergamie žen a betaizace mužů, kdy muž tvrdí ze je jeho holka jednorožec a ze by to ta jeho nikdy neudělala. Tak zpravidla tito muži pak dostávají studenou sprchu ve formě sériové monogamie ženy. Muž s holkytýdou je pro dnešni romanticko sexualni trh doslova hrob pro hodné beta muže.
Každý to má jinak, nikdo neví co bude, ale podle rekce asi špatná zkušenost z vaší strany. Ono záleží na obou co od vztahu očekávají a co do něj dávají. Nám to prostě klape, a to je
to nejdůležitější.
35
Sledujících
0
Sleduje
35
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Každé násilí na dítěti je selháním dospělého. Především projevem nedostatku trpělivosti. Není pravda, že maličké dítě, batole, které nerozumí slovům, je třeba poučit plácnutím přes zadeček. Věci je třeba ukazovat a s vlídností, láskou a trpělivostí to opakovat. Jako naše babičky, které i takhle malému dítěti uměly tímto způsobem vysvětlit, že kamna pálí a udělají mu bebí. Násilím na dětech děti učíme, že násilí je běžný dorozumívací prostředek. Až budou jednou dnešní rodiče staří, slabí a bezmocní, až už nebudou tak bystří jako dnes, až se nebudou bleskově orientovat v novinkách okolního světa, jak se jim bude líbit, když je jejich dítě bude plácat přes zadek nebo ruce, aby rychleji chápali, co nemají dělat?
12 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dobrý den paní Dagmar, kolik jste vychovala dětí?, my máme syna čtyři roky a čtyři měsíce. A rozhodně neuznáváme s manželkou preferování používání fyzických postihů v každé situaci. Ale když se dítě ani po desátém vysvětlování nepřestane dobývat do elektrické zásuvky, doplňuji, že máme zásuvky zajištěné krytkami, tak už opravdu nastává čas na použití jedné přes zadek. Pokud vám tedy není jedno, že by dítě mohlo utrpět úraz elektrickým proudem. A světe div se od té doby můžeme mít zásuvky i nezajištěné, i když nemáme.
1 odpověď