Co je na tom efektivního, když k tomu potřebují několik tisíc vojáků a stovky kusů techniky, kdy hrozí že o značnou část techniky pak přijdou a že také řada vycvičených vojáků v této operaci bez cíle padne?
Kolik takových akcí si Ukrajina může dovolit, aby její armáda mohla dál v pohodě fungovat?
Smysl by mi to dávalo jen jako provokace a to by znamenalo, že by se tato vojska za stáhla v momentě, když budou ruské síly už na přesunu do oblasti, ale ještě dostatečně daleko aby mohla útočit a za dva týdny by Ukrajina provedla obdobnou akci, ale jinde.
Tak jak jste to napsal jsem to zhruba myslel.
Znám situaci ve Venezuele z pohledu běžného občana. Lidé opravdu nevolili Madura a on si výhru ukradl stejně jako v minulých volbách. Média zde nereflektují situaci ve Venezuele. Co zde pište je jako placená propagace Madurova režimu. Venezuelská realita života je dnes stejná jako byla zde za Husáka, v obchodě nic není, zdravotnictví je pro vyvolené... chudoba, 8 milionů obyvatel je v zahraničí, aby podpořili své rodiny doma.
Máte pravdu, ale USA uvalili na Venezuelu zdrcující sankce, k výrobě a vývozu ropy.Britská centrální banka odepřela Venezuele přístup k zahraničním rezervám. Venzuele nevydala zlato v hodnotě 1,2 miliardy dolarů. Atd.
Venezuelská opozice tvrdila, že vyhrála volby konané 28. července, a obvinila prezidenta Nicoláse Madura z „podvodu“.Údajný důkaz, který venezuelští opoziční vůdci a jejich spojenci uvedli na podporu tohoto tvrzení, je průzkum v den voleb, který provedla firma úzce propojená s americkou vládou a pracující pro americké státní propagandistické agentury provozované CIA.Společnost Edison Research se sídlem v New Jersey zveřejnila v den voleb exit poll, podle kterého zvítězí pravicový kandidát Edmundo González Urrutia se ziskem 65 % hlasů, zatímco Maduro získal pouhých 31 % hlasů.Tento průzkum citoval venezuelský krajně pravicový vůdce opozice podporovaný USA Leopoldo López, stejně jako západní média, jako je Washington Post, Wall Street Journal a Reuters.. Mnoho ústavů pro průzkum veřejného mínění ve Venezuele je řízeno opozičními osobnostmi a jsou proslulé svou politickou zaujatostí. Nejuznávanější nezávislou firmou v zemi je společnost Hinterlaces, která ve svém průzkumu v den voleb odhadla, že Maduro získal 54,6 % hlasů, oproti 42,8 % pro Gonzáleze.Národní volební rada Venezuely (CNE) nakonec oznámila, že Maduro vyhrál volby s 51,2 % hlasů, zatímco González získal 44,2 % a osm dalších opozičních kandidátů získalo dohromady 4,6 % hlasů. Tyto výsledky byly blízké Hinterlacesovým předpovědím, ale daleko od toho, co řekl Edison Research.
Jedna věc je matematika a výpočty, které v dnešní době nejsou schopny pragmaticky shodnotit politickou situaci. Pokud přijde k volbám hodně lidí, tak propad vládnoucích stran bude pro jejich další politický život katastrofální. Ale kdo by si to chtěl ze současných arogantních vládnoucích politiků připustit, včetně jejich příznivců. Voni přece chyby nedělají.
Citáty Nerudové: Mrzí mě to samozřejmě hodnotově. Je pro mě naprosto děsivé, že 35 let po sametové revoluci jsou komunisti čtvrtí a před nimi jsou pravicoví extremisté. No paní Nerudová, my tu máme nové mlad´komunisty, kteří jsou slušnější a inteligenťnější než vy, dutá hlava, paní Konečná ve straně před r. 1989 nebyla, to znamená, že není zatížena v některých letech brutální politikou této strany. A pokud se podívám na Čínu v r. 1989 a na ČR v tom samém roce a nějak by to člověk hodnotil. Tak si kladu otázku. Kdo byl úspěšnější ve svém rozvoji? My a EU, nebo Čína s komunisty?
Jsem za zachování koncesionářských poplatků, jsem příznivcem zvyšování koncesionářských poplatků. Již dnes měl činit poplatek min. 300,- Kč ČT a 200,- Kč Rozhlasu. Platit poplatky je velmi snadné, platíme si tím, nezávislost veřejnoprávních médií. Podle mne by se poplatky měli nejen navyšovat, ale poplatek by se měl platit podobnou formou jako poplatek za svoz odpadu, tedy na hlavu, podle mne je nefér, aby domácnost platila jeden televizní poplatek, naopak poplatek by měl platit každý i za novorozeně by měli platit rodiče. Je třeba bojovat za udržení poplatků a odmítat šovinistické snahy rušení poplatků. Já si nepřeji abychom dopadli špatně jako na Slovensku. Proto je třeba udržet právní exkluzivitu veřejnoprávních médií. O navyšování či nenavyšování poplatků by neměli rozhodovat politici, poplatky by se měli navyšovat o inflaci, a mělo by to být v plné gesci úřadu pro rozhlasové a televizní vysílání. Za mne je třeba správné platit poplatky, jedině tak můžeme být civilizovanou, demokratickou zemí.
Pane Krejcárku, podle toho co píšete jsem pochopil, že vám radí umělá inteligence.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Tento komentář byl smazán uživatelem.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Konečně můžu někomu věřit.