Ano jenže někdo lpí na současnosti a nevidí ani blízkou budoucnost. Pamatuji si na dědu který lpěl na parních lokomotivách i kdy už i děti věděli že jejich éra končí
1 fůzní elektrárny jsou zatím v plenkách
2 OZE mají jistě svoji budoucnost, ale jejich prosazování současným stylem není dobré a není dobré, že se současně nestaví úložiště, odpovídjící velikosti, bez toho jsou OZE jako nestabilní zdroj o ničem a bez patřičných dotací se nevyplatí
3 uhlí a plynu se chceme zbavit
4 jako jedny z mála stabilních zdrojů zvývají jaderky, to že jsou drahé je blbost, pokud vím tak před pár lety vyráběly 1kW za 0,50Kč a z dotovaných solárů se vykupovala ta samá kW za 12Kč
a to se ještě chceme zbavit ropy a plynu (topení, auta a tak) a kde chcete vzít výkon, který dodávají tyto zdroje? A to nemluvím o tom, že se staneme závislími jen na elektrice a v případě nějakého výpadku budeme už úplně někde.
Nechá se tím přenášet proud na tisíce km beze ztrát
Angličané staví v Maroku obří solární elektrárnu o výkonu 8% spotřeby celé Anglie
a ženou to 3500 km podmořský kabelem
Stejnosměrný vysokonapěťový proud.
Dočtete se že první takový projekt už je v Kanadě
Tak za prvé, beze ztrát to nepřenesete (je tam nějaký odpor vedení v závislosti na jeho délce), za druhé nevím jestli už vymysleli nějaké vypínače, odpojovače a další zařízení na stejnosmerný proud o takových výkonech ( oproti střídavému je tam drobný problém se zhášením oblouku při vypínání), o té anglické elektrárně sem zatím neslyšel, ale číňany mají problém s podobným přenosem z větrníku
Kde žiješ, staví větrníky o výkon 80 temelínů v moři a táhnou stejnosměrné vysokonapětové kabely do vnitrozemí. Zrovna tento týden jsi se mohl dočíst
že první část byla úspěšně položena. ČEZ staví posilovací sítě z Německa protože
uhelky budou drahé a zkrachují
Stejnosměrné vysokonapěťové kabely?????? A co s tím vysokým stejnosměrným napětím budou dělat?????
Nechápu co myslíte tím prodávat levně. Můžete upřesnit kdo prodává levně? V ČR máme 3 velké soukromé výrobce elektřiny, kteří prodávají za burzovní ceny, kde se setkává poptávka s nabídkou. Pokud oni prodávají draze, tak obchodníci co od nich nakupují musí taktéž nakupovat draze. V článku se hovoří o uhelných elektrárnách, které nejdou regulovat na nulu, když je přebytek elektřiny z OZE. Jen letos bylo 500 hodin, kdy byly ceny elektřiny v Německu na nule, nebo dokonce v záporných cenách. V tuto dobu obchodníci masivně nakupují elektřinu z Německa a na našem trhu ji prodávají za standardní cenu. V tuto dobu nikdo nechce drahou uhelnou elektřinu a uhelné elektrárny tak silně prodělávají. S dalším masivním rozvojem OZE u nás a v Evropě bude těchto hodin ještě daleko více, což spolehlivě odrovná naše uhelné elektrárny. Kdysi jsme patřili k největším vývozcům elektřiny. Více než polovina výroby z uhlí šla na vývoz. Letos bude náš vývoz na třetině a příští rok možná tak na 10%. Po naší drahé elektřině s uhlí už není v Evropě zájem. Tohle už bylo známo před deseti lety. Jenže nikdo toto neřešil. No a dnes za to poneseme důsledky. Budeme mít zastaralé uhelné elektrárny, které budou vyrábět pár měsíců v roce a po zbytek roku je budeme muset dotovat.
Vážený pane, až pochopíte , že elektřinu, kterou teď za mínusové ceny musíte teď někde spotřebovat, že ji prostě nejde (krtomě případů uložení do baterek, přečerpávací elektrárny a podobně) schovat do kapsy a prodat za pár hodin, až bude poptávka. Že toto všechno způswobují právě OZE které vyrábějí, když zrovna svítí a fouká, tak si ještě rád vzpomenete na uhelky. Jinak kolik se dotují soláry a větrníky to nevíte?
Já bych hlasoval pro ponechání střídání času, mě ty dva režimy letní a zimní vyhovují. Pokud by se ale střídání mělo zrušit, vybral bych si ten letní, ať je tu celý rok. Letní čas totiž lépe odpovídá našemu režimu práce, kdy do práce až na výjimky nechodíme na sedmou či na šestou, ale většina lidí začíná pracovat až po osmé hodině. Takže odpoledne zbývá více času na venkovní aktivity, tedy především pohyb venku.
Máte pravdu, většina kancelářských začíná v 8 hodin
Nebo by neměl sedat za volant ten, jehož schopnosti neumožňují jízdu běžnými rychlostmi, nebo má auto v takovém bordelu, že by to v něm bylo o hubu. Přesně touhle citací se například hrozně rádi ohánějí příznivci celoročního ježdění na patnáct let starých zimních gumách a podobní případi.
JInými slovy, vaše schopnosti neumožňují jízdu běžnými rychlostmi, tak za volant radši nesedejte vy
Jj, takový poplatek by měl logiku.Regulační poplatky měly původně regulovat, aby lidé nechodili k lékařům zbytečně. Jinak to byla ale spíš pobytová taxa. Jejich zrušení považuji za špatné, protože ve zdravotnictví chybí 4 až 5 miliard.
Nesměli by takové poplatky doktoři zneužívat. Když byly minule polatky tak jsem vozil manželku na chirurgii, zvali si ji tam doktoři, ne že by sme tam jezdili sami od sebe, 2x až 3x týdně půl roku a pokaždé natáhli ruku po poplatku.
Lžete kudy chodíte a nebo se na vás přesně hodí ten článek. Stadiony se staví pořád, s montovnami běžte do háje, nic takového se tu nestaví a kdo by si asi podle vás koupil školku. Zahraniční kapitál sem přinesl technologie, o kterých se nám ani nesnilo, dává lidem práci a platí tu daně. A platy rostou všem, tak musí růst i politikům. A na hradě komunisti nejsou, ale paní Konečná ano a v nejhorším ražení. Jste mimoň.
Tak komouš co otočí kabát už komouš neni? Točí se jak korouhvičky, kam vítr tam jdou a takoví co jdou s každým jen aby seděli v parlamentu je tu víc. A ti co odejdou ze strany jan aby nepřišli o korýtko? Tak z takových se mi chce zvracet. A jestli je tu někdo mimoň , tak jste to vy a vám podobní.
Já vám poradím.
Je to úplně stejné jako u láhve skleněné.
Skladujete ji plnou. Když je prázdná, skladujete ji na stejném místě.
Láhev vypitá zabere úplně stejně místa jako láhev plná.
Nejezděte 4 km do obchodu jen kvůli vrácení lahví. To je neekonomické (i neekologické ale to vás netrápí). Lahve odvezte až když pojedete na nákup. Garantuji vám že i ve vašem autě zaberou stejně místa jako lahve plné.
Klidně je můžete nosit do kontejneru. Ale to je čas a cesta navíc.
Plné lahve balík 6 kusů se dá skladovat několik na sobě, prázdné tak skladovat nemůžete, to samé dovoz a odvoz, navíc ještě hlídat, aby se prázné náhodou nepomačkaly, děkuji ne. Do kontejnru nic nenosím, jednou za měsíc dám pytle s plasty před barák a je vytříděno.
Takže podle vás jaderná elektrárna má někde zálohu? Kde? FVE Zálohy mají. Když jsou potřeba. A buďme realističtí. Tolik těch záloh potřeba není. To už jenom z principu samotné elektrárny. Protože vyrábí elektřinu, kdy jí, potřebujeme tedy přes den. nikoliv večer, kdy už nevyužíváme. To nám stačí bohatě baterky. A těch pár úložných kilowat.
A kde mají FVE zálohy? Možná tak vaše doma, ale co vím tak velké FVE v řádech MW výkonu žádné baterky nemají. Soláry vyrábí, když potřebujete? Ani náhodou. V noci nevyrobí nic, když je špatné počasí nevyrobí skoro nic a kolik toho vyrobí přes zimu? Už před lety, když těch FVE nebylo tolik, musela jet jedna uhelka jen proto, aby vyrovnávala výkyvy solárů, tak si připočítejte cenu za udržování takového provotu a její emise na vrub FVE.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Současné prosazování hodně slabé. Škody způsobené přírodníma katastrofama už jsou větší ve světě než investicemi do OZE
A kdo tomu nevěří tak to brzo pozná. To co bylo nyní ve Španělsku je jen malý potůček
S tou jaderkou to je pro malé děti. Počítáš do KWh investiční náklady v době kdy byla koruna o nulu níž. Dneska to nikdo nestaví protože je to nejdražší proud, zadlužení obrovské a ještě půl roku dotovat provozovatele z daní kdy proud bude zdarma a nebo za odběr se bude odběrateli platit. Je třeba se podívat na státy které nepotřebují uhlí a nemají největší výskyt rakovin plic jako češi. Je smutný že takový jako ty budou mít vytřeštěný oči že Němci nám budou za pár prodávat levný proud a nebudou mít ani jaderky a ani uhelky
Ale Brouci pytlíci jak se říká čechům ve světě všechno pochopí až když je pozdě
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A kolik let se u nás dotují solární baroni? Kolik by se za to postavilo? A jestli si myslíte, že bude někdy odběr zdarma, tak jste blázen, kterýmu se každý rozumný člověk vysměje. Zkuste si jen spočítat náklady na stavbu OZE, náklady na přebudování distribuční sítě a další. Nikdo vám nic nedá zadarmo a když nebude foukat a svítit, tak ceny vyletí tak, že se nedplatíte. Děkuji, tohle ne.
1 odpověď